Zayne Carrick

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

Może na początek należy się przywitać, zatem nazywam się Łukasz Koperski (to dla tych, którzy jeszcze mnie na facebooku nie wyszukali), pochodzę z Warszawy, na daną chwilę mam jeszcze 26 lat i do niedawna byłem członkiem Brotherhood of the Sith. Chyba tyle słowem wstępu wystarczy.

Teