Jodo Kast Reda

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Redness
Polish Garrison / Vu'traat Clan
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: Gdynia
TKID: 66684

Jodo Kast Reda

Post autor: Redness »

Hej, nadejszła pora na dołączenie do 501 i robię to kostiumem, który za mną chodził odkąd przeczytałem Boba Fett - Pojedynek łowców w Gwiezdne Wojny Komiks w 1999 :shock: w oryginale - Boba Fett: Twin Engines of Destruction :)
Jedni mówią, że Kast był głupi podszywając się pod Fetta, ale wg mnie miał na tyle cohones, żeby właśnie to zrobić ;)
Tak czy siak, pancerz prezentuje się tak jak poniżej i mam nadzieję, że niebawem będę miał swój numer :)
Obrazek

Do zobaczenia! :)
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Jodo Kast Reda

Post autor: BountyHunter »

Hej
Wstepnie wyglada swietnie ;) Na pierwszy rzut oka moge sie doczepic do helmu - wizjer daje spore znieksztalcenia przy odbiciu- znaczy sie jest albo elastyczny albo krzywy. Druga rzecz - wyplaszczenie na szczycie helmu - jest niedopuszczalne :) Wyglada jak klonski helm bez 'grzywy" . Prawdopodobnie to pozostalosc po laczeniu i szlifowaniu dwoch polowek? :) Poprosimy o wiecej zdjec aby precyzyjnie ocenic reszte :) Moze nie jestem ortodoksem ale kolor pomaranczowy nie jest za ciemny? O ile pamietam widzialem bardziej 'zolty' ale to musialbym pogrzebac w archiwum :) Mnie najbardziej (oczywiscie ze tak >:) ) interesuje plecak i bron :) Wiec poprosimy o wiecej fotek :)

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Redness
Polish Garrison / Vu'traat Clan
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: Gdynia
TKID: 66684

Re: Jodo Kast Reda

Post autor: Redness »

Hej
Wstepnie wyglada swietnie ;)
Dzięki ;)
Na pierwszy rzut oka moge sie doczepic do helmu - wizjer daje spore znieksztalcenia przy odbiciu- znaczy sie jest albo elastyczny albo krzywy.
Taaa… wizjer jest… cienki – 1mm plexi z Castoramowej przesłony, co mi została po customie mando. Nowa, grubsza, wersja jest w trakcie tworzenia, a to na chwilę obecną spełnia swoją funkcję.
Druga rzecz - wyplaszczenie na szczycie helmu - jest niedopuszczalne :) Wyglada jak klonski helm bez 'grzywy" . Prawdopodobnie to pozostalosc po laczeniu i szlifowaniu dwoch polowek? :)
Zaraz tam niedopuszczalne :P Aplikację przeszedł śpiewająco ;) Hełmy Merra też są spłaszczone na szczycie (mój w customie jest :P), a na pewno jesteś zaznajomiony z jego dziełami ;) Kubeł jest od NME Props, więc żadnych połówek nie łączyłem. Szlif był, ale nie na tyle żeby spłaszczyć kopułę :P
Poprosimy o wiecej zdjec aby precyzyjnie ocenic reszte :)
Proszę bardzo:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Moze nie jestem ortodoksem ale kolor pomaranczowy nie jest za ciemny? O ile pamietam widzialem bardziej 'zolty' ale to musialbym pogrzebac w archiwum :)
Z kolorami to różnie bywało w Twin Engines of Destruction… w pierwszym akcie zamiast pomarańczy jest brąz, w drugim już pomarańcz, ale np. wizjer czasem jest czerwony :/ Korzystając z mojego zeszytowego wydania komiksu i trochę „artistic freedom” zdecydowałem, że ten pomarańczowy będzie najodpowiedniejszy mojej wizji ;)
Mnie najbardziej (oczywiscie ze tak >:) ) interesuje plecak i bron :) Wiec poprosimy o wiecej fotek :)
Jetpack jest drukowany z… 30+ elementów. Myślałem, że będzie mniej roboty niż przy poprzednim, z PCV i o losie, ależ się myliłem :P Parę fotek:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Broń i jedna i druga to znowu efekt druku 3D:
Obrazek

A Ty masz swój mandaloriański pancerz? Przyznaję, że przekopałem się przez forum i znalazłem tylko albumy z fotkami Jetpacka :) i shin toolsów
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Jodo Kast Reda

Post autor: Jok »

Nie wiem co ma byc nie tak z helmem i "splaszczeniem" -> pierwszy rzut oka na Bobę ROTJ -> https://www.flickr.com/photos/toromodel ... otostream/
Ale moze ja dokladnie nie czaje o co chodzi ;)
Mnie bardziej interesuje Twój holster - czyzby reprodukcja nemroda? Czy mozesz pokazac zdjecia w klasycznych ujeciach? 4 strony i pozycje dynamiczne - to od gory troche nie do konca oddaje detale stroju

