Leonia Tavira

Kadra oficerska, Navy Trooperzy, Technicy
http://www.imperialofficer.com/forum/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Leonia Tavira

Post autor: Taraissu »

Jak już niektórzy wiedzą, kostium Leonii Taviry jest w trakcie kompletowania, ale właśnie pojawiło się zasadnicze pytanie: jakiego koloru mundur nosi owa pani? Teoretycznie jako moff powinna mieć szary, ale na rysunkach różnie to wygląda, raz na szaro raz na zielono i przyznam szczerze, że zgłupiałam :?

http://www.starwars.jp/databank/charact ... tavira.jpg

http://starwars.wikia.com/wiki/Image:Tavira1.jpg

jakieś sugestie?
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Jak dla mnie to jest taka szarawa zieleń bardziej niż szary. Kolor munduru Jerjerroda w filmie jak na moje oko jest np. racziej zielony, a o ile pamiętam w komiksach przy różnych postaciach moffowych też to bardziej pod zieleń podpada. Jeśli chodzi o samą Leonię, to w "The Warrior Princess" i w "Mandatory Retirement" mundur jest ewidentnie zielony - jak będę miała chwilkę, to mogę wrzucić skaniki ;) Plus w MR miała jeszcze do mundurka taką czerwoną szmatę... ee, szarfę :P
.
No i good luck w tworzeniu stroju! Trzymam kciuczyska :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Mi sie widzi że to jednak bardziej zielony niż szary czy zielono-szary: prawie jak niemieckie mundury z 2 wojny.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

Moim zdaniem Tarkin, Daala i Travira to ta sama para koloszy, jesli chodzi o mundury... czyli szary :lol: no tak tylko ze Daala łazila tez w zielonym ..hmmm ale jako Admirał musiała lazić w szarym... no i masz babo placek... GML na całe szczęście szuka odpowiedzi :P
Ostatnio zmieniony 21 maja 2008, 23:58 przez Sizar, łącznie zmieniany 1 raz.
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

heh... dla mnie moze byc bez munduru... :twisted:
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Taraissu »

Nie ma to jak zgodność podpowiedzi :lol:
Sizar pisze: GML na całe szczęście szuka odpowiedzi :P


Taaaa ;) pociągnęłam za sznurki w akcie desperacji i uzbrajam się w cierpliwość
BountyHunter pisze:heh... dla mnie moze byc bez munduru... :twisted:
W zimie za zimno, w lecie zbyt słonecznie. Wbrew pozorom mundur to przydatny dodatek ;)
faultfett pisze: No i good luck w tworzeniu stroju! Trzymam kciuczyska :)
Dzięki wielkie, to może okazać się trudniejsze niż się wydawało ;)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

owszem, ale ... bez munduru i ladniej i przyjemniej... :twisted:

oki nie odchadzac od tematu sadze ze wlasciwy kolor munduru to raczej bardziej zielony niz szary, mozna sie upierac dalej przy roznych odcieniach w zaleznosci od formacji ( np lotnicy szare, ladowe - zielone itp) z drugiej strony wiadomo czym wyzszy stopniem tym lepszy sort mundurowy, ktory daje calkiem inne wrazenie koloru w zaleznosci od oswietlenia (przyklad nawet nasze, polskie mundurki ;P )
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

