Stormtrooper made in Jonny

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

heh a czy wlasnie nie wlasna tworczosc sprawia najwiecej radochy? to nie sztuka sobie kupic... to potrafi nawet najwiekszy glab, ktory pozniej bedzie szpanowac na prawo i lewo ... znam ludzi o niewielkich umiejetnosciach manualnych a pomimo tego siedza , rzezbia, szlifuja i kombinuja .. i to sie chwali :) w sprawie tej zbroi sie nie bede wypowiadac bo sie po prostu nie znam na typach ;) ale doceniam, naprawde doceniam ogrom prracy wlozonej we wlasne hobby :) wypowiem sie jak ujrze bialy, czysciutki pancerzyk ;) a swoja droga nie boisz sie ze zawalimy cie zamowieniami? hehehe ktos sie wypowiadal nad zbrojami e2-e3... no w sumie mozna zaczac myslec nad stworzeniem form wielokrotnego uzytku...ale czy to nie odejscie od klasyki e4-e6? chyba do konca zycia bede wierny tym"pierwszym"epizodom ... chociaz comander cody wyglada wielce smakowicie...
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jonny, wyglądasz jak Kononowicz Krzysztof :lol:
Masz do niego rzut beretem, więc może warto się tak wybrać z tym garnkiem ;)
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

TK-1410 pisze:Jonny, wyglądasz jak Kononowicz Krzysztof :lol:
Masz do niego rzut beretem, więc może warto się tak wybrać z tym garnkiem ;)
LOL!

Hehe, no faktycznie mój roboczy sweterek może się kojarzyć :D Zakładam go właśnie do roboty przy tych laminatach :)

Jakbym miał webcama to bym chyba rzeczywiście nakręcił parodię na youtube gościu w hełmie szturmowca i takim sweterku udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego Imperium w ogóle zbudowało Gwiazdę Śmierci.

"Gwiazdę Śmierci zbudowano po to, żeby nie było piractwa, żeby nie było rebelianctwa, żeby nie było niczego!" :twisted:

Cóż, wczoraj w późnych godzinach wieczornych zabrakło mi szpachlówki, koniecznie muszęzakupić jeszcze kilka puszek....

Ale wygląd hełmu się znacznie poprawił! Pużyczę jeszcze od kogoś dremelka celem docięcia wewnętrznych ścianek "oczodołów" - to jedynie wskutek niewykońćzenia wyglądają zbyt okrągło przy zewnętrznych górnych krawędziach. Ryjek też muszę wykońćzyć, no ale jak już będę miał szpachlówkę :)

Póki nie mam szpachlówki, chyba dzisiaj nawiercę grilla... zeszlifuję gdzieniegdzie tuby i może zacznę budować kopyto dla tyłu hełmu.

Aaaaa no i koniecznie muszę zacząć pracować nad wklęsłymi (szarymi) polami dzwonu.
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Stan godzinę temu

Obrazek
Obrazek
Han shot first!
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Post autor: YangObi »

No Super poprostu :)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

A moim skromnym zdaniem....całość jest nadal jeszcze za wysoka i za wąska.... Będzie ciężko ....
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

OBIWAN00 pisze:A moim skromnym zdaniem....całość jest nadal jeszcze za wysoka i za wąska.... Będzie ciężko ....
Więc może po prostu od razu wywalę na śmietnik - i tak wizjery mam na brwiach, jak gdy przymierzałem Mike'owego SDSa.

A mówiąc serio, niski i szeroki jest model "Hero", "Stunty" natomiast różniły się znacznie między sobą, zależnie od tego jak który był zmontowany...

Czy ten jest aż tak inny w proporcjach?
Obrazek

A ten klasyk?
Obrazek

Powyższy, w stanie na dzień dzisiejszy, bez słuchawek (a więc łatwiej o porównanie)
Obrazek

Nadal mój jest za wysoki? Wciąż mogę obniżyć dzwon, ale wtedy już nigdy go nie założę - po prostu na mnie nie wejdzie :(
Han shot first!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

alez skad, trzeba tylko glowke nieco przyciac... :twisted:
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Więc może po prostu od razu wywalę na śmietnik

:roll:
Nigdy w życiu!!! Rzeczywiście na tych fotkach które załączyłeś proporcje prawie się zgadzają. Ale w takim razie coś jest nie tak z oczodołami.... Zwróć uwagę na koniec wizjerów a koniec dziur w rurach.
Po pomalowaniu i dopasowaniu mikrofonów jak i antenty szerokopasmowej... chyba dobrze mowie o tym pasku czarnym, całość będzie wyglądać lepiej. Wtedy będzie lepiej ocenić co i jak. Sam z doświadczenia wiem, że zdjęcia nie oddają w całości realnego hełmu.

