Kostium Jawy

Tuskeni, Jawowie
http://www.kraytclan.com/
ODPOWIEDZ
Suzana
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2020, 17:33

Kostium Jawy

Post autor: Suzana »

Cześć!

Siedzenie w domu natchnęło mnie, żeby w końcu zrobić kostium Jawy, który docelowo mogłabym zarejestrować w Legionie.
Na razie jestem w fazie research'u i planowania, elementy do maski miałam praktycznie wszystkie w domu, więc pewnie zacznę od jej złożenia.
I mam od razu pytanie do materiału na tunikę, czy ktoś używał juty? Ma bardzo fajną fakturę i jest przewiewna, więc rozważam, czy jej nie wykorzystać, ale jeszcze muszę ją ,,obmacać", jak będę w sklepie. Z ładownic mam skórzaną, dwukomorową Mosin, którą bardzo chciałabym jakoś wykorzystać, tak to przęgladam oferty na allegro.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jawy

Post autor: Jok »

Od razu zaczne od ładownicy. Bardzo ja odradzam. Mosiny nie były wykorzystywane w oryginalnej trylogi.Nawet kształtem nie pasuja do jakiejkolwiek z filmu (jedynie droid z Mando dostał mosiny, o co wielu ma do dzis bol). Za miast tego mozna wykorzystac trzykomorowe mauserowskie łądownice, lub podwojne szwajcarskie - sa rownie popularne. Z tego co pamietam duzo jawów czy tuskenow z mosinami było odrzucanych na forum miedzynarodowym GMLi.

W tej chwili na allegro masz za to bardzo fajne i filmowe bandoliery:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/bando ... ielski-l35
https://allegrolokalnie.pl/oferta/1-ban ... 03-mark-ii

Juta z tego co pamietam dosc łatwo sie przeciera. Mimo ze ma fajny i gruby splot to dosc szybko bedzie wymagała wymiany. Bardziej proponuje popatrzyc w tkaninach tapicerskich.
Suzana
Posty: 2
Rejestracja: 04 gru 2020, 17:33

Re: Kostium Jawy

Post autor: Suzana »

Ooo, faktycznie bardzo fajne bandoliery, nie pomyślałam, żeby szukać na allegro lokalnie, dzięki za linki.
Co do juty to nie powinna być właśnie trwała, jak jest używana np do worków? Podpytam się jeszcze znajomej, która jest krawcową.
Czytałam już na forum, że na buty lepiej dać jakieś szmaciaki zamiast kaloszy, które dotąd widywałam na tutorialach i zastanawiam się, jak wtedy zrobić, żeby te owijki były do odpowiedniej wysokości, zszyć je jakoś, czy po prostu za każdym razem owijać?
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jawy

Post autor: sternik »

Suzana, napisz do Keylani tu na forum lub Anita Alise Głuszek na FB .Ona ostatnio robiła Jawę .Na pewno w wielu sprawach ci pomoże bo jest na bieżąco . Powodzenia i czekam na foty do rejestracji :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kostium Jawy

Post autor: Jok »

Suzana pisze:Ooo, faktycznie bardzo fajne bandoliery, nie pomyślałam, żeby szukać na allegro lokalnie, dzięki za linki.
Co do juty to nie powinna być właśnie trwała, jak jest używana np do worków? Podpytam się jeszcze znajomej, która jest krawcową.
Czytałam już na forum, że na buty lepiej dać jakieś szmaciaki zamiast kaloszy, które dotąd widywałam na tutorialach i zastanawiam się, jak wtedy zrobić, żeby te owijki były do odpowiedniej wysokości, zszyć je jakoś, czy po prostu za każdym razem owijać?
Mozna zrobic to jeszcze inaczej - sa kalosze z pianki a nie gumy - dzieki temu stopa inaczej oddycha. Mozna tez obkleic buty "ksiezycowe" albo jakies inne podobnego typu z cholewa. Wtedy znika problem owijek. Cały myk polega na tym ze buty w filmie to niestety były buty w stylu "waterloo" czyli wlasnie kalosze.
Co do materiału - przypuszcza sie ze szaty jawy były szyte z worków na kawe. Nie mniej to nie była juta. Najczesciej mowi sie o "monks cloth", gruboplecionej tkaninie, moim zdaniem roznica jest tak wielka ze nie ma o czym rozmawiac. Pozatym znalem jawy które miały z juty i narzekały na przecierajacy sie materiał na rekawach pod pachami, albo ze bez podszewki materiał bardzo mocno przeswituje.
Zreszta roznice widac golym okiem:
Obrazek

VS:

Obrazek
TI-12303
Polish Garrison
Posty: 417
Rejestracja: 13 wrz 2011, 15:20
TKID: 12303

Re: Kostium Jawy

Post autor: TI-12303 »

Może w tworzeniu stroju pomoże Ci profil na FB - "Jawa Star Wars".
Zapraszam i pozdrawiam.
Obrazek

Realizacja projektu "TIE VI" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu " DZ - SŁOŃCE I PIACH" - ZAKOŃCZONA!
Realizacja projektu "TIE ANH" - W TOKU!
Keylani
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 199
Rejestracja: 03 paź 2015, 18:21
Lokalizacja: Zielona góra
TKID: 13055

Re: Kostium Jawy

Post autor: Keylani »

Hej. My kupowaliśmy materiał lniany w kolorze czekolady ale z zagranicy i to dość dawno wiec nie wiem czy znajdę maila ze sprzedawca. Na Fb mogę podesłać zdjęcie faktury materiału.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Krayt Clan Detachment”