Stormtrooper made in Jonny

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dzięki Mike! :)

Ale zanim zaczniemy zachwyty lepiej poczekajmy jak się będzie prezentował skończony hełm :)

Jeśli coś z moim designem będzie bardzo nie tak, po prostu bezpośrednio "odbiję" Sheppertona razem z resztą zbroi. mam jednak nadzieję że mój będzie jednak niebrzydki - starałem się oddać wiernie kształt ANH ale ze zgranymi osiami "nosa" i "okularu" (tak więc nie było już potrzeby "dociągać" prawego oka, jak to musiał zrobić Ainsworth gdy mu się formy rozpłynęły 30 latek temu :twisted: Grubości bocznych "tub" również zbalansowałem. Cóż... zobaczymy jak to będzie wyglądało w całości, ale na pewno bliżej ANH niż taki FX :twisted:

Swoją drogą dopiero teraz widzę jakie to żmudne i trudne, i nabrałem dla Ainswortha nowego szacunku :lol:

Hmm...jak wyjdzie to pozytywnie, może skrobniemy newsa o pierwszym 100% własnym "armor workshop" P.O.? :P
Han shot first!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jonny pisze:Hmm...jak wyjdzie to pozytywnie, może skrobniemy newsa o pierwszym 100% własnym "armor workshop" P.O.? :P
No raczej :) I nie tylko na PO.
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

lysy pisze:Hoho :!: Widze ze helm juz jest gotowy :D Ale czenu jest zielony :?: :wink:
O żesz Ty, dopiero załapałem :mrgreen:

Hehehe, jeszcze tylko czarne prześcieradło ubrać ;P

A tak na serio... żywica tak capi że bez maski długo bym tam nie posiedział :P
Han shot first!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Twoje opuznione "zalapanie" Jonny, moze byc spowodowane nawaleniem sie oparami :P

A czy myslales o zastosowaniu plastiku ABS?
Mozna kupic arkusze 200cm x 100cm x 1,5 - 2mm gr.
No i dodatki do helmu,bo wszystkiego nie zrobisz. Bedziesz kupowac czy jak?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

lysy pisze:Twoje opuznione "zalapanie" Jonny, moze byc spowodowane nawaleniem sie oparami :P
Bardzo możliwe, po za pierwszymrazem nie miałem maski p/gaz... dopiero schodząc do piwnicy drugi raz nałożyłem i odtąd nic przy żywicy nie robię bez maski :P
A czy myslales o zastosowaniu plastiku ABS?
Mozna kupic arkusze 200cm x 100cm x 1,5 - 2mm gr.
Myślałem... Ale nie byłoby to tak pancerne jak laminat włókna szklanego, no i wymagałoby więcej pracy z "kopytami" - nie odbiłbym ot tak oryginalnej zbroi, roztopiłaby się razem z tym nowym arkuszem. Że już nie wspomnę o budowie stołu do vacuformingu... nawet nie mam na niego miejsca :(
No i dodatki do helmu,bo wszystkiego nie zrobisz. Bedziesz kupowac czy jak?
Z dodatków do hełmu przychodzą mi na myśl jedynie brewa i "mikrofony"... brewą się nie martwię, mam arkusz bardzo grubej, centymetrowej gumy z którego bez problemu ją wytnę. Mam jedynie wątpliwości co do "mikrofonów"... Cóż, w najgorszym wypadku wytoczę takie z aluminium (i dodam siatkę), wyjdzie taniej niż gdybym miał je sprowadzać. Ew. może uda mi się znaleźć piekielnie podobne filtry od kranu,ale musiałbym mieć cholerne szczęście :D
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

UPDATE...

No i jest...
Obrazek
Niestety po bliższych oględzinach okazało się że nie dość obficie smarowałem żywicą i w paru miejscach nie przyległa ona bezpośrednio do formy - bąbel powietrza popsuł między innymi całą lewą (z punktu widzenia noszącego ten hełm) stronę "grymasu" - odbuduję ją ze szpachlówki, to nie problem. W zasadzie trzeba teraz grymasa nawiercić i dopieścić maleńkim nożykiem modelarskim.

Ogólnie, jak widać, sporo jeszcze przede mną "lizania" tego odlewu żeby był głaciutki, no i chce troszkę poprawić obrys nawisu nad "ryjkiem", ale wszystko jest na dobrej drodze :)

Obrazek

Nie mogłem się powstrzymać przed sprawdzeniem jak będzie z proporcjami gdy założę mu "dzwon", chociaż wciąż muszę w nim wyciąć (i podkleić) wklęsłe (szare) pola. Trochę mi przypomina sandtroopera który zatrzymał speeder Luke'a do kontroli drogowej...

