Jedi (Generic) - Ereg

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Angrenereg
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:37

Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Angrenereg »

Witam wszystkich serdecznie... ale może się nie przyzwyczajajcie zbytnio do serdeczności z mojej strony xD

Zarażona przez mojego ukochanego Joka i zapakowana w kostium Bosska - nawiasem mówiąc był to chyba dosłownie "najcieńszy" Bossk na świecie (nie, nie możecie tego zobaczyć xD) - zaraziłam się oczywiście bakcylem cosplayu... no ale grunt był podatny, tu się wypierać nie będę.

Ale dorzeczy... jako przyszły rycerz Jedi zaprojektowałam sobie kostium... a raczej prawie, bo jestem dość leniwa - ale za to jak zwykle niekonwencjonalna - co sprowadza mnie tutaj...

Otóż uroiłam sobie wewnętrzną tunikę z długim ale dopasowanym rękawem i zewnętrzną... bez rękawa (zamierzam dorobić karwasze i dla mnie osobiście taki rękaw będzie wygodniejszy...)

Czy coś takiego jest akceptowalne:

Obrazek

Ps. Wybaczcie że tak bezczelnie i niedbale zedytowałam te nieszczęsną tunikę ale było już późno... i... a z resztą nie ważne xD
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: YangObi »

Witam,
Projekt ciekawy, niestety zewnętrzna tunika musi posiadać rękawy nawet jeżeli chcesz robić karwasze czy coś innego. Mogą być one jednak nieco krótsze tak w w tym przypadku. I zdecydowanie pomyślał bym o brązach niż ko czerni i szarości, wg mnie średnio one pasują do Jedi.

Obrazek
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Angrenereg
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:37

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Angrenereg »

Myślę że takiej długości przejdą... w sumie nawet fajne są.

Co do kolorów-widziałam zaakceptowane tuniki czarne tak jednolicie że nie dało się rozróżnić gdzie jest tabard a gdzie tunika... dlaczego więc mój zestaw nie może być czarny? ;P

EDIT:

Teraz może być?

Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: YangObi »

Teraz już lepiej i będzie spełniać wymogi. Kolor czarny może być, tylko ja osobiście jestem zwolennikiem trzymania się bardziej kolorów beżowo-brązowych. Czarny jest kojarzony z Sithami. Oczywiście przejdzie to bez problemu, wiadomo, łatwiej o czarny materiał.

p.s
Vissan, też w tych odcieniach planuje robić swojego Jedi.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Angrenereg
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:37

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Angrenereg »

Wiesz ja osobiście po prostu lubię czerń... cała szafa jest czarna z nielicznymi wyjątkami xDDD
Cieszę się że teraz może być bo chciałam ją wcisnąć krawcowej xD

Pytanie z innej beczki - czy skórzane karwasze z elementami metalowymi to problem? ...bo z tego co widzę customy raczej nie używają metalowych dodatków
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: sternik »

Zacnie się to prezentuje :) Jakieś pomysły na mieczyk już są ? :)

Yang a nie pomyślałeś o tym że znalazła się osoba która mogła by zrobić wreszcie porządne projekty Jedi do tematu standardów ? :D
Obrazek
Angrenereg
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:37

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Angrenereg »

Coś tam dumaliśmy...

i wyszło tak:
Obrazek
(Joku rysował bo jak się okazało nie mam talentu do linii prostych xDDD)

Ale w praktyce pewnie wyjdzie inaczej jak znam życie...
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: sternik »

:) Ostro :) ciekawy projekt .
Obrazek
Angrenereg
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:37

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Angrenereg »

Ostro dosłownie xd mam nadzieję że nie będzie się czepiał tuniki i mam pewne wątpliwości co do rozmieszczenia ostrzy bo największe jest przy covertecu... ale jak będziemy go robić zobaczymy na bieżąco ^^
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Radek »

YangObi pisze:niestety zewnętrzna tunika musi posiadać rękawy nawet jeżeli chcesz robić karwasze czy coś innego.
/front_zpsaacdf408.jpg[/img]
Yang jeśli dobrze wczytałem sie w wymogi to nie musi zwróć uwagę na to co jest w Formal Requirements "If optional inner tunic is used and long sleeved, then outer tunic may be sleeveless."
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Jok »

Angrenereg pisze:Ostro dosłownie xd mam nadzieję że nie będzie się czepiał tuniki i mam pewne wątpliwości co do rozmieszczenia ostrzy bo największe jest przy covertecu... ale jak będziemy go robić zobaczymy na bieżąco ^^
Pozwole sobie przypomniec, ze przy ustalilismy ostatecznie ze covertec jest w czesci dolnej miecza ;) A pod ostrzem jest guzik lub pokretełko długosci klingi. Tak wiec ostrza beda skierowane w dol i nie powinny sie czepiac tuniki
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: sternik »

Możecie pokombinować żeby zamiast ostrzy zrobić zęby wtedy nie będzie problemu :) coś jak tutaj w wersji Talon
Obrazek
Obrazek
Angrenereg
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2013, 22:37

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Angrenereg »

Myszko:
1. Przypominaj mi na żywo i tak rozmawiamy prawie cały czas.
2. Tak się składa, że o ile pamiętam to ten szkic jest dokładnym odwzorowaniem mojej zachcianki... więc pozwolę sobie przypomnieć że wiem doskonale gdzie jest covertec - ale bez sensu drążyć wątek, bo za równo według mnie, jak i Ciebie covertec jest w tym samym miejscu... źle mnie zrozumiałeś ;P

Sterniku rzecz w tym, że ja lubię ostre bibeloty... kombinowałam z tymi ostrzami od samego początku tylko nie wiedziałam gdzie je wepchnąć - i nadal mam wątpliwości co do rozstawienia...
a Joku wyciął już największe ostrze (i wcale się nie zdziwię jak powycinał i resztę xD) i bardzo mi się podoba... Jedyna zmiana jaką dopuszczam, to przesunięcie ostrz odrobinę w bok - żeby np; nie zachodziły na przyciski... Ale zębów nie chcę - chociaż chyba byłyby bezpieczniejsze niż ostrza. Zwłaszcza w moich łapkach xD

Radku muszę przyznać że gdy czytałam wymogi skupiłam się na polskiej stronie... rozumiem że jednak powinnam przebić się przez tę oryginalną, angielską?
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: Hammi »

Bardzo mi sie projekt podoba :)
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Jedi (Generic) - Ereg

Post autor: YangObi »

Radek pisze:
YangObi pisze:niestety zewnętrzna tunika musi posiadać rękawy nawet jeżeli chcesz robić karwasze czy coś innego.
/front_zpsaacdf408.jpg[/img]
Yang jeśli dobrze wczytałem sie w wymogi to nie musi zwróć uwagę na to co jest w Formal Requirements "If optional inner tunic is used and long sleeved, then outer tunic may be sleeveless."
Musi mieć przynajmniej szczątkowe rękawy jak pokazałem u tej dziewczyny, ponieważ były już kostiumy bez i niestety wróciły do poprawek. A po co robić coś dwa razy jak można raz a dobrze.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”