Wiek

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
Awatar użytkownika
Wolf800
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2010, 21:50

Wiek

Post autor: Wolf800 »

Dlaczego młodzi fani star wars ponizej 18 roku życia niemogą wstapić do 501 st legion-u ?
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Wiek

Post autor: YangObi »

Ponieważ, Legion 501 nie może brać odpowiedzialności prawnej za osoby nie pełnoletnie. Dla przykładu, gdyby dana osoba, która nie ma 18 lat, troopowała i coś jej się podczas tego stało. Byłoby możliwe podanie do sądu Legionu 501st, a legion nie może brać odpowiedzialności. Dlatego trzeba być pełnoletnim, aby każdy trooper brał odpowiedzialność sam za siebie.

Niemniej zapraszamy do wspólnej zabawy z nami.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Wolf800
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2010, 21:50

Re: Wiek

Post autor: Wolf800 »

A gdyby mieć kartkę od rodziców to też nie można ? I jak ja mam się z Wami bawić skoro mogę siedzieć tylko na forum i na Waszej stronie ?
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiek

Post autor: TI-1415 »

Wolf800 pisze:A gdyby mieć kartkę od rodziców to też nie można ? I jak ja mam się z Wami bawić skoro mogę siedzieć tylko na forum i na Waszej stronie ?
Obawiam się że dopóki nie ukończysz 18-tu lat to nic z tego :wink: Zawsze możesz wpaść na event z jednym z rodziców :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Wiek

Post autor: TD-1408 »

Wolf800 pisze:A gdyby mieć kartkę od rodziców to też nie można ?
Regulamin Legionu mówi wyraźnie , musisz być pełnoletni .
Wolf800 pisze: I jak ja mam się z Wami bawić skoro mogę siedzieć tylko na forum i na Waszej stronie ?
A czy posiadasz jakiś strój spełniający standardy Legionu ?
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiek

Post autor: Nahen »

Pytania które cżłowiek przerabia w każdej "dziedzinie hobby".

Układ jest prosty: mając 18 lat sam za siebie bierzesz odpowiedzialność i tak w przypadku kiedy złamiesz nogę, rękę, zabijesz się spadajać z krawężnika idąc na piwo (którego też zresztą nie wolno Ci pić) pretensje możesz miec tylko do siebie a co najważńejsze Twoja rodzina nie będzie szarpała tych co stali obok.

Nie masz 18 lat, w powyższej sytuacji wszyscy dorośli którzy byli w promieniu 10 metrów i bawili sie razem z Tobą są narażeni na potencjalne zagrywki rodziny, sądu, prokuratury bo zgodnie z prawem jak i zwyczajami powinni OPIEKOWAĆ się młodym. A ja np jak ide sobie postrzelać do kumpli w lesie (AirSoft) czy jade pokatwoac samochód w terenie nie mam najmniejszej ochoty zajmować się jakimś siusiumajtkiem i zamiast się bawić schrzanić sobie potencjalnie fajny dzień/popołudnie/weekend potrzebą uważania czy aby dziecko nie zrobi sobie (albo komuś) krzywdy.

Żadna zgoda rodziców, kartka nawet od samegoprezydenta nie załatwią tych kwestii, i nawet jeżeli załatwiłyby kwestie odpowiedzialności prawnej/karnej to i tak nie załatwią mojej chęci zabawy storpedowanej przez obowiązek zajęcia się "młodym".

Poza tym wśród staruchów z którymi się bawię jest kilku których i tak trzeba pilnować więć swoją działkę "uwagi" i tak mam już z reguły zainwestowaną ;)

Kolejną kwestią jest zadawanie, po przeczytaniu regulaminu a w nim informacji o OBOWIĄZKU UKOŃCZENIA 18 lat by móc wstąpić do jakiejkolwiek organizacji, pytania "czy mogę za zgodą rodziców wcześniej?" które świadczy tylko i wyłącznie o NIEDOROSŁOŚCI i NIEDOJRZAŁOŚCI "petenta".