Bounty--> odcien odcieniem , ale czy pani Travira to nie tzw. lotnictwo? czyli po mojemu szary
p.s no ale "bacik" wiadomo - czarny :P
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Sizar pisze:Moim zdaniem Tarkin, Daala i Travira to ta sama para koloszy, jesli chodzi o mundury...
Tarkin, jak na moje jest ewidentnie zielony (może raczej khaki), np. TU
Podobnie jak inni moffowie, których (kolorowe :]) wizerunki można znaleźć w komiksach (Boren Tascl czy Adria Reyn (notabene też kobieta ;)) spośród moffów czy Nivers, Ardus Kaine bądź Lynch Hauser na stanowiskach wielkich moffów).
Daala niby gdzieśtam nosi insygnia wskazujące na rangę moffa, a i w Legacy bodaj w radzie moffów zasiada, o ile czegoś nie pochrzaniłam, ale nigdzie nie ma wzmianki o tym, że była moffem ;)
.
Wracając do mundurów, były co prawda wyjątki, jak np moff Ceist czy Nyna Calixte w czarnych mundurach z Legacy i ze dwóch moffów w białych wdziankach, nie mówiąc już o "dziwnych wariacjach na temat" typu brązowe kombinezony, ale (ponownie za Wookiee): special officers, such as Grand Moffs and Grand Admirals/Generals, were assigned specialized uniforms not covered in the following table for their relative rarity. Tabelka z kolorkami jest TU.
Wiem, że na Wookiee w 100% polegać nie należy, ale trudno znaleźć jakieś inne wiarygodne zestawienie :?
.
Co do samej Taviry z komiksów, to TU jest parę skanów z X-wingów plus Bin Essada ze "Splinter of the Mind's Eye" (również zielony ;))
.
No ale oczywiście decydujące znaczenie ma głos "góry" ;)
Bounty Hunter pisze:mozna sie upierac dalej przy roznych odcieniach w zaleznosci od formacji
Ja bym raczej się skłaniała jw w stronę uzależnienia kolorystyki munduru w tym przypadku od pełnienia stanowiska gubernatora, choć łapy uciąć sobie nie dam. Coś jak noszenie przez wielkich admirałów białych mundurków :?:
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

A wszystko to przez porawki papcia Lucasa ..wersja filmu z 1977 - Tarkin ewidentnie zielony mundur, wersja poprawiana (1996) to juz szary (stalowy)
Obrazek
figurki maja mundury w kolorze szarym , ale nie wszystkie jedna z wersji 12' figurek z Hasbro ma mundur w kolorze brązu :evil:

i jak tu nie dostac zawrotu glowy :lol:

czekamy na decyzje "góry" ale podyskutowac zawsze mozna.
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

ale zmieniali chyba tylko na 1 planie:]
tu zrzut z dvd:
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Post autor: Wedge »

Na tyle na ile czytałem komiksy (bo w filmie w kółko jest inaczej - kwestia oświetlenia - i można oszaleć), zieleń przynależy oficerom nie tylko wojsk lądowych, ale oficerom ogólnie (z wyjątkiem oficerów szturmowców). Natomiast szary jest dla mnie czymś więcej - dlatego pasuje do moffa, zwłaszcza że "moff" jest tytułem cywilnym, a nie wojskowym (oznacza gubernatora lub osobę pełniącą wyższe funkcje administracyjne). Dlatego skoro Leonia była moffem, a okrętem dowodziła niejako przy okazji, stawiałbym na szary :)
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Post autor: Taraissu »

Sizar pisze: p.s no ale "bacik" wiadomo - czarny :P
Ech, no baciki, buciki i włoski czarniuteńkie będą i nawet oczka fioletowe, ale co po dodatkach jeśli nie wiadomo jak ma wyglądać sedno sprawy ;)

Dochodzę do wniosku, iż głos o wyższości braku munduru nad jego posiadaniem wydaje się coraz rozsądniejszy :lol:

Jeszcze się okaże, że "góra" uzna siakiś kolor, a fani uznają inny i stanę się niekanoniczna :P

PS. A to nie jest tak, że jak się zasiada w radzie moffów to się nim jest :?:
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

Taraissu pisze:
Dochodzę do wniosku, iż głos o wyższości braku munduru nad jego posiadaniem wydaje się coraz rozsądniejszy :lol:
to jest glos tych co zazdroszczą mundurów i innych wdzianek :lol: :P


Mam wyjście: mundury dwa, zielony w tygodniu szary od święta :P brawa, oklaski, owacje :P
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imperial Officer Corps”