P.S. Ciesze sie ze rakietka sie przyjeła ;)
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Jodo Kast Reda

Post autor: BountyHunter »

hej
Helm widziany od tylu zwlaszcza- na samym szczycie widac 'plaskie" - Tam nie ma byc zadnego plaskiego :) Wyglada to po prostu na niedorobke jakby sie komus szpachli nie chcialo naniesc :) Helm ma byc piekny i obly i powodowac dreszczyk na sam widok :) Tak powiecie ze sie czepiam i w ogole to sie nie znam... ale zawsze wytykalem takie 'niedorobki " :) Kurcze to jest Legion, najlepsi z najlepszych, nie wygladajcie w szczegolach jak jakas znana zabawkarska firma - mijajaca sie z celem ;) Kwestia 'dopuszczenia" stroju ? kwestia kto go osadza i jak sie na tym zna, to Wasze zmartwienie, ja jako ortodoks moge tylko cos zasugerowac :) Plecak wyglada poprawnie, moze malowanie nieco 'grubianskie- ale to zawsze mozna poprawic :) - jak to sie mowi "kiedys". :) Bron wizualnie zdecydowanie do poprawki malowania - wyglada jak "plastikowa" - nie wnikam w poprawnosc bo ten temat przerabialem neony temu i po prostu nie pamietam :) (2006-2007?) . Mam za soba pare pancerzy Fett'a i plecakow- z wyjatkiem helmu- ten zawsze polecalem do kupna :) I na temat wygladu pancerza moge sie wypowiadac :) Zreszta znacie moje zabawki, rzadko kiedy mozna sie do czegos 'przyczepic " :) (autoreklama ;) ) Po drugie- wiem jaka to zmudna robota skompletowac stroj - i jak sie juz konczy, takie drobne niedorobki odchodza gdzies na bok :) Pozniej sie do nich nie wraca bo sie czlek cieszy tym co ma :) I moze ludzi znajacych sie na rzeczy coraz mniej,tych ortodoksyjnych maniakow kazdej kreseczki- a moze nadchodzi czas plastiku i "artystow 3d". Ale kurcze... Legionista powinien wygladac jak z obrazka, zywcem wyjetym z filmu :) Bez znieksztalcen, niedorobek :) A co do mojego "stroju mando". Byl gdzies link na Forum, moze uciekl, poszukam. Ale na pewno widac mnie na fotkach z konwentow, tych nieco starszych - taki czarny i obly ;) Kto wtedy myslal o 'innych formach mando" - dzis moj stroj to by sie chyba pod 'tech' zalapal " . Ale sie nie przejmuj , to odrobina kolezenskich uwag- nie zlosliwosci :) ja zawsze sluze pomoca a na przyszlosc- umieszczajcie fotk iw fazie produkcji- wtedy mozna spokojnie popracowac nad niedoskonalosciami :)

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Jodo Kast Reda

Post autor: BountyHunter »

zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Jodo Kast Reda

Post autor: BountyHunter »

Hej
To znowu ja ;p Przejrzalem te pare fotek na temat broni Kasta i stwierdzam- z Twojego modelu mozna by wyciagnac znacznie wiecej niz masz(tego wiekszego). W sumie musialbym sie pokusic o zrobienie zupelnie nowego - nad Twoim tworca 3d sie nie postaral ;) Co wykonawca-to inne szczegoly, forma ,ksztalty. Trzeba chyba poczekac na wersje z Hot Toy'sa i tego sie trzymac. Ale duzy blaster to zupelnie inna wersja - inne blachy boczne,inny uklad luf, brak cylindrow pod spodem i bocznych przelacznikow pomiedzy rekojescia a korpusem - Twoj wyglada troche 'klonskio" jesli mozna tak napisac :). Maly blaster - w sumie widzialem tylko pare projektow 3d- tez moglby wygladac lepiej- ten wyglada jak z modeliny- brak mu takiego 'technicznego' wygladu. Tyle mojego. Ktos stad kiedys powiedzial - to tylko cosplay ... i niech sie bawi dalej w cosplay ;) A ja uwazam ze trzeba wygladac po prostu swietnie i sadze ( nie patrzac na inne swiatowe stroje dopuszczane przez 'fachowcow") ze wrecz nalezy wygladac baaardzo poprawnie :). Stroj porzadny, plecak fajny a tu z kabury wystaje modelina i Ha...bro :). Jak znajde chwile - w tej chwili robie dwa baardzo duze projekty ( nie liczac pracy) to moze sie zmecze nad tymi blasterami. I jak pisalem gdzie indziej - chyba wezme sie za Mando- to jest to co zawsze mnie intersowalo najbardziej :) A moj 'kostium" powstal na dlugo przed SW Special Edition na jakis tam konwent "contra" w Szczecinie- oczywiscie pozniej bym powaznie modyfikowany :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”