Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Prace nad blasterem posuwają się do przodu. Zaczyna mieć już wygląd zbiżony do wersji końcowej.
Łącznik z kolbą będzie aluminiowy, kolba drewniana. Elementy naklejane na kolbę jak i tzw. "reflowanie" na uchwycie wyciąłem na ploterze laserowym (czasem trzeba sobie pomóc :)).
W lufie świeci mocna latarka LED idealnie pasująca średnicą do wnętrza lufy. Jedna mała dioda LED, a świeci rewelacyjnie mocnym światłem :).
Muszę jeszcze zaopatrzyć blaster w układ powodujący mrugnięcie po naciśnięciu na cyngiel (+ dźwięk).
Luneta to standardowe rozwiązanie - bazarowa luneta 4x20. Trochę udało się ją skrócić o ok 2 cm, ale i tak jest za długa o jakieś 4cm. Trudno. Tak zostanie.
Mogę pokusić się o skrócenie, ale wtedy nie będzie nic przez nią widać, a to ma być oprócz profi stroju do troopingu także zabawa, więc jakąś funkcjonalość mieć musi.
Dziecko nie zrozumie, że ten strój jest tylko do wyglądania :)).
Montaż lunety będzie wymieniony na formę bardziej autentyczną. Teraz jest na próbę.

Oto stan na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: TD-1408 »

Najs Najs Najs :P
Ojciec , mam nadzieję że oprócz Boby dla syna, zrobisz Bobe dla siebie 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Na razie skupiam się na młodym. Chciałbym zrobić mu później zbroję Cody lub Baccarra.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Powalczyłem tym razem z hełmem. Pierwsze spasowanie elementów przed obróbką wykańczającą. Wysięgnik do RF będzie aluminiowy, obecny na zdjęciu jest na próbę.

Obrazek

Obrazek

Właśnie kupiłem do obróbki końcowej szpachlówkę w sprayu "Novol 370".
Ciekaw jestem efektu końcowego.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

Hełmik wygląda naprawdę świetnie, do anteny jeśli jest konstrukcyjnie taka możliwość dokleił bym jeszcze jedną warstwę pcv, by wzmocnić nieco konstrukcję części ruchomej. Nie wiem czy kolega jest już w fazie malowania, ale pewnie ten tutorial może się niedługo przydać:

http://www.thedentedhelmet.com/forums/s ... CHALLENGED
SID
Polish Garrison Retired
Posty: 1081
Rejestracja: 21 gru 2008, 10:41
Lokalizacja: Grudenz

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: SID »

No fakt ten element jest bardzo delikatny należało by jednak pomyśleć nad wzmocnieniem :)
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

:):)
Właśnie czekam na odbiór aluminiowego łącznika kolby z blasterem i (.... tadam!!) wysięgnika do RF. Tak więc RF będzie miał konstrukcję wystarczająco mocną, tym bardziej, że będą to elementy o grubości 4mm :)). Choć nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem jest wycięcie tego wysięgnika w Dibondzie z okładziną alu po obu stronach. Ma to rozwiązanie super zaletę. Można zatopić wewnątrz okablowanie bez straty sztywności.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Dzięki za link odnośnie malowania hełmu. Ja jednak będę starał się wykorzystać metodę odwrotną, czyli od srebrnego podkładu do koloru wierzchniego z maskowaniem zadrapań fluidem.
http://www.thedentedhelmet.com/forums/s ... -paint-job
Na pewno nie będzie to aż taki poziom abstrakcji jak w linku, ale trochę czasu spędzę nad tym malowaniem.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
Memoris
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Memoris »

Pjassowicz miałbym do Ciebie wielką prośbę. Czy mógłbyś się jakoś ze mną skontaktować (PW, gg itp)? Potrzebowałbym kilku rad technicznych dotyczących fanowskiego projektu (niekanonicznego), a nie chcę tym zaśmiecać forum.