Jeżeli założę klub misi uszatka i zdecyduję jako załozyciel, że aby wstaić trzeba miec skończone 50 lat to tylko i wyłączni emoja sprawa i ewentualnych cżłonków klubu, i ktoś kto ma problem z wiekiem albo niech czeka az dożyje albo niech szuka innych klubów misia uszatka dla "młodych" ;)

Pozdrawiam


ps.
sorka za rozpisywanie się ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Wiek

Post autor: Vissan »

Ja bym może powstrzymał się od mówienia o siusiumajtkach.

Tymczasem: "Dlaczego młodzi fani star wars ponizej 18 roku życia niemogą wstapić do 501 st legion-u ?"

- Ponieważ tak mówi regulamin tej międzynarodowej organizacji.
Article II - Membership

A. The 501st Legion is an inclusive, equal-opportunity fan club and will not tolerate discrimination on the grounds of sex, race, sexual orientation, or religion. The only requirements for membership are "ownership" of an accurate, complete, and professional-quality costume celebrating the Imperial (Dark Side) characters from the Star Wars films or its expanded universe sources, that the member is able to wear said costume(s) and that the member must be at least eighteen (18) years of age. Membership is granted only after an application is made to the Legion and by a Garrison Membership Liaison (GML) assigned to the prospective member's geographic region. Persons under the age of 18 are not allowed as listed members of the 501st Legion club. The 501st claims no responsibility for minors at events that are hosted or attended by its members.
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Wiek

Post autor: Nero »

Heh, i pewnie to jest to co sprawia, że wielu "strzela focha" :D
Obrazek
Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wiek

Post autor: Nahen »

Vissan użyłem określenia "siusiumajtki" bo średnio dojrzalsi "małoletni" o dziwo nie zadają takich pytań. Oczywiście piszę przez pryzmat kilku organizacji, zrzeszeń w których się udzielałem/udzielam oraz organizowanych przez nie i osoby prywatne imprez.

Ktoś kto ma naście lat potrafi czytac i w regulaminie przeczyta taki zapis i mimo to wymaga żeby mu wyłożyć "dlaczego" sam sobie wystawia opinię. Dlaczego 12-13 latkowie nie idą do wydziału komunikacji się dopytywać czy za zgodą rodziców i z "papierkiem" będą mogli zrobić prawko?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Wiek

Post autor: Vissan »

Może właśnie dlatego prosi żeby mu wyłożyć bo ma 12 lat i nie jest to dla niego zrozumiałe :)
Awatar użytkownika
Wolf800
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2010, 21:50

Re: Wiek

Post autor: Wolf800 »

odpowiadamna pytanie : A czy posiadasz jakiś strój spełniający standardy Legionu ?

Tak posiadam, czyli zbroje Jango fetta, stormtroopera oraz imperialnego gwardzisty

a tak apropo to mam 16 lat
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Wiek

Post autor: Vissan »

A widzisz czyli zaledwie 2 lata dzielą Cię od pełnoletności.

Bardzo chętnie obejrzelibyśmy fotki kostiumów, wtedy osoby posiadające podobne stroje przyjrzałyby się detalom, porównały z wymaganiami odpowiedniego detachmentu i z chwilą skończenia 18 lat miałbyś już przygotowany kostium do aplikacji do legionu.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Wiek

Post autor: Jok »

A nawet 3.
Inaczej, tak naprawde nikt Ci nie broni abys na dany event przyjechal i z nami porozmawial - mozesz wziasc nawet stroj. To zabawa przeciez. Ale oficjalnie zadnej prezentacji ani cos w ten desen nie moglbys z nami robic. Dwa lata nie tak zle.
A z ktorej czesci kraju jestes?
Awatar użytkownika
Wolf800
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2010, 21:50

Re: Wiek

Post autor: Wolf800 »

Sorry ale mój starszy braciszek wlazł mi na konto i pierdoły powpisywał. Naprawde to mam 13 lat, i strój scouttroopera.

P.S. Ten mój braciszek to trekowiec...
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiek

Post autor: TI-1415 »

No i podsyłaj foty :)
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”