Stormtrooper made in Jonny

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TI-1415 »

WSZYSTKO pieknie :D ale mam pytanie do ciebie JONNY :D
CZY nie latwiej by ci bylo poprostu pozyczyc od kogos zbroi i zrobic z nich bezposrednio formy z silikonu lub cos w tym stylu :?:
Wedlug mnie zaoszczedzilo by ci to wiele pracy i kasy ,ktora wydasz na materialy :D

jestem pod wrazeniem :D
Kawal dobrej roboty :D
Czekamy na efekt koncowy :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Hehe, a pewnie że łatwiej, ale...
1 - chyba nikt by się nie odważył
2 - niepewna poczta, no i oczwiście odległości
3 - satysfakcja że coś się osiąga samemu :)

Jeśli nie wypali, wtedy się pięknie do kogoś uśmiechnę ;) Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że się jednak uda :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

tak farba w sprayu- owszem... ale nie zapominaj ze zwykla farba w sprayu, akryl,nitro czy olej predzej czy pozniej paskudnie zzolknie... i bedzie to wygladac bardzo niesmacznie... z tego co slyszalem wlasnie farby poliruetanowe nie zolkna... albo udac sie do lakierni samochodowej lub warsztatu,kupic puszke bialej,samochodewj farby i zaufac lakiernikowi chyba nie wezmie duzo za takie cos... ale niech sie ktos wypowie kto robil takie rzezy, ja moge "gdybac" - nie malowalem nigdy nic takiego typu na bialo ;) a to co malowalem... predzej czy pozniej robi sie zolte :evil:
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

BountyHunter pisze:tak farba w sprayu- owszem... ale nie zapominaj ze zwykla farba w sprayu, akryl,nitro czy olej predzej czy pozniej paskudnie zzolknie... i bedzie to wygladac bardzo niesmacznie... z tego co slyszalem wlasnie farby poliruetanowe nie zolkna... albo udac sie do lakierni samochodowej lub warsztatu,kupic puszke bialej,samochodewj farby i zaufac lakiernikowi chyba nie wezmie duzo za takie cos... ale niech sie ktos wypowie kto robil takie rzezy, ja moge "gdybac" - nie malowalem nigdy nic takiego typu na bialo ;) a to co malowalem... predzej czy pozniej robi sie zolte :evil:
i jeszcze jedna wazna sprawa.. kazda biala farba w sprayu jest miekka, tzn podatna na wszelkiego typu zarysowania, nawet miekkimi rzeczami... po prostu brak jej utwardzacza,widzialem elementy pcv lakierowane samochodywmi lakieram iz utwardzaczem i wygladaja swietnie
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dobra, dobra, przekonałeś mnie... Poszukam solidniejszej farby. Ale na razie trzeba to cholerstwo zrobić :P
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Maleńki update...

Gipsowa forma dalej się suszy, ale jest już niemal całkowicie sucha. Jeśli faktycznie wyschnie do jutra, rozdzielę obie części formy i wygładzę do perfekcji papierami ściernymi i ew. szpachlówką. Jak będę miał trochę czasu po pracy nastepnego dnia (o ile skończę obróbkル) - zaatakuję formę matą szklaną i żywicą.

Jeśli rzeczywiście wszystko mi się udało i jeśli gotowa część twarzowa hełmu rzeczywiście będzie wyglądała tak jak gliniany model tuż przed zadaniem - to powinien wyjść z tego hełm przypominający Harrisona, o którym tak swego czasu marzyłem - cóż, rzeczywistość tamte marzenia zweryfikowała, długo by tłumaczyć dlaczego.

Tu natomiast otwierają się bardzo obiecujące perspektywy, a wszystko zależy od własnych starań, a nie gór pieniędzy.

Wracając do hełmu... dzwon ma 20cm szerokości, 23,5 długości, właściwy profil z każdej strony patrząc, do niego też dopasowane są wymiary części twarzowej nad którą teraz pracuję, zgodne ponadto z wymiarami które od Was otrzymałem. Znaczy to, że hełm będzie miał prawidłowe wymiary zgodne z SDS, a więc dokładnie "te". Starałem się też jak najwierniej oddać wszelkie rysy i proporcje - i tak np. obrys "okularu" jest proporcjonalnie grubszy niż w takim np. FX,.. w ogóle nie będzie tu żadnego porównania. Włożyłem masę wysiłku w uzyskanie wyglądu i ogólnego "feelu" oryginalnej trylogii, ale z lepszą symetrią.

Mam ogromne nadzieje związane z tym przedsięwzięciem... trzymajcie nadal kciuki :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Jonny pisze:Maleńki update...

Gipsowa forma dalej się suszy, ale jest już niemal całkowicie sucha. Jeśli faktycznie wyschnie do jutra, rozdzielę obie części formy i wygładzę do perfekcji papierami ściernymi i ew. szpachlówką.

