Stormtrooper made in Jonny

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Wielkie dzięki :)

Z wymiarami jest u mnie, jak widzę, nie najgorzej... Prawa (z punktu widzenia osoby wewnątrz hełmu) tubya jest u mnie nieco wydatniejsza, ale wciąż jak najbardziej OK - wyrównuje przynajmniej grubości tub, u Ainswortha ta strona była dużo mniejsza od drugiej.
Szerokość dzwonu po wykończeniu powierzchni będzie w zasadzie 21cm, więc...

Będzie dobrze, byle do przodu :)

Skończę tylko obiad i wracam do roboty :twisted:
Han shot first!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

wlasnie chodzi o handmade :) to jest wlasnie to co tygryski lubia najbardziej... jutro jak wroce do domu postaram sie w koncu zamiesic moje fotki mojego jetpacka mitrinomon 6... wlasnie to cale hanfdmade kreci najbardziej... i sprawia chyba najwiecej radosci :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

UPDATE!

Pociągnąłem hełm tymczasowo farbą, aby lepiej było widać kształt i aby móc dostrzec niedoskonałości które wciąż wymagają spiłowania lub zaszpachlowania.

Przy okazji pokusiłem się też o mały wirtualny preview ;)

Obrazek

Grill w "ryjku", detale okularu i trochę nierówności na pysiu i dzwonie wymagają dalszej pracy.

Na tym hełmie się cały czas wzorowałem, oczywiście w wersji symetrycznej i z jednakowymi oczami...

http://web.ukonline.co.uk/bingo275/05sa ... ealong.htm

Uff.. dziś pora na formę pod tył hełmu... do roboty :twisted:
Han shot first!
Awatar użytkownika
Kielo
Polish Garrison Retired
Posty: 319
Rejestracja: 31 sty 2006, 23:13
Lokalizacja: uk

Post autor: Kielo »

nie moge wyjsc z podziwu Jonny.
niesamowita sprawa! gratulacje!

chce tylko zwrocic uwage na jedna rzecz. czy Twoim zdaniem "ryjek" nie jest delikatnie za szeroki?

nalozylem zdjecia helmu na ktorym sie wzorowales na ten, ktory robisz zeby pokazac o co mi chodzi.

wiadomo, ze zdjecia sa pod troche innym katem robione wiec nie wszystko sie "styka".

Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Bardzo możliwe że masz rację... zobaczęczy coś da sięz tym zrobić - możliwe że tak, i przy okazji poprawi to też kąt ryjka - zdaje się, ze mój jest za mało pionowy. lekkie wydłużenie pysia po bokach ryjka (choćby przy użyciu szpachlówki) może rozwiązać oba problemy :)

Tymczasem jednak wyczłapałem właśnie z piwnicy z tylną ścianą hełmu... zaraz po powrocie z kościoła zacznę laminować tą część w jedną całość z resztą (już jest docięta).

Przód i dzwon już są zalaminowane w jedną litą całość i co niesamowite... PASUJĄ na moją głowę, nawet z założonym tyłem (wkłada się tak samo jak każdy inny hełm ANH - bokiem...), żuchwa LEDWO mi wchodzi nad dolną krawędź hełmu, ale się mieści wygodnie, i co najfajniejsze... WIZJERY MAM DOKŁADNIE NAPRZECIW OCZU! Naprzeciw, i dość blisko... widoczność jest wprost fantastyczna!

Jestem ogromnie zadowolony z efektów dzisiejszej pracy. Jak mówiłem, złączę jeszcze te trzy części w jedno, i dodam przynajmniej jeszcze jedną warstwę fiberglassu na tylną ścianę, wyszła nieco za delikatna. Jutro będę robił uszy.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2007, 21:31 przez Jonny, łącznie zmieniany 1 raz.
Han shot first!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

... jak oni moga to nosic, przeciez przez to ledwie co widac ...
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Update:

Z dniem dzisiejszym hełm zyskał jednolitość strukturalną, został zalaminowany w jedną całość. Jutro będę szpachlował, gładził i postaram się zrobić uszy.

To niesamowite jak pasuje... nie mógłby byc ani krztyny mniejszy, i niesamowite jak dobrze trafiłem z wizjerami.

Koniecznie muszę zwęzić ryjek, ale to na końcu, przed ostatecznym malowaniem. Na razie trzeba wypieścić miejsca łączenia części, pousuwać nadmiar włókien...

Chyba jest dobrze, hełm dostał właśnie błogosławieństwo admina www.whitearmor.net, oczywiście z przykazaniem zwiężenia ryjka (szpachlówka się kłania).

Zdjęć na razie niet. Dajcie chociaż dodać uszy, wtedy sfotografuję znowu :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Jonny, a jakiej szpachlówki używasz ?
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Zupełnie nie pamiętam teraz marki szpachlᄈwki, a do smrodów w piwnicy nie chce mi się już chodzić :D

Powiem Ci jutro, oki?

