Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Spotkania, konwenty
Wilczeq
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: Białystok

Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Wilczeq »

Witam,

chciałbym chętnym zaproponować udział w mikro-conie w Białymstoku, który odbędzie się 24.10 tego roku. Będzie to con 10-godzinny raptem, poświęcony szeroko pojętej fantastyce, mandze&anime a także grom karcianym i planszowym. Organizatorami są:
- Podlaskie Stowarzyszenie Miłośników Anime i Mangi "Sakura no-Ki"
- Klub gier fantasy "Elizjum"
- Stowarzyszenie fantasy i LARP "Blady Gród"
- Białostocki Klub Fantastyki "Ubik"

Do atrakcji będzie można zaliczyć prelekcje tematyczne, w tym panel dyskusyjny Gwiezdnych Wojen(prowadzony przeze mnie, stąd prośba o przybycie, którą zamieszczam tutaj), DDR, pokazy filmów(głównie anime), gier planszowych/karcianek, LARP w realiach współczesnych a na koniec czeka podobno jakaś niespodzianka, o której nawet mi mało wiadomo ;).

Miejsce konwentu to powojskowe magazyny na Węglówce, niedaleko od Centrum. Jeśliby ktoś zdecydował się przyjechać, za co byłbym wielce wdzięczny(bardzo by mi to pomogło przy panelu), podaję moje gg -4711653-. Oczywiście z odbiorem z dworca nie byłoby problemu w dniu konwentu, choć lepiej by było co najmniej dzień wcześniej.

Zapraszam i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Skrzat »

Wilczeq pisze: na koniec czeka podobno jakaś niespodzianka, o której nawet mi mało wiadomo ;).
Pewnie znowu jacyś Tuskeni wyskoczą z ukrycia :wink:
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Wilczeq
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Wilczeq »

Tą niespodzianką będzie najpewniej występ jakiegoś zespołu "garażowego" ;). Co do kolejnych atrakcji to zostanie wyświetlony film "Fanboys" oraz wiedzówka z Gwiezdnych Wojen. Nagroda będzie raczej symboliczna,w formie jakiegoś plakatu z grafiką tematyczną.
Wilczeq
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Wilczeq »

Wiem, że Białystok jest daleko i w ogóle, ale jednak chciałbym wiedzieć czy ktoś ma zamiar przyjechać czy nie ;). Byłoby mi łatwiej i wiedziałbym jak się przygotować na ten panel. W końcu chciałem wspomnieć coś o 501st i PG, a obecność kogoś z Was byłaby mile widziana i bardzo pomocna, zwłaszcza, że nie należę jeszcze do Legionu i do Waszej grupy.
yularen
Polish Garrison
Posty: 2225
Rejestracja: 05 cze 2009, 11:14
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8098

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: yularen »

Pogadałem z kolegą Wilczq'iem i tyle ustaliłem
-Jest mozliwość promocji PG na Konwencie w Białymstoku
-Członkowie PG mieli by darmowe wejście na Konwent
-W czasie wykładu byłby czas na prezentację 501st i PG
-spanie sobota/niedziela u Kolegi Wilczq'a (max 4-5 osób), więcej wczesniejsze info - spanie u Jego znajomych
Ja wstępnie jestem na tak, ktoś jeszcze chetny?
"Are all Jedi so reckless?"
"Just the good ones."
________________________
Proud Member since 2009
Awatar użytkownika
Lady Sandman
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2053
Rejestracja: 20 kwie 2008, 23:22
Lokalizacja: Warszawa
TKID: 8701

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Lady Sandman »

Ja odpadam...
IS 8701 - Aleksandra 'Lady Sandman' Świst
IV 2008 - IV 2014, V 2019 reboot
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: TD-1408 »

Ja w tym terminie będę na umówionej wizycie w Elblągu, u pewnych dwóch panów :wink:
Więc odpadam .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Jok »

Niestety dla mnie to rzeczywiście "drugi" koniec polski :/
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Pazdzioch »

Ale bliżej do rodzinnego kraju SWEN:)
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5081
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Falcon »

Ja z Baronem w tym czasie mamy akcję "Urodziny"
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Jonny »

To ja może podpowiem tylko, że naprawdę warto włożyć nieco wysiłku w ten rejon. Weźmy mapę Polski i nałóżmy na nią nasze eventy. Co wychodzi? Po wschodniej stronie kompletnie nic nie robimy - a jest tam naprawdę prężne podłoże fanowskie - potrzeba ich tylko trochę rozruszać. Większość z nich nawet nie słyszała o 501st...