EDIT.
Aha! I wydaje mi się, że całośc podpasowujesz pod dzwon który miałeś już zrobiony wcześniej. Zauważ ze w podanych proporcjach które pięknie rozrysowałes dzwon ma szerokość patrząc z przodu ok24cm. A szerokość liczona od rur ma 28cm. Wynika z tego że rury mogą wystawać za szerokość dzwonu o jakieś 2cm z każdej strony. U ciebie jest to troszke wiecej... dlatego hełm jest wąski albo rury za szerokie


Ale i tak doceniam ogrom roboty :). Zapewne zrozumiesz konstruktywne uwagi..... Bedzie dobrze, czekam na dalszą relacje :)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dostałem dwa zestawy wymiarów od dwóch różnych osób - w drugiej wersji dzwon ma 20cm szerokości, 24 długości i jakieś 75-76 obwodu. I Mój dzwon ma dokładnie te wymiary.

W żaden sposób nie może mieć 24cm szerokości - to był po prostu jakiś błąd.
Wystarczy jeden rzut oka na oryginały i widać, że tuby wystają na około 4cm z obu stron, a więc 28-(2x4)=20 :)
Han shot first!
Herbu
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2005, 23:02
Lokalizacja: Coruscant
Kontaktowanie:

Post autor: Herbu »

Dawaj Jonny, nie poddawaj się :) szpachluj, tnij, wierć, spawaj jak trzeba :) może i na koniec potraktujesz go siekierą (szewc zabija szewca, bum tarara, bum tarara), ale fajnie jest patrzeć jak spełniają się czyjeś marzenia :D


BountyHunter pisze:to nie sztuka sobie kupic... to potrafi nawet najwiekszy glab...


skoro nie chodzi o kasę, bo środki jakie się wydaje na handmade przerastają czasem gotowce, to o co?
czy to, że moja sąsiadka piecze chleb oznacza, że mam przestać chodzić do piekarni?

dziwna ta Twoja uwaga...
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Po dzisiejszych przymiarkach jestem absolutnie pewny że po dodaniu tyłu proporcje będą takie jak trzeba :) Jestem teraz bardzo dobrej myśli - po opracowaniu "oczu" pilnikiem zrobiły się ostre i drapieżne, takie jakie powinny być.

Nie wiem czy dziś będę w stanie zakupić więcej żywicy żeby zrobić tył, ale na pewno zaopatrzę się zaraz w szpachlówkę i wykończę tuby, bulwy, detale ryjka i postaram się ostatecznie wygładzić powierzchnię ogółem.

Plan na dzisiaj:

wykonać formę pod odlew tylnej części hełmu, zakończyć wszelkie prace ze szpachlówką na przedniej części, zacząć szpachlowanie dzwonu.

Może też odważę się wreszcie nawiercić otwory w grillu...

No i tyle... Tak przy okazji, drugi egzemplarz zrobię raczej tylko jak będę miał pewne i konkretne zamówienie... formy wymagają jedynie drobnych napraw, ale roboty przy tym cholerstwie jest tyle że chcę mieć pewność że to paskudztwo się sprzeda. No chyba że ktoś będzie chętny na zestaw "zrób to sam" - nieobrobione części :twisted:

Oczywiście świadomy jestem że najpierw będę się musiał pochwalić ukończonym pierwszym hełmem, toteż staram się jak mogę :)
Han shot first!
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Jonny pisze:[...] roboty przy tym cholerstwie jest tyle że chcę mieć pewność że to paskudztwo się sprzeda [...]
Chyba jesteś mało optymistycznie nastawiony do produkcji kolejnych egzemplarzy :wink:
Przy tej technice robienie więcej niż 1 egzemplarza jest mało efektywne i przyjemne.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

E tam, dam radę.

Dziś zakupiłem MASĘ szpachlówki i dużą porcję żywicy :twisted:

Bez większych problemów powinienem ukończyć hełm w ciągu tygodnia.

A w tygodniu mam wypłatę (nareszcie) i będę mógł się zaopatrzyć w dość żywicy i maty by zrobić formy negatywowe zbroi i pierwszy (mój) egzemplarz zbroi.
Han shot first!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”