Mace Windu ep II-III

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Dragon
Eagle Base
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2010, 14:21

Mace Windu ep II-III

Post autor: Dragon »

Jakie są formalne wymagania co do tego stroju? Planuje takowy skompletować tylko bym musiał wiedzieć dokładnie jak to jest. Plus fajnie by było zobaczyć zdjęcia ludzi z RL, które już taki strój mają.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Vissan »

Mace Windu (Episode I: The Phantom Menace)
Required Items:

1. Grayish taupe outer tunic, tabbards (extending only to waist in back) and slightly wrinkled obi sash.
2. Off-white or white inner tunic.
3. Off-white or white pants.
4. Light burgundy leather belt with smaller inner strap, no rivets and a silver buckle.
5. Brown leather boots at least calf high, no higher than knee high.
6. TPM Mace silver lightsaber hilt.
7. Costumer should be bald.

Formal Requirements:
You must have at least one of the following items to be accepted:

1. Brown robe with flared hood and sleeves slightly shorter than outer tunic.
2. Jedi food capsules.
3. Covertec clip.

Mace Windu (Episode II: Attack of the Clones/Episode III: Revenge of the Sith)
Required Items:


1. Brownish gold tweed outer tunic (with shoulder tucks, extends to at least to or slightly above the kneecaps), tabbards (extending only to waist in back) and wrinkled obi sash.
2. Off-white inner tunic.
3. White pants.
4. Brown leather belt with smaller inner strap held by 2 gold button studs and silver buckle.
5. Knee length chocolate brown leather boots that appear to fold over from top part of boot to about the middle of calf; boots also must be a lighter brown at the top and a darker brown towards the middle and have a belt strap running down from the middle of the boot to spanning across the lower shoe portion of the boot
6. AOTC/ROTS Mace Windu Hero lightsaber hilt.
7. Small ribbed brown comlink belt pouch.
8. Tall ribbed brown comlink belt pouch.
9. Rectangular wide ribbed brown belt pouch
10. Costumer should be bald.

Formal Requirements:
You must have at least one of the following items to be accepted:

1. Dark reddish brown robe with a flared pointy hood and long "wizard" sleeves.
2. 8 Jedi food capsules.
3. Covertec clip.
Jak byłem młody to też kiedyś byłem Murzynem :D
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Skrzat »

I grałeś w kosza?

Moim zdaniem robienie pewnych strojów, bez pewnej prezencji to kaszana. Więc jeśli nie jesteś czarnoskóry to może przymierzaj się do innego stroju.
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Vissan »

Ale przecież może się pomalować :)
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Nero »

eee... to ja chyba też nie bardzo trafiłam ze strojem :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Cread
Eagle Base Inactive
Posty: 265
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:29

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Cread »

Czy rozpoczynająca się łysina będzie miała wpływ na moje członkostwo jako Luke'a?:D
Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2430
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: ShVagYeR »

No na przykład członek RL o nicku gracefuljedi ma taki kostium: http://www.rebellegion.com/forum/costum ... rch+result

Ale jest też członek rasy kaukazoidalnej, konkretnie bravoleader z Włoch: http://www.rebellegion.com/forum/costum ... rch+result

I jak widać nie trzeba być pochodzenia afrykańskiego, żeby nosić strój mistrza Windu. :)

Cread pisze:Czy rozpoczynająca się łysina będzie miała wpływ na moje członkostwo jako Luke'a?:D
Tak, tupecik obowiązkowy. :P Oczywiście, że nie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Lady Sandman »

Łysi, kobiety, biali i Murzyni mogą spać spokojnie, albowiem:
Club Charter: Article 1 pisze: The Legion will not discriminate members on the basis of sex, race, religion, creed, nationality, sexual orientation, or physical handicap.
A inna sprawa, że moim zdaniem... trzeba czasem mierzyć siły na zamiary (ale tutaj mam na myśli Księżniczki Leie w rozmiarze XXL ;) )
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Skrzat »

