Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Vissan »

Mój płaszcz de facto jest niemnący (wełna z elaną) - przetestowałem wożąc go w różnych konfiguracjach. Z racji metrażu i wagi materiału nie sposób go nawet złożyć jakoś sensownie. Latem przy upale zakładałem go tylko do przymiarek w mieszkaniu krawcowej - 5 minut i byłem mokry, natomiast na MFK np. nosiłem go cały dzień w Arenie i było całkiem komfortowo, więc może demonizuję, bo efekt wizualny naprawdę sobie chwalę.
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Taraissu »

ShVagYeR pisze:Duran miał płaszcz z grubego, dość ciężkiego polaru - o dziwo w warunkach gorących (późne lato w Gdyni, majówka w Łodzi) płaszcz ten dawał efekt jak u beduina - skutecznie izolował od upału. Może w tą stronę. Dodam, że polar był czarny.
Moim skromnym zdaniem polar nie na daje się do niczego, no może poza dresem, ale zastrzegam, że to moja prywatna opinia. Zresztą to sztuczne cholerstwo nieźle się elektryzuje.

O ile tunikę Jedi można uszyć z cieńszych tkanin (w oryginalnych kostiumach występuje podszewka!!) to jednak płaszcz wygląda dopiero okazale przy "ciężkiej" tkaninie.
Moim aktualnym faworytem w EB jest płaszcz Vissanowy.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

Jeśli chodzi o polar to według mnie to kiepski pomysł, u kogoś już to widziałem na żywo i średnio to wyglądało. Bardziej myślałem o wełnie albo o surówce jedwabiu jaką ostatnio widziałem ale cena niestety nie zachęcała (muszę poszukać w tańszych sklepach z materiałami). Na nową tunikę znalazłem już całkiem fajny materiał, wełna z jakimiś niewielkimi dodatkami, co do podszewki to wiem, bo mam ją w swojej szacie.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Vissan »

Tanią wełnę na płaszcz ciężko będzie Ci znaleźć, wełna po prostu jest droga. Albo wybulisz, albo rozglądaj się za mixem wełna/elana czy czymś podobnym. Mnie materiał kosztował 30-kilka złotych za metr.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

to ta surówka jedwabiu co mi się spodobała kosztowała 240 za metr a według krawcowej na płaszcz potrzeba 6 m wiec poszukam chyba czegoś tańszego
Awatar użytkownika
Cread
Eagle Base Inactive
Posty: 265
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:29

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Cread »

Ok, to może kilka uwag.
1 - jeśli chodzi o płaszcz, to ideałem byłaby wełna brązowa o cieniutkim splocie, wręcz przebijająca. Widać to na wszystkich ujęciach, jak światło przebija się przez kaptur czy też sam tył płaszcza. Nie powinien być tak obszerny jak normalne płaszcze Jedi - prosty tył, bez zakładek. Niestety nie mam żadnych wykrojów.
2 - tunika/spodnie (biję się tu w pierś), ideałem znowu jest gruba bawełna, sztywna. Mnie prędzej czy później czeka restauracja tego elementu, już mam upatrzony materiał, mam nadzieję, że dotrwa do momentu w którym kopnę się w tyłek i pójdę po niego.

Surowy jedwab?
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Taraissu »

Radek pisze:to ta surówka jedwabiu co mi się spodobała kosztowała 240 za metr a według krawcowej na płaszcz potrzeba 6 m wiec poszukam chyba czegoś tańszego
Jedwab na płaszcz to prawdziwa rozpusta! Viciu dobrze radzi, wełna z elaną (lub coś w tym guście) to tańsza alternatywa dająca zadowalający efekt końcowy.
My mamy płaszcze z cienkiej wełny. Chętnie dokupimy prasowaczkę do nich. Gniecie się od samego patrzenia na płaszcz ;/
Cread pisze:(...)

Surowy jedwab?
pewnie wersja al dente :lol:

taki ekskluzywny worek na ziemniaki o dość wyraźnym splocie.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

No to wizyta u krawcowej i wycena zaliczona, teraz kupić materiał i czekać na pierwszą przymiarkę.