Z góry dzięki.
"The Jedi allowed the Force to direct them; a Sith directed the Force."
memoris(at)o2.pl | GG: 4330397
Feitros
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:48

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Feitros »

Witam wszystkich . Od dawna staram się zrobić swój własny kask ale dopiero teraz poświeciłem na to sporo czasu . Mam już kartonowy szkielet ale nie wiem co zrobić dalej . Chciałbym użyć żywicy ,maty szklanej i szpachli .Tu moje pierwsze pytanie jakiej żywicy użyć poliestrowej czy epoksydowej . Jak położyć to na kartonowy szkielet aby nie nasiąkł i zamienił się w papierowa kulkę .
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: ARAKYEL »

Feitros pisze:Witam wszystkich . Od dawna staram się zrobić swój własny kask ale dopiero teraz poświeciłem na to sporo czasu . Mam już kartonowy szkielet ale nie wiem co zrobić dalej . Chciałbym użyć żywicy ,maty szklanej i szpachli .Tu moje pierwsze pytanie jakiej żywicy użyć poliestrowej czy epoksydowej . Jak położyć to na kartonowy szkielet aby nie nasiąkł i zamienił się w papierowa kulkę .
Dopiero zaczynam się bawić i nie jestem wielkim znawcą tematu....
Co do żywicy widziałem że amerykanie korzystają z poliestrowej, sadze że 1 litr starczy spokojnie. Można także zastosować dodatek krzemionki hydrofilowej, Daje efekt tiksotropowy (czyli zapobiega spływaniu, kapaniu i odlepianiu się),... do tego by wzmocnić hełm i utrzymać żywicę stosuje się maty szklane lub tkaniny rowingowe.
http://www.zywica.eu/sklep/index.php?cat_id=29
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Jeśli chcesz zrobić z kartonu, to minimum 250, nie klej butaprenem, bo nie wytrzyma nasączania żywicą (rozklei się, wiem coś o tym), lepiej pistoletem z klejem na gorąco lub chyba superglutem, potem nasącz skorupę żywicą, jak stężeje wylaminuj od środka używając najlepiej płótna szklanego (lepsze płótno, bo daje cieńszą a sztywniejszą skorupę). Najlepiej omijając szkielet, który możesz usunąć po usztywnieniu całości i dolaminować miejsce ubytku po szkielecie, aby uzyskać ciągłość konstrukcji. Pamiętaj o podstawowej zależności - czym mniej żywicy tym lepiej. Laminat MUSI być jedynie nasączony na tyle, żeby stał się przezroczysty, a nie zalany żywicą. Użyj do wyciskania (tapowania) sztywny pędzel płaski szerokości dwóch palców, wałek Ci się nie przyda, bo to nie łódka :). Oczywiście żywica poliestrowa. Możesz zrobić jeszcze inaczej, z tym, że bez szkieletu - typowa budowa z templatek pepakury, które zwykle nie mają szkieletu. Po wykonaniu takowej skorupy zalewasz żywicą do prototypowania (np. Smooth Cast 300). Czas tężenia takiego materiału to np 4min. Tutorial tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=ZzzrX1RBAec
Tutaj trzeba być wyjątkowo uważnym, żeby nie zdefasonować kształtu w trakcie zalewania żywicą.
Warto pomyśleć o skorupie bez szkieletu, bo np hełm BF jest wyjątkowo ciasny i wszelkiego rodzaju wręgi itp są dodatkowym problemem.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: MERR-SONN »

Żeby nie było, ze się wymądrzam, znalazłem coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=Z1WeaZzg ... re=related

i mnóstwo innych filmików na ten temat, które znajdziesz na Youtube.
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Feitros
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:48

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Feitros »

Dzięki za rady , mam nadzieje tylko ze tego nie zepsuję bo masę czasu poświeciłem na ten szkielet a i tak wygląda marnie w porównaniu z tymi które były na tym forum .
Feitros
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2007, 19:48

Re: Zbroja Bobika dla sześcioletniego Łowcy Nagród :)

Post autor: Feitros »

Kolejny etap zakończony . Niestety nie mam na razie możliwości przesłania zdjęcia. Model wygląda raczej mało ciekawie [ szczeliny nierówności ] . Będzie trzeba masę szpachli . Czy ta http://allegro.pl/item1071733091_szpach ... 0_75k.html szpachla nada się do pokrycia na żywicę ewentualnie doradzić jakąś z allegro bo u mnie w sklepach ciężko o cokolwiek wszystko przez internet trzeba kupować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”