Tymczasem udało mi się doprowadzić garnek do takiego oto stanu:
Obrazek

Pozostało jeszcze parę razo go pomalować, no i wykończyć wszystkimi niezbędnymi detalami... brewa, mikrofony, wstawki na skroniach, drugi grill z tyłu, uszczelka od szyby kaszlaka na dolny rant... no i malowanie detali. Myślę że jeszcze potraktuję wszystkie osiągalne powierzchnie głowicą polerską na wiertarce, ale chyba jednak zamiast męczyć się ze sterylnością pójdę w stronę klimatycznego "weterana", za zacnym przykładem Shadowa. Może nie koniecznie od razu sandtrooper, ale... zresztą, zobaczymy co się z tego urodzi ;)

Co ciekawe, tak bardzo próbowałem zrobić "lepszy", symetryczny hełm a.... wyszło tak samo. Patrząc z dołu w otwór widać, że ma on ten sam kształt co w wyrobach Ainswortha. Nosz kurnać!

Znaczy to chyba tyle, że próbując osiągnąć maksymalne podobieństwo z każdego profilu jesteśmy niestety skazani na takie przekoszenie... Ale przynajmniej część twarzowa jest u mnie, mam nadzieję, bardziej symetryczna i ma podobne oczy (wzorowane na lewym, od środka patrząc, z wyrobów Ainswortha).

Oczywiście uszy jeszcze NIE SĄ SKOŃCZONE!

Czy wyszło, i czy podobne to choć trochę w ogólnym charakterze do hełmów ANH?

Proszę zwłaszcza starych wyjadaczy o wypowiedź... jak to się ma przynajmniej do "standardowego" w 501 FX'a (bo SDS to to na pewno nie jest ;P )
Han shot first!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Jonny! Świetna robota.
Ale..Moim skromnym zdaniem nie pasuje mi coś na zdjęciu od przodu. Moim zdaniem wizjery mają leciuchno nie ten kształt co trzeba, powinny mieć nieco ostrzejszy kąt od strony zewnętrznej(na innych ujeciech jest juz lepiej, ale jednak). I wydaje mi się że ciut większa przerwa miedzy wizjerami zredukowała by wrażenie wąskości hełmu (które jest teraz złudzeniem, bo uczy niwelują wszystko i na innych ujęciach wszystko jest okej). Ale nie bierz sobie mojego marudzenia zbytnio do serca, to tylko moje odczucie...Moze fotki cos znieksztalcaja.

Natomiast zdjecia z profilu to rewelacja! Ujęcie z boku także wyśmienite. proporcje, rury, ryjek, wszystko ze sobą współgra :) Nie moge sie doczekac jak ukonczysz cala zbroje :)
Czekam na dalszy postęp, wizjery, mikrofony, bialutki połysk iiiii... brudzing :)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Post autor: sternik »

myśle że do malowania to jeszcze daleko :( niestety ,troche jeszcze jest "kwadratowaty" i szlifowanie cie nie minie :)
mam dla ciebie mała podpowiedz jeżeli jeszcze tego patentu nie znasz oczywiście :) sprawdż jak twoja szpachla zachowuje sie w kontakcie z alkoholem izopropylowym (pod tą nazwą kupisz go na litry w aptece :) )
w modelarstwie redukcyjnym stosuje szpachlówke firmy Tamiya (oczywiście nie w takich ilościach :) ) którą zaraz po nałożeniu na pozostałe po ostatecznym polerowaniu ryski czy dziurki traktuje alkoholem i delikatnie przecieram szmatka bawełnianą .Szpachla idealnie wlewa się w ubytki nadmiar ściąga szmatka i nic juz nie trzeba szlifować papierkiem :) zamiast alkoholu mozna też użyc zmywacza do paznokci ale takiego BEZ ACETONU ! jezeli twoja Kobitka nosi tipsy to napewno posiada takowy wynalazek :)
a co do twojego wyrobu -Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dziś pakuję garnka i biorę ze sobą do pracy, żeby w drodze powrotnej wpaść do warsztatu blacharskiego... już oni tam mają mozliwości pieknego wygładzania szpachlówki, przynajmniej na większych powierzchniach jak dzwon i tył :)

No i zanim wykończe hełm ostatecznie muszę mu wyprostować nieco górną linie oczu - powinna być idealnie prosta, bo mój patent ciut dzwinie wygląda :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

:twisted: WYPŁATA!

A to oznacza że kicham na wszystko i z pracy wędruję prosto do pobliskiego Leroy-Merlin kupić sobie wymarzonego dremelka oraz wiertarkową głowicę do szlifowania szpachlówki i polerowania.

Nie wspominając o zapasie maty szklanej i żywicy na zbroję :twisted:
Han shot first!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Oczka wyobrażam sobie tak....
Obrazek

(to o czym mowilem wyzej)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

A czy "ryjek" helmu nie jest wysuniety za bardzo do przodu?
Wydaje mi sie ze powinien byc bardziej pionowy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”