[LEIA ANH SENATOR] Lady Sandman

Arystokracja i senatorowie: Leia, Padmé, senatorowie, politycy, etc.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

[LEIA ANH SENATOR] Lady Sandman

Post autor: Lady Sandman »

Leia Organa (ANH, suknia senatorska)

WYMAGANIA:
1. Biała suknia o długości nie krótszej niż do kostek wykonana z nieprzezroczystej dzianiny z wysoką, dopasowaną stójką. Suknia ma: biały, częściowo otwarty kaptur sięgający do pasa (preferowany kształt to ściągnięty prostokąt); dzwonkowate rękawy sięgające od nadgarstków-kłykci ; rozcięcia po bokach do lub tuż poniżej kolana. Suknia nie może mieć szwów na ramionach (chyba, że typu raglan), przedniego lub tylnego szwu. Podszewka sukni jest zalecana, lecz nie wymagana.
2. Pas jest wykonany z białej skóry lub skaju, w delikatnym kształcie „V”. Ma 7 metalowych blaszek – 6 takich samych i jedną większą w innym kształcie na środku. Elementy na pasie mogą mieć odstępy dopasowane do wymiarów talii właściciela. Można też dodać elementy identyczne do 6 blaszek zachowując symetrię, choć preferowana jest ilość 7 blaszek (jest to jednocześnie minimum).
http://i46.tinypic.com/29gk7pg.jpg - pas
http://i50.tinypic.com/2nu2553.jpg - blaszki w calach
3. Białe skórzane lub wykonane z matowego skaju buty bez sznurówek lub logo. Mogą być płaskie, lub na niewielkim obcasie (od 0,6 cm do 3,8 cm).
4. Włosy są przedzielone na środku (lub blisko) środka głowy i spięte w duże koki zakrywające uszy. Koki są skręcone, a nie splecione. Nieakceptowane są plecione części włosów, peruki z plecionymi kokami albo sztuczne włosy typu „mufka na uszy” z pałąkiem. Dopuszczalny jest tylko naturalny kolor włosów, bez grzywki.

OPCJONALNIE:
1. Blaster DCC Defender z długą lufą
2. Blaster szturmowca (E-11)
3. 8 blaszka na tyle pasa

Dużo przydatnych informacji (wymiary blaszek w cm, kształt pasa, wykroje) znaleźć można na stronie:
http://chucrew.com/Leia/leia.html
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Leia Organa ANH - suknia senatorska

Post autor: Lady Sandman »

Koszt zrobienia kostiumu:

- 50 zł - materiał ( 8 metrów w kolorze białym; ja kupiłam taki, którego się używa do szycia alb na komunię i jest odrobinę zbyt sztywny)
- 80 zł - sztuczne włosy ( 4 x kitki o dł. 50 cm w kolorze ciemny brąz - doczepiam do własnych włosów i zaplatam)
- ok 60 zł - pas ( 'blaszki' wycięte z plastiku, biały skaj, srebrny spray)
- 60 zł - białe gładkie buty ( znalezione na Allegro)
______
250 zł - całość

Kwota nie zawiera kosztów uszycia sukni, bo szyła mi ją babcia. Podejrzewam więc, że krawiec zaśpiewa dość konkretną cenę.
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Leia Organa ANH - suknia senatorska

Post autor: YangObi »

Nie tak drogo wyszło. A kostium prezentuje się naprawdę świetnie. ;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
spanba

Re: [LEIA ANH SENATOR] Lady Sandman

Post autor: spanba »

Lady Sandman, jaki materiał poleciłabyś na ten kostium?
Jak robisz koki? Mogłabyś dać jakąś instrukcję? To dla mnie największy kłopot.
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: [LEIA ANH SENATOR] Lady Sandman

Post autor: Lady Sandman »

Materiał - nie wiem jakie teraz są dostępne, ja kupiłam kiedyś za sztywny ( do szycia alb na komunię). Musisz wybrać taki miękki, lejący się.
Uczesanie - robiłam dwie kitki z moich włosów, do których doczepiałam sztuczne włosy. Takie długaśne kitki zawijałam jak domek ślimaka i upinałam spinkami (duuuuzo spinek).
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
spanba

Re: [LEIA ANH SENATOR] Lady Sandman

Post autor: spanba »

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie sukienki: gdzie ona ma suwak?
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: [LEIA ANH SENATOR] Lady Sandman

Post autor: Lady Sandman »

Z tego co pamiętam (bo już nie mam tej sukienki) nie ma suwaka - nakładana jest przez głowę, a w pasie miała tak zrobione marszczenia żeby się zatrzymała na biodrach (plus żeby jeszcze to spinał pas). Na stójce przy szyi są natomiast guziki/haftki żeby kołnierzyk trzymał się blisko szyi - jest zatem rozporek o długości do pleców (chyba do okolicy łopatek), który jest niewidoczny gdy kaptur sobie zwisa.
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rebel Legion Galactic Senate”