Nie mówię że nie może nosić takiego stroju tylko że będzie h***** wyglądał a raczej nie wyglądał.
Dla zwykłych zjadaczy chleba będzie zwykłym jedi a dla nerdów białasem udającym czarnego.
Mi się podoba Starkiller w wersji sit lord, ale go nie zrobie bo musiałbym mieć 2x większą łape inaczej wyglądał bym jak kretyn.
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Nero »

Białas udający murzyna... No ja bym tego tak nie nazwała ale t tylko moje skromne zdanie. Zwykli zjadacze chleba i tak nie rozróżniają Obi-wanów, Windów itd.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Cread
Eagle Base Inactive
Posty: 265
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:29

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Cread »

To tak jak ktoś jest tuskenem, a jest zwykłym człowiekiem, albo przebiera sie za inną rasę i nie przerabia sobie wyglądu i genów... wiem, od tego są maski, ale nie popadajmy w jakieś nerdowskie skrajności ;) inaczej nikt by nie mógł odgrywać swoich ukochanych postaci :)
Obrazek
Dragon
Eagle Base
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2010, 14:21

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Dragon »

ShVagYeR dzięki wielkie za linki, fajnie że chciało ci się poszukać. Interesuje mnie jeszcze kwestia butów, gdyż te które miał Windu nie były jakieś proste, ale miały dodatki, ciężko mi opisać dokładnie. W związku z tym zastanawiam się, czy wystarczą odpowiednie buty jeżeli chodzi o kolor, czy te szczegóły tam też będą brane pod uwagę? Wiem że jest to opisane, ale bym musiał wziąć słownik żeby to dokładnie zrozumieć, ponieważ nie jest to moja dziedzina wiedzy, a też za dużo czasu nie mam.

Skrzat a tu umiesz ryczeć jak Tusken? Jeżeli nie to nie trafiłeś kompletnie w kostium.
Oczywiście żartuje, ale ty widać na poważnie bierzesz to jak na ciebie inni patrzą, a ja mam to... Moim zdaniem postać, za którą się przebieramy powinna jakoś odzwierciedlać nasze wnętrze i nasze upodobania. Mi w zupełności wystarczy, że częściowo mój charakter odpowiada temu Windowemu, a moje umiejętności walki mieczem są w fandomie na jednym z najwyższych poziomów, z ludzi których znam ;) Jest to jedna z niewielu postaci, z którymi bym mógł się identyfikować, dlatego wybrałem ją i zdania nie zmienię.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: YangObi »

Ras obcych nie porównywał bym do postaci zwanych "face character", to tak jak by był łysy Obi-Wan, albo Han Solo czarnosóry. Nie chodzi tu o rasistowsie poglady czy brak możliwości, chodzi o to że np: na prezentacji przy udziale takiej osoby jak się powie "To jest kostium Mace Windu" to ludzie spytają a zwłaszcza dzieciaki "Ale on powinien być czarny".

Tak czy siak trzymam kciuki i zapraszam do zrobienia takiego kostiumu.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Dragon
Eagle Base
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2010, 14:21

Re: Mace Windu ep II-III

Post autor: Dragon »

Płaszcz skończony. Tunika jest w trakcie robienia, chociaż nie mam pewności czy ma odpowiedni odcień ;) Tak czy inaczej pokazuje co mam jak na razie. Zdjęcia słabej jakości, ale powinno coś tam być widać.
http://img33.imageshack.us/i/sta50001.jpg/
http://img228.imageshack.us/i/sta50002.jpg/
http://img697.imageshack.us/i/sta50003.jpg/
Zapraszam do komentowania.
Pozdrawiam
Fixer
Posty: 108
Rejestracja: 28 mar 2007, 22:31

Mace Windu ep II-III

Post autor: Fixer »

Bardzo fajnie wyszedł płaszcz. Jeśli tunika wyjdzie równie dobrze, to efekt będzie genialny. Czekam na kolejne postępy. Chciałbym zobaczyć jeszcze jeszcze dodatkowe elementy stroju (takie jak miecz, czy pas)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”