Cięzko bedzie. Ale wazne jest by forma byla idealna. Potem przed zabawa z zywicą czekac cie bedzie najgorsza czesc roboty... smarowanie formy jakims rozdzielaczem. Proponuje pocwiczyc gdzies na boku z roznymi rozdzielaczami.... Tłuszcze (tego nie próbowałem, ale wiem ze liczysz na własnie ten rozdzielacz), wazeliny, plyny do podlog, silikony w sprayu, pasta do butów.
Zawsze pozostaje jeszcze obróbka gotowego laminatu. Szpachel samochodowy i glancowanie :) (tak samo jak forma)
Trzymam kciuki i z niecierpliwością czekam na dalsza relacje.
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

cóż tu pisać...jestem pod wrażeniem ... WIELKIM... trzymam kciuki za efekt końcowy :lol:
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dzięki za ciepłe słowa :)

Sizar, Twoje trzymanie kciuków chyba pomogło - zapowiada się że CAŁE przedsięwzięcie będzie skończone dużo szybciej niż planowałem... zamiast wielu miesięcy - najwyżej parę tygodni...

I tak jak sugerował Dark Wojtek - jest zbroja do bezpośredniego 'odbicia', i to nic innego jak tylko oryginalna ANH! Z prawidłowym brzusiem, schodzącymi się bokami i zgrabnie dopasowanym tyłem, zamiast FXowej beczułki, no i z płóciennym pasem jak w filmie :)

A tymczasem już wkrótce zabiorę się za wykończenie formy hełmu - a nuż mój własny wyjdzie świetnie i nie będę musiał kopiować koślawego SDSa? Gips już prawie suchy więc wkrótce się przekonamy :)

Moje marzenie nareszcie się spełnia :D Zbroja szturmowca, i to nie byle jaka... po pierwsze mega-zgodna z oryginałem, po drugie niemal niezniszczalna i tym samym pozwalająca na wielką swobodę - siadanie, klękanie, kucanie, bieganie... Zbroja która z pewnością wytrzyma wszelkie WOŚPy choćby nie wiem jak goryle Jurka się starali :D

Hehe, wybaczcie że tak przynudzam - ale złapałem jedną z tych faz, która nie odpuszcza dopóki się nie ukończy dzieła... Żyję teraz głównie tym przedsięwzięciem - mam tak czasami i właśnie mnie to znowu dopadło :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

UPDATE!

No więc rozdzieliłem dziś formę na górę i dół (bez tego cześć twarzowa hełmu jako całość byłaby w ogóle nie do wyjęcia) i zaplikowałem fiberglass i żywicę na górną (główną) część po uprzednim "wygłaskaniu" formy i opryskaniu smarem silikonowym w sprayu :)

Obrazek
Obrazek

Ewentualnie niedoskonałości usunę szpachlówką... zreszta i tak będzie niezbędna do wygładzenia "szwu" na połączeniu obu odlewów, góry i dołu.

Jutro po powrocie z pracy cześć powinna być gotowa! Jak tylko wyjmę ją z formy zrobię też i dół :)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, 11:57 przez Jonny, łącznie zmieniany 1 raz.
Han shot first!
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Heheh Super zdjęcie artysty w pełnej krasie i jego rosnącego dzieła. POWODZENIA chyba wszyscy trzymamy za ciebie kciuki.
Herbu
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2005, 23:02
Lokalizacja: Coruscant
Kontaktowanie:

Post autor: Herbu »

mega wypas! jak to mawia nasz commander ;) hehe

jednakże z tej drugiej fotki wynika, że robisz raczej głowę Yody ;) takie powykrzywiane coś z włosami :lol:

trzymaj się Johny, may the Schwartz be with ya ;)
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Hoho :!: Widze ze helm juz jest gotowy :D Ale czenu jest zielony :?: :wink:
3mam kciuki , swietna robota :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

lysy pisze:Hoho :!: Widze ze helm juz jest gotowy :D Ale czenu jest zielony :?: :wink:
3mam kciuki , swietna robota :D
Ano, taki jest kolor gołej żywicy poliestrowej :)
Tak na marginesie, tuż przed wyjściem do pracy wyjąłem zakrzepłą "maskę" z formy - i jestem bardzo zadowolony z rezultatu! :)
Zdjęcia zrobię jak oczyszczę produkt po powrocie do domu i zaszpachluję parę drobnych pęcherzyków które tam pozostały (niemniej jak na pierwszą próbę wyszło, moim zdaniem, fantastycznie :D )

Dziś wieczorem "uruchomię" drugą formę, dolną, potem zacznę budować trzecią (tył hełmu) i uzupełnię uszkodzenia jakie powstały w pierwszej. Bo jeśli hełm wyjdzie dobrze, chcę zrobić przynajmniej 3 sztuki i dwie z nich opchnąć :)

Do końca tygodnia powinienem się wyrobić z całym jednym hełmem, możliwe że już będzie wstępnie pomalowany :twisted:
Ostatnio zmieniony 31 sty 2007, 12:42 przez Jonny, łącznie zmieniany 1 raz.
Han shot first!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Cóź, nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć: mega wypas ;)

Naprawdę świetna robota. Cieszę się, że w końcu ktoś w Polsce profesjonalnie się za to zabrał. Oczywiście nie mógł być to kto inny, jak tylko członek 501 Legionu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”