Clone Trooper (RotS)

Żołnierze z Naboo, klony

Moderator: Snootles

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison GML / Eagle Base
Posty: 5109
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Clone Trooper (RotS)

Post autor: YangObi »

Clone Trooper (Episode III: Revenge of the Sith)
Obrazek

Elementy wymagane:

– Czarny skafander
Jedno- lub dwuczęściowy czarny skafander – może to być odzież sportowa (np. termoaktywna) lub taneczna. Może być gładki lub posiadać fakturę pionowego żebrowania, bez widocznych metek, nadruków i naszywek.

– Czarne rękawice
Wykonane ze skóry, nylonu lub podobnego materiału, sięgające do nadgarstków i zasłaniające ciało do karwaszów, bez widocznych naszywek, metek i nadruków.

– Kołnierz
Czarny kołnierz wykonany z tego samego lub podobnego materiału co skafander. Może być gładki lub posiadać pionowe żebrowanie (zalecane). Jeżeli nie jest on częścią skafandra, dopuszczalne jest posiadanie kominiarki. Nie może posiadać widocznych naszywek, metek i nadruków.

– Hełm
Hełm klona Fazy II, odwzorowany zgodnie z filmowym odpowiednikiem (akceptowane są produkcje fanowskie, natomiast niektóre z produktów "licencjonowanych" nie są akceptowane jako nie spełniające standardów), z czarnym wizjerem (nie może być on lustrzany). Obie strony hełmu powinno zdobić dziewięć pasków w kolorze niebieskim (namalowanych lub przyklejonych). Malowanie hełmu powinno odpowiadać filmowemu (z elementami właściwymi dla hełmu Fazy II: czarnym paskiem dookoła czerepu, ciemnoszarym malowaniem części szczękowej, jasnoszarym pasem z tyłu hełmu, szarymi 'uszami' oraz czarną tylną kratką wywietrznika. Na podbródku powinny znajdować się dwa czarne elementy głośnika (wskazane malowanie bądź przyklejenie srebrnej siatki w wewnętrznym okręgu) i malowany na czarno wokabulator. Opcjonalnie: cienka linia i dwa punkty w kolorze czarnym w szczelinie z tyłu hełmu. Część szczękowa musi być od wewnątrz zamaskowana siatką (metalową lub z innego materiału) zasłaniającą skórę twarzy bądź zaślepiona i pomalowana na ciemny (np. czarny) kolor.

– Zbroja.
Wszystkie elementy w kolorze matowo- lub satynowobiałym, o takim samym odcieniu jak hełm. Brudzenia powinny być wykonane w odcieniach szarości (ew. innych barwach, jednak wskazane jest zachowanie umiaru). Bicepsy, ochraniacze ud i przedramion muszą być wykonane w taki sposób, aby nie widać było łączenia ich połówek.
- Napierśnik i naplecznik: powinny być połączone ze sobą po bokach, bez widocznych szpar. Po prawej stronie napierśnika znajdują się dwa zagłębienia przypominające symbol równości ("="). Naplecznik powinien posiadać detale odpowiadające filmowym – tłoczone lub żywiczne;
- Naramienniki: białe, lekko odstające od barków;
- Paski na ramionach o odpowiadającym filmowemu wzorcowi kształcie, łączące napierśnik z naplecznikiem;
- Osłona bicepsa (bez widocznych łączeń), ukryta częściowo pod naramiennikiem;
- Nałokietniki z wgłębieniem w środkowej części. Po stronie zewnętrznej dwie szczeliny przypominające symbol równości ("=");
- Osłona przedramion (bez widocznego łączenia elementów). Na prawym ramieniu odpowiadający filmowemu commpad;
- Ochraniacze na dłonie o kształcie odpowiadającym filmowym;
- Osłona brzucha i części krzyżowej kręgosłupa z ośmioma otworami o średnicy ok. 6 mm (po cztery na każdą ze stron, umieszczone we wgłębieniu), łączona po bokach lub z tyłu;
- Ochraniacz krocza i ochraniacz pośladków;
- Ochraniacze ud (bez widocznego łączenia);
- Nakolanniki z wypukłym pasem w kolorze szarym na środku (dozwolony pas naklejany) – sugerowane łączenie z ochraniaczem kolana. Nie powinny odstawać od kolana i nie mogą nachodzić (ani wchodzić) pod ochraniacz uda ani łydki;
- Osłona łydek – wskazane łączenie bezszwowe, może mieć otwarcie od strony wewnętrznej.

– Buty
Białe buty z płaską podeszwą, bez widocznych metek, nadruków i sznurowania, z odpowiadającymi filmowemu wzorcowi detalami (dwa prostokątne elementy). Na górnej części stopy umieszczony jest zakończony obło pas.

– Pas
Wyposażony w osiem zasobników/pudełek, po cztery z każdej strony, z umieszczonym z tyłu detonatorem.

Elementy zalecane (dzięki poniższym elementom można uzyskać większą dokładność w odwzorowaniu stroju. Nie są one wymagane, jednak zachęcamy do ich zawarcia w kostiumie):

– Pionowe żebrowanie skafandra;
– Pionowe żebrowanie kołnierza;
– Ograniczenie (lub całkowita rezygnacja) z koloru chromowego srebra przy brudzeniu zbroi;
– Napy widoczne w miejscu łączenia ochraniacza krocza z ochraniaczem pośladków;
– Odpowiednie odwzorowanie detali na napleczniku;
– Tzw. ‘neck-ring’ w hełmie – pełny lub częściowy.

Elementy opcjonalne (dodatek do stroju):

– Blaster DC-15 (krótki);
– Blaster DC-15 (długi).
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żołnierze Starej Republiki”