Wspomnę jeszcze tylko że członkowie z Białegostoku nigdy nie marudzili że np. Gorzów leży po skrajnie przeciwnej stronie mapy ;)
Han shot first!
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Sizar »

Jonny wszystko co piszesz to prawda, problem polega na tym w jakim terminie organizowane sa eventy w tym rejonie kraju. Zazwyczaj jest to jesień, zima, czyli w momencie kiedy ludzie "pracy" :wink: mają wszystkie urlopy wykorzystane, a na taka odleglość trzeba zarezerwowac co najmniej trzy dni. Taki sam problem jest z eventami w Rzeszowie i Lublinie. Zachodnia cześc kraju rzadko je odwiedza lub wcale, mimo szczerych chęci. Jestem przekonany że gdyby te eventy organizowane były podczas wakcji (lub ich okolicach), frekwencja znacznie by sie poprawiła. Jak dla mnie to wlasnie w terminach leży problem.
Moze warto skonsultować terminy przyszloroczne?
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Jonny »

Sizar pisze: Moze warto skonsultować terminy przyszloroczne?
No warto na pewno - słusznie mówisz :) Byłoby znakomicie gdyby Wilczeq rozruszał sięna naszym forum - może by go tak poszturać do wstąpienia? ;)

Wydaje mi sięże istotnym problemem jest też brak komunikacji wschodnich fanów z reszta kraju - jakoś wszystko takie nieśmiałe...

Mimo to trzymam kciuki za konwent i mam nadzieję że chociaż paru Legionistów przyjedzie, do czego goraco zachęcam :)
Han shot first!
Wilczeq
Posty: 19
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Wilczeq »

Ze wstąpieniem przymierzam się już od dłuższego czasu, myślałem, że wiesz o tym Jonny :P.

Co do samej imprezy to wyszło kilka nieprzewidzianych rzeczy i całość może wcale nie wyglądać tak, jak w zamierzeniach, czyli bardziej w kierunku negatywnym niż pozytywnym. Mój panel nadal się odbędzie, na całe szczęście.

Co do przyszłego roku - na pewno weźmiemy to pod uwagę, tym bardziej, że zdążyłem już i pozwoliłem sobie zacytować Sizara odnośnie przyszłego terminu ;).

Na razie zgłosił się Yularen z synem (szkoda, że nie będzie "plastiku" żadnego).
Awatar użytkownika
Voo Yo
Posty: 65
Rejestracja: 21 lip 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Węgielcon - Białystok 24.10.2009

Post autor: Voo Yo »

Hmmm. To już w tym tygodniu i coś mi się wydaje że zaczyna się Porytkon czy jakoś tak. Na który też już mnie np. Jok i Adono zapraszali, Adono to nawet chciał żebyśmy na szybko zrobili blok SW ;). Właściwie to nawet pomyślałem sobie że mogłbym poratowac kolegę Wilczka plastikiem, ale jeszcze nie należe do 501st. Poza tym za dużo eventów ostatnio obskoczyliśmy z Zuzą. I przez to biedaczysko zaniemogło i musiało wyjechać do Ciechocinka odpoczywać. Przez chwilę sobie nawet pomyślałem ze gdyby Yularen wskoczył po mnie po drodze to bym się zabrał, ale to niestety nie jest po drodze :(. Ja bym się chętnie pojawił w Białymstoku bo nigdy nie byłem, i kusi mnie ta propozycja starsznie, ale jak mówię nie należe do 501, a droga jest długa i nikomu nie podrodze. Same dylematy. I nakłądające się eventy, WRRRRR.
Obrazek
http://star-wars.com.pl - MOCny serwis
REPUBLIC Commando Project - 95%
Starkiller Project TFU: USE - 65%
Sith Trooper Project własny - 100%
Storm Trooper Project - 90%
Clone Trooper - Episode III - 100%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eventy”