Spodnia część hełmu już schnie, jutro po pracy wyjmę ją z formy i zacznę spasowywać je razem (chyba że wciąż będę miał coś do szpachlowania). Hmm... jak dla mnie wygląda całkiem poprawnie (poza wspomnianymi drobiazgami które wkrótce poprawię) i chyba będzie wyglądał lepiej niż FXy lub niemieckie wyroby szturmowcopodobne... mam taką nadzieję. Jak myślicie? :)

Uff.... Dziś na szczęście się nie podtrułem, bez maski p/gaz nie wchodzę już do piwnicy :twisted:
Han shot first!
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Jestem pełen podziwu - jak dla mnie rewelka !!!!
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Amadeus
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2007, 16:10
Lokalizacja: Mosina City

Post autor: Amadeus »

No no... niesamowite.
Szczerze to teraz mocno się zastanawiam czy samemu nie sprubować.
Wiem że bym dał sobie radę...
Jest wielka różnica pomiedzy "robie cos i dostaje za to kase" a "robie cos BO dostaje za to kase"
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

No to eksperymentuj śmiało! A nuż się okaże że będzie nieźle szło. Co konkretnie chciałbyś zrobić?

Co do mojego hełmu, takie przerwy w produkcji dobrze mu służą. Widzę ewidentnie że muszę spiłować trochę "dziubek" tak aby podnieść obrys "ryjka" troszeczkę bardziej do pionu. To przy okazji zlikwiduje ostrą krawędź - powinna być bardziej wyokrąglona, i taka też się stanie.

Najbardziej denerwuje mnie grill, a w szczególności krawędzie, gdzie ma trafiać w przewężenia na "bulwach" policzkowych. Te fragmenty będą wymagały jeszcze sporo pracy. Ale mam już myśl jak o zrobić szybko i skutecznie...

Dolna część hełmu już jest wyjęta z formy (wyciągnąłem przed wyjściem do pracy) i możliwe że dziś będę je spasowywał w jedną całość.
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Obrazek

Ech... średnio jestem z tego zadowolony... mnóstwo dopasowywania przez rzeźbienie w szpachlówce, zwłaszcza tuby wyszły paskudnie... nic to, i tak spodziewałem się ogromu pracy przy hełmie. "Dzwon" hełmu jest tak dla picu, doklejony taśmą. Do prawdziwego montażu jeszcze duuużo pracy.

Grunt to się nie zniechęcać - przecież i tak znacznie wyprzedziłem planowany początkowo harmonogram robót...

Nawet jeśli kiepsko wyjdzie, będzie eksponat na półkę a ja "skalkuję" SDSa... ot co...

Uff... dosyć na dzisiaj, musze wreszcie pograć w Battlefronta 2 :P
Han shot first!
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

ja uwazam ze mimo to lepszy hełm na ten moment niż fxowe garnki. Dasz radę wierzę w Ciebie
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Hehe, jednak nie jest tak źle - wszystko zależy od tego jak sięzamocuje "dzwon"... na tamtej focie popuścił i przesunął się do góry. A ja tymczasem siedzę sobie i szpachluję.... jutro ostatni dzień pracy w tym tygodniu, rzez weekend zrobię dużo więcej ;]
Han shot first!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Oj tak. Szpachli pójdzie Ci naprawde sporo. Gipsowe formy są felerne.... A co do pierwszych dopasowań hełmu to rzeczywiście sporo roboty. Dzwon jest za wysoko (ale mówisz że się zemcknął), całość powyżej rur wydaje się zbyt wąska...(ale dojdą te boczne elementy, słuchawki czy coś..) Zobaczymy jaki wyjdzie efekt końcowy, ważne jest dokładne wyszlifowanie całości, potem malunek i detale :)
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Przede wszystkim "maska" na zdjęciu jest na ukos w jedną stronę, a dzwon na ukos w drugą, prostopadle do obiektywu, przez co wydaje się węższy niż jest. Generalnie większość zastrzeżeń jakie miałem do hełmu wcześniej oparta była na zdjęciu tuż po jego załadowaniu.

A mając go w rękach widzę wyraźnie w czym jest problem i co zrobić żeby go nie było. Wiem dokładnie nad którymi miejscami muszę popracować i jak :)

Stosunkowo niewiele roboty, szkoda że tak mało czasu mam na to w dni tygodnia... no ale jutro piątek... a potem słodki weekend :D
Han shot first!
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Gratuluję zamozaparcia i efektów już wykonanej pracy.
Mam nadzieję że się nie zniechęcisz przed skończeniem.
Fajnie widzieć, że idea robienia czegoś samemu jest dalej aktualna :D
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”