Rex season 1-3.

Żołnierze-klony z epizodów II i III oraz z EU
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Xav Kasjel »

Zdjęcie nie oddaje w pełni ilości taśmy na centymetr kwadratowy stroju :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Rex season 1-3.

Post autor: sternik »

Wedge to może następnym razem namów go żeby nie zakładał zbroi tylko się sama taśmą owiną :D Na pewno będzie ciekawiej :D :D

Wracając do tematu-
Rysowanki to nie mój klimat ale Klon to Klon :) Powodzonka przy składaniu .
A rejestracja będzie w EB ? :) Fajnie by było pokazać polskim maluśkim takiego klona :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Taraissu »

Najpierw do offtopu: Stick Trooper uważał, nawet, iż jest wystarczająco dobrze zrobiony żeby pojechać na Bachanalia na paradę... (tak, w taśmie klejącej). Osobiście nie jestem pewna czy się da kolegę nawrócić z raz obranej ścieżki. Taśma klejąca to jedno, ale pomalować przyzwoity hełm farbą olejną to drugie.

A wracając do tematu: Rex to zacna postać, w sam raz do kompletu do Cody'ego :D
Ale czemu akurat wersja TCW?
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

Taraissu pisze: A wracając do tematu: Rex to zacna postać, w sam raz do kompletu do Cody'ego :D
Ale czemu akurat wersja TCW?
Wszystko zaczelo sie od tego ze zrobilem dokladne wyliczenie ktory zestaw bedzie drozszy. Najtansza i nadrozsza wersje animowanego i filmowego kompletu. Do filmowego bylo tyle dodatkow ze wyszlo mi sporo drozej, wiec od razu postanowilem wybrac reksa bo ma super zbroje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

Kolejny aktywny dzien. Skonczylem przycinac wszystkie czesci i wszystko gotowe do laczenia.

Zabawa z helmem nie byla taka latwa, dosyc gruba warstwa do ciecia.
Obrazek

Ciezko reka ruszac, sporo przycialem ale wciaz jakos dziwnie.
Obrazek

Armor okazal sie tez niezbyt dobrze odlany bo byly spore roznice pomiedzy poszczegolnymi partami.
Obrazek
Obrazek

Ale juz wszystko naprawione.

Obrazek
Obrazek


Belt box. Z atrapy mam zamiar zrobic uzyteczny, bo Kev mial mi wyslac ale zapomnial -.- mysle jeszcze jak to wszystko przyczepie.

Obrazek

To na tyle.
Obrazek
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: Rex season 1-3.

Post autor: GrafZero »

Imrageth pisze:
Taraissu pisze: A wracając do tematu: Rex to zacna postać, w sam raz do kompletu do Cody'ego :D
Ale czemu akurat wersja TCW?
Wszystko zaczelo sie od tego ze zrobilem dokladne wyliczenie ktory zestaw bedzie drozszy. Najtansza i nadrozsza wersje animowanego i filmowego kompletu. Do filmowego bylo tyle dodatkow ze wyszlo mi sporo drozej, wiec od razu postanowilem wybrac reksa bo ma super zbroje.
Coś wiem na ten temat, gdybym wiedział jakie koszty poniosę na Cody'ego dwa razy bym się zastanowił, ale już jestem bliski końca :D
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

W duzym skrocie to wczoraj kleilem czesci przez 13h.. sporo w tym czekania i nie mialem zbyt wiele magnesow i tych zaciskow. Zmodyfikowalem tez buty a dzisiaj bede wypelnial szpary.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie chciecie modyfikowac safety shoes. Myslalem ze sie potne jak to musialem robic bo podeszwa jest zrobione z czegos co praktycznie nie akceptuje ostrza i szlo to baaaardzo powoli.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

Wybaczcie ze dzisiaj po angielsku ale jestem po prostu zjechany po calym dniu i juz nie mam sily tlumaczyc po polsku a po angielsku na 4 forach wrzucalem :p

___________________________________________

Uhhh I am tired. 4th day in a row with 10-13hours of work on the costume, everyday when I wake up my back hurts and I feel all muscles because of intensive cutting. But I am getting closer!

This is to show how much I had to trim in the past few days.
Obrazek

The main part of the day was to bondo all pieces and as it was my first time, so I had to test it a bit. On the bed you can see one part of kama (also done today). I filled all gaps in the morning so it was hard enough in the afternoon to sand it down. I am still feeling dust in lungs :p After sanding, I reapplied bondo for final touch. I will sand it in the morning and then apply primer.
Obrazek
Obrazek

And in the meantime I was trying to come up with solutions to pieces I am lacking - thermal detonator, usable boxes and shoe straps. Using some hips provided by terrell I created shoe straps (still have to shape them properly.
Obrazek
Obrazek

And I was lucky with the pipe because guys in a local DIY shop offered it for free! SO I will have a detonator but I am not sure how to attach it to the belt.

Obrazek

Visualising how holsters should be assembled.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Rex season 1-3.

Post autor: KamelM »

Najs! Całkiem szybko Ci to idzie :)
Zbroja fajna, no i jak widać montaż też porządny więc spodziewam się fajnego efektu :)

No i koniecznie w RL rejestruj.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

Mały update z wczoraj.

Musialem doczepic compad.
Obrazek

Potem przypomnialem sobie ze przeciez nie przykleilem knee padow a ich ksztalt niezbyt umozliwial bezpieczne i silne polaczenie wiec dodalem 2 plytki z plastiku i wszystko gra.
Obrazek

No i pokrylem wszystko primerem.
Obrazek

Dzisiaj malowanie!
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Falcon »

ale masz tempo ;)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

Falcon pisze:ale masz tempo ;)
siedzac min 10h dziennie nad strojem przez kilka dni z rzedu to tempo jest. Jeszcze rok akademicki sie nie zaczal, mieszkanie znalazlem wiec moge sobie pozwolic na tyle pracy. Jutro sie przenosze wiec chcialbym mozliwie duzo pomalowac bo tutaj mam lepsze warunki do pracy, wiecej miejsca. Dlatego sie zastanawiam czy jak zaraz pomaluje na bialo to czy wieczorem moge juz detale malowac...
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Taraissu »

Człowieku jesteś Cyborgiem :D
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
GrafZero
Polish Garrison GMB / Eagle Base Inactive
Posty: 178
Rejestracja: 12 gru 2012, 22:44

Re: Rex season 1-3.

Post autor: GrafZero »

O rany ! Co wam tam dają do jedzenia ? :shock:
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Rex season 1-3.

Post autor: Imrageth »

No i dzisiaj tez troche sie podzialo! :) Krotki sand przedramienia przy compadzie na start. Jeszcze z rana pomalowalem cala zbroje na bialo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A wieczorem jak juz wszystko przeschlo to zabralem sie za maskowanie detali no i malowanie kolorkami. A z wlasnorecznie robionych jaig Eyes na helmie jestem dumny :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jutro pokaze jak wszystko wyszlo.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clones of the Republic”