Anakin Skywalker cz. II (AotC)

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
rysiek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2009, 18:35

Anakin Skywalker cz. II (AotC)

Post autor: rysiek »

Witam
mam pytanie o normy na stroj anakina z epizodu drugiego .
glownie chodzi mi o pas , buty i ta taka koszule jasna co mial pod tunika (nie wiem jak to sie nazywa :D ). Chodzi o informacje na tematy gdzie i za ile mozna to kupic , oraz czy jest ktos w waszych szeregach kto gdybym przelal mu kase moglby mi to zamowic poniewaz u mnie jest problem z nieletnoscia :cry:
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: ShVagYeR »

Co na to nasi specjaliści od Anakina, czyli YangObi i Nero?
Obrazek
Awatar użytkownika
rysiek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2009, 18:35

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: rysiek »

no to poczekajmy na to co oni o tym powiedza :D
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Nero »

Co do "materiałowych" części kostiumu jestem za wykonaniem tego własnoręcznie, tzn kupienia materiału i zlecenia tego krawcowej. Mnie te elementy razem z robotą wyniosły ok 400zł, z tym, że krawcowa uszyła to prawie za free. Wychodzi chyba taniej niz kupowanie gotowców a jakość takowych też czasami zostawia wiele do życzenia. Pas i buty można kupić z powodzeniem na e-bayu.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rysiek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2009, 18:35

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: rysiek »

wiem ze mozna kupic ale ja nie mam zbytnio jak (nieletnośc);/
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Nero »

No to musisz znaleźć kogoś, kto ma kartę kredytową (może ktoś z rodziny ma) bo to warunek kupowania na e-bayu niestety. A materiał to można na miejscu znaleźć ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rysiek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2009, 18:35

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: rysiek »

z karta to nie bedzie prtoblemu bo ja sam mam gorzej z zamowieniem no bo nieletnosc;/
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Nero »

no ale na e-bayu pełnoletność nie ma znaczenia. Musisz założyć konto i tyle.
Obrazek
Obrazek
Keyan
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2010, 14:50

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Keyan »

Witam! Aktualnie pracuję nad stworzeniem stroju Anakina AOTC. Dzięki uprzejmości i radzie YangObiego (jeszcze raz dzięki!) wiem jaki pas powinienem zakupić na ebayu, co zamierzam zrobić w ciągu najbliższych dni. Przy pomocy standardów zamieszczonych na Waszym forum i licznym fotografiom wiem już jak powinien wyglądać i z czego powinien się składać cały strój. Jednakże mam jeszcze kilka szczegółowych pytań:
1. Jak szeroki jest rękaw zewnętrznej tuniki? http://img529.imageshack.us/img529/6056 ... 5promo.jpg
2. Jak szerokie i długie powinny być tabardy, pasy materiału położone pod nimi i obi? A może posiadacze stroju Anakina ROTS i innych Jedi korzystali z rozmiarów podanych na http://www.padawansguide.com/.
Możecie pomóc? Z góry wielkie dzięki! :D
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Nero »

Kurcze... ja mam chyba 23 cm u tego rękawa (złożony, nie obwód) ale 20 to chyba taki optymalny rozmiar. Tabardy to chyba w zależności jakiej kto jest postawy :P moje mają 14 cm szerokości, długości ze 170 cm, ale ja mam 170 wzrostu więc na kogoś większego muszą być automatycznie większe. Po prostu muszą dobrze wyglądać. Co do materiałowych tabardów to muszą być minimalnie krótsze od tych ze skóry a z tyłu powinny kończyć się na pasie( o ile przy Anakinie z AOTC jest tak samo jak przy ROTS). Moje obi ma chyba 13 cm szerokości i 2 m długości, ale to chyba też zależy od rozmiarów osobnika :D
Obrazek
Obrazek
Keyan
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2010, 14:50

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Keyan »

No ja mam 195cm, z pierwszej, zwykłej szaty Jedi już wyrosłem :D Dzięki za wskazówki!
Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy kostiumów Jedi. Z czego uszyte są Wasze tuniki? Jedwab, len, a może inna specjalna nazwa jak np. Indian Homespun (jak podaje Padawan' s Guide)? Czy może jak przy mojej pierwszej tunice powinienem pójść do sklepu z materiałami i szukać czegoś najbardziej zbliżonego do oryginału?
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: YangObi »

Zdecydowanie ja jestem za tym, aby iść do sklepu z materiałem i szukać odpowiadniej faktury i odpowiedniego koloru, nie ważne jaki to materiał.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Nero »

zdaj się na "macanie" :D len czasami jest dobry ale znim trzeba uważać, żeby nie kupić takiego na wory na ziemniaki :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Anakin Skywalker epII

Post autor: Nero »

przykro mi ale te zdjęcia się nie otwierają
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”