[X-Wing Pilot] FF&FLC

Piloci rebelianccy, piloci z Naboo, klony-piloci, etc.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Jok »

Jak nie mieli możliwości? Zapraszam do zapoznania sie z komiksem Biggs Dightlither gdzie rebeljancy szpiedzy w ukradzionych Tie dokonuja wlasnie katapultacji. Na stronie 56 polskiego wydania widzimy wlasnie ze sa mocowani tymi pasami. Zreszta badz co badz piloci TIe mieli skafandry prozniowe jako ze w nowszych modelach nie bylo atmosfery.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: RogueThirteen »

O, widze, ze udalo mi sie niezle namieszac pytaniem o szelki :) :) :)

Jesli chodzi o katapulty, to, z tego, co wiem, nie stanowily standardowego wyposazenia zwyklych "gal", zwlaszcza w poczatkowym okresie, gdy pilotow traktowano jako surowiec odnawialny. Mozna ja bylo zamontowac na specjalne zyczenie i podejrzewam, ze robiono tak w przypadku wazniejszych albo co lepszych pilotow (ci "zwykli", zdaje sie, nie mieli wlasnych maszym ani nie byli nawet przydzielani na stale do konkretnych eskadr). Pozniej sytuacja zmieniala sie na lepsze, nowsze modele latadelek, np. interceptory, juz katapulte mialy, poza tym po rozpadzie Imperium poszczegolni admiralowie nie byli juz tak sklonni poswiecac pilotow, wiec zwykle TIE doposazano, niemniej wciaz mozna bylo sie natknac na egzemplarze katapult pozbawione, np. te dwie sztuki, ktore Widma zdobyly razem z "Nocnym Gosciem" ("Eskadra Widm")
A w kwestii nieszczesnych szelek... We wspomnianym przez Joka komiksie o Biggsie widac wyraznie, ze w momencie katapultowania ich glowna funkcja jest wygladanie fajnie na rysunkach ;) , a pilot do imperialnego fotela jest przypiety uprzeza na wysokosci piersi (nawiasem, Biggs nieco zaryzykowal, odpinajac sie PRZED strzalem z rusznicy... ;) ). Chociaz, na upartego, mozna sie doszukac, ze centralnym miejscem zszycia (tzn. tam, gdzie lacza sie opaski otaczajace nogi) szelki sa jakos zaczepione o fotel...
Teraz przyszlo ni do glowy, ze moze w material szelek byly wplecione jakies mikroczujniki, pomagajace monitorowac stan pilota (np. czy urwalo mu noge i trzeba zacisnac kombinezon...). Woem, ze troche bez sensu, ale nie bardziej, niz "ejection webbing".
Poza tym mozna ich jeszcze uzywac do powstrzymywania pluszowego Ewoka przed ograniczaniem pola widzenia pilota ("Zelazna piesc") albo jako miejsce do noszenia dodtkowych giwer (ludziki Hasbro) :D
faultfett pisze:w dodatku z Warszawy, więc mam nadzieję, że będzie okazja się spotkać.
O, jak fajnie! Jesli chodzi o spotkanie, to z najwieksza radoscia - bardzo chetnie obejrzalabym sobie wasze kostiumy i wypytala o rozne sprawy zwiazane z dzialalnoscia Bazy. Zawszec to z zywym czlowiekiem gada sie lepiej niz z komputrem, a przy moim szczesciu pewnie mieszkacie dwie ulice ode mnie ;)
faultfett pisze:Poszukam później stronki z rozrysowanym wykrojem, na którym ładnie widać kieszenie
Jesli masz cos dokladniejszego niz tutorial na stonce Rebel Legionu, to bardzo poprosze. Jesli wszystko dobrze pojdzie (tzn. jesli transport Poczty Polskiej sie po drodze nie utopi) to byc moze jutro dostarcza mi zakupiony kostiumczyk i bede mogla go zabrac, gdy pojutrze wyjade na troche w rodzinne strony (Miedzyrzec Podlaski - tam mieszka krawcowa, ktora byc moze zechce wspolpracowac)
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

Jak chcesz, możemy obfocić nasze gotowe kombinezony.

