Republic Comando

Szturmowcy-klony, komandosi Republiki, piloci itp.
http://clonetroopers.net/
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

Przyznam, że jak tak pokazałeś hełm to wygląda to o wiele lepiej :)
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Już mnie Kamil męczy od kilku miesięcy w kwestiach "zgodności" z oczekiwaniami ;) jutro kolejne zdjęcia mam mu podesłać żeby mógł znów mnie a dokładniej mój hełm wdeptać w glebę ;)

Zdaje sobie sprawę, że kilka rzeczy trzeba jeszcze dopracować, ale jak pisałem to hełmy dla dzieciaków a dorosły za jakiś czas będzie gotowy na ich bazie mam nadzieję taki, że Kamil napisze tylko w którymś mailu: jest OK ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

W takim razie grzecznie sie wpisuje w kolejnke na 2 sztuki ;) Tak jak Ci pisałem w PM :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

OK ;)

Kilka eksploatacyjnych testów których efektem będą drobne zmiany konstrukcyjne w "dorosłym" modelu hełmu:

- musi być wzmocniony "dół" hełmu (kołnierz) przy kolejnych hełmach dookoła będę wtapiał pas tkaniny szklanej. Pęka krawędź kiedy ktoś gra hełmem w piłkę nożną albo rzuca nim o podłogę... ;)

- zmiana sposobu montażu szyby wizjera, teraz jest wklejany "czołowo" w wycięty dookoła krawędzi wizjera "gzyms", teraz przebuduję krawędź tak, żeby szyba była wsuwana w wycięty rowek i ewentualnie wtedy dodatkowo w kilku miejscach podklejana.

Dobrze mieć swój prywatny oddział klonów do testowania sprzętu ;) :

Obrazek Obrazek

Teraz działam w kierunku zbroi dla najmłodszego muszę się wyrobić do 31 stycznia, a do 17 lutego muszę zrobić jeszcze dwie większe dla starszych ;) A potem dalej rzeźbię z dorosłą wersją hełmu (taką dla mutantów jak ja mających obwód głowy >62 cm ;) ) No i z wyposażeniem hełmów, chcę wsadzić do środka metalizer dźwięku, podświetlenie wizjera. a później radiotelefony PMR ale w konfiguracji w stylu: radiotelefon w plecaku a w hełmie na wtyczce podłączanej mikrofon i słuchawka. No i dorosła zbroja ;)

W Gdańsku na premierę ep. VII na bank idzie jeden oddział komandosów republiki ;)


Aaa i czas najwyższy odlać wreszcie hełmy o których modelach pisałem tu gdzieś niżej jakieś 4 lata temu ;) Wtedy nie miałem warunków a teraz mam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Republic Comando

Post autor: KamelM »

Super fotki, pobrudzone hełmy to jest to :D
Napierśnik warto trochę zwęzić, bo niewygodnie będzie potem chodzić, albo bicepsy będą poobcierane.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Republic Comando

Post autor: Astela »

Są cudowne <3 nie dalej jak 3 dni temu biadoliłam, że jeśli ludzie chcą RC, to muszą zza granicy sprowadzać, a tu taka niespodzianka... :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

W ramach przerwy w szpachlowaniu i szlifowaniu elementów zbroi pomalowałem chłopakom hełmy wg ich "życzeń" ;)
Obrazek

A tak teraz się gra w Republic Commando u mnie w domu ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

W przerwach w dłubaniu zbroi wsadziłem najmłodszemu w ramach budowy stroju karnawałowego latarkę do hełmu (dioda led):

Obrazek Obrazek

Obrazek


I zdecydowałem się w ramach "poglądowych zajęć" wbić się w jeden z hełmów chłopaków żeby ocenić czy dużo bardziej wypada go powiększyć. I wydaje mi się, że teraz proporcje hełmu do reszty średniego wzrostu faceta są OK a co za tym idzie, pracując lada dzień nad hełmem w rozmiarze "adult" będę robił wszystko, żeby zewnętrznych gabarytów nie powiększyć dużo bardziej niż o kilka %. Większość hełmów w zestawieniu ze zbrojami i ich wkładami jakie widywałem na zdjęciach w sieci są mniej lub drastycznie bardziej przesadzone wielkością i ich właściciele wyglądają w nich jak mangowe postaci z za dużymi głowami. Zresztą oceńcie sami:

Obrazek Obrazek
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Aaa i zapomniałem jeszcze o jednym ;) Ten hełm w kolorach Bossa to pierwszy roboczy wypust w którym się najmłodszy zakochał ;) Stąd proszę nie zwracać uwagi na "pogięty" na zdjęciu wnętrza tył hełmu i zacieki po malowaniu ;) Kolejne hełmy są wolne od tego typu wad i usterek ;) Ten traktuję jako poligon doświadczalny w kwestii materiałowej, technologicznej jak i wdrażania pomysłów ;) Lada dzień dostanie też "metalizer dźwięku".
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Republic Comando

Post autor: Jok »

Ojejku jejku <3 czekam z niecierpliwością :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Życzy Pan ze świeczką? ;)
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

Trochę czasu minęło... i przed samymi świętami Wielkiej Nocy... w piwnicy... zaczyna się wykluwać jajo...

Obrazek Obrazek
Obrazek

Jak się uda to może w środę będzie już pisanka gotowa ;)
Obrazek
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Republic Comando

Post autor: Astela »

Pierwsze skojarzenie, jakie miałam po zobaczeniu tej pisanki:

Obrazek

Jestem ciekawa, co się wykluje :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

No podobny nawet ;)

Aktualnie kokonem jajca zaszły ;)

ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Republic Comando

Post autor: Nahen »

No i pierwsze jajko się wykluło ;)

Na razie na surowo bez gotowania i majonezu:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek


Jeszcze obróbka, szpachlowanie, szlifowanie i kolejna forma już pod finalny produkt ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Clonetroopers Detachment”