Płaszcz pójdzie dopiero z kolejnej wypłaty i jak dalej szukałem materiału to wstępnie stanęło na czarnej żorżecie wełnianej, jak patrzyłem na zdjęcia to nie licząc koloru to bardzo przypomina to co miał Luke w RotJ.
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Taraissu »

Radek pisze:No to wizyta u krawcowej i wycena zaliczona, teraz kupić materiał i czekać na pierwszą przymiarkę.

Płaszcz pójdzie dopiero z kolejnej wypłaty i jak dalej szukałem materiału to wstępnie stanęło na czarnej żorżecie wełnianej, jak patrzyłem na zdjęcia to nie licząc koloru to bardzo przypomina to co miał Luke w RotJ.
sprytnie, nieprzesadnie gruba i z fajną fakturą.
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

no to praca poszła do przodu, wreszcie znalazłem fajny zakład krawiecki o może w przyszłym tygodniu będzie pierwsza przymiarka.
Awatar użytkownika
ATAT
Eagle Base
Posty: 205
Rejestracja: 28 paź 2013, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: ATAT »

'Surowym' jedwabiem czasami nazywają jedwab szantungowy, ale to określenie trochę niefortunne, ponieważ 'surowy jedwab' dotyczy włókna na początkowym etapie jego pozyskiwania. Najczęściej tę nazwę przykleja się do tkanin z jedwabiem naturalnym w kremowym (śmietankowym) kolorze, z widocznymi supełkami i jakimiś paprochami po jedwabnikach- bardziej trafna nazwa w tym przypadku to chyba by była 'surówka' (choć to znów ukradzione by było bawełnie...) : ) I 240zł/m to gruba przesada- szantung, taki już konkretniejszy (czyli taki przez który nie widać całego świata) jest po 80-150zł/m. Ten cieńszy ~50zł/m, ale trudniej zdobyć.

Taki hint dla tych, co mają płaszcze z elektryzujących się tkanin: warto popytać w drogeriach o taki środek anty-elektro w spryskiwaczu (niestety nie pamiętam nazwy ><). Ładnie pachnie i niweluje 'strzelanie'.

To tak w ramach czwartkowego mądrzenia się ; )
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

W końcu stanęło na wełnie z dodatkiem jedwabiu, ładnie wygląda, nie mnie się, cenna też bardzo fajna bo ok 50 zł za metr, dałbym foto ale telefonem nie me sensu robić zdjęcia próbki. Przymiarka powinna być w poniedziałek zobaczymy co z tego wyjdzie ale jestem dobrej myśli, przynajmniej robiąc druga tunikę już wiem na co zwracać uwagę. Zresztą krawcowa też jest bardzo fajna i spokojnie na pyrkon powinienem się z tym uwinąć ze wszystkim
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

No to jestem po pierwszej przymiarce, niestety bez fotek. Ogólnie bardzo pozytywnie, materiał fajnie się układa i dobrze wygląda. W końcu zdecydowałem się na tabardy takie jak do tej pory ale zapinane z przodu obi na napy, wiec będzie można je tak jak szelki zakładać a nie męczyć się tak jak do tej pory zakładając je zwisające z pleców. W czwartek całość powinna być gotowa to wrzucę tutaj fotki. Na razie wygląda to bardzo dobrze i na pewno lepiej leży niż poprzednia szata. Zdecyduje się też chyba na zamówienie pełnej tuniki wewnętrznej i płaszcza ale to dopiero po kolejnej wypłacie będzie.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

Tak to wygląda po drugiej przymiarce, jeszcze został do poprawienia kołnierz bo trochę za bardzo zachodzi na tunikę wewnętrzną i nieco zabawy z tabardami, wiec spokojnie na pyrkon zdążę
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Generic Jedi - Padawan/Rycerz/Mistrz Jedi

Post autor: Radek »

Strój gotowy, premiera na Pyrkonie, tam też pewnie będę robić zdjęcia dokładne bo teraz nie mam kompletnie na to czasu. Jeśli ktoś z okolic Katowic chciałby szyć jakiś strój to mogę z całego serca polecić ten zakład http://www.affarimoda.pl. Krawcowe są bardzo ogarnięte i szybko się ze wszystkim uwijają i same szukają materiałów. Na pewno w późniejszym czasie będę u nich zamawiać pełną tunikę wewnętrzna oraz pelerynę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”