Skoro jesteś z Wawy, to żebyś nie szukała gdzie co kupić:
Szara taśma na nieszczęsne szelki i pas, oraz biały materiał na kamizelkę - "Laskus" 11-go listopada 34 http://mapa.szukacz.pl/?&n=52.261026&e= ... =Kliknięty punkt

Zielona taśma nośna do flar na nogi - Plac grzybowski ?? http://mapa.szukacz.pl/?&n=52.236775&e= ... =Kliknięty punkt

W Wawie stacjonujemy na ochocie lub w Wołominie.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Vissan »

Falcon a to widziałeś?

Obrazek

Shvagyer narysował a ja mu przeszkadzałem.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

widziałem i się zastanawiam ;]
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

niech będzie;]
A właściwie prawie jest

Obrazek
Obrazek

Niestety na malarza się nie nadaję;/
Kilka godzin maskowania, żeby przy usuwania taśm otrzymać piękne odpryski;/
Nawet taśma Tamiya'i nie pomogła, a przy slabiej trzymającej (zwykła malarska) farba podchodziła pod taśmę - dookoła logo ;/

zostanie poprawić pędzelkiem i solidny brudzing
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Vissan »

Jakbyś zrobił fajny weathering to te odpryski tylko dodadzą uroku malowaniu.

Nie omieszkaj pochwalić się tutej: http://www.rebellegion.com/forum/viewtopic.php?t=11480

Fajnie byłoby jeszcze dodać coś na "uszy", choć niekoniecznie aż tak skomplikowany wzorek jak w projekcie :)
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

To wszytko to już na spokojnie po powrocie z Legolandu.
"Głośniki" po bokach będą, ale już raczej naklejane.

W sumie zostało już tylko zrobienie wnętrza hełmu - mocowanie szybki, podbródka i paddingu, oraz kilka napów do kombinezonu.

Cylindry mam na razie tymczasowe - zrobiłem odlew z żywicy z cylindrów FF, ale mi się nie podobają i będę toczył docelowe.

Jak dobrze pójdzie, to jutro zrobię fotki akceptacyjne
Mam nadzieję, ze rękawice scoutowe przejdą ;p
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Jok »

Falcon pisze: Kilka godzin maskowania, żeby przy usuwania taśm otrzymać piękne odpryski;/
Nawet taśma Tamiya'i nie pomogła, a przy slabiej trzymającej (zwykła malarska) farba podchodziła pod taśmę - dookoła logo ;/

zostanie poprawić pędzelkiem i solidny brudzing
zrob ten sam patent co u nas na politechnice - dajesz mocne tasmy np srebne. Przy zdejmowaniu aby nie zeszlo wraz z poprzednia warstwa farby rozgrzej suszarka do wlosow. wtedy nawet mocna tasma izolacyjna puści.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

ok, stan na dzień dzisiejszy - reszta po weekendzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aplikacja złożona :)
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Vissan »

K-V-L-T !!!

Czekam na logo eskadry.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

Flary - pierwowzór :D
Obrazek
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Lady Sandman »

Łał :) fajnie! A rękawice znajomo wyglądają :D
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Falcon »

thx
Rękawice tymczasowe, aczkolwiek TYM pewnie potrwa trochę ;p
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Baron
Posty: 12
Rejestracja: 04 gru 2009, 14:05

Re: 3F's Rebel Pilots

Post autor: Baron »

Falcon wszystko Git wygląda ,ale mam jedno zastrzeżenie ;) Wydaję mi się że Flak Vest krawcowa uszyła Ci troszeczkę za duży .Popatrzmy na fotki i powinien kończyć się na równi z dolną linią chest boxa .

http://tatooine.fortunecity.com/swampth ... _pilot.jpg
http://tatooine.fortunecity.com/swampth ... eunion.jpg

A tu taki mały myk i niedopatrzenie :lol: Hobbie ma założony Flak Vest tyłem na przód :lol:
Naszą uwagę skierujmy na widoczną klamerkę pod chest boxem

http://tatooine.fortunecity.com/swampth ... hobbie.jpg

Falcon myślę że da się go skrócić :D

Pozdrawiam Baron

ps: Ja swój też mam odrobinę za duży ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Legion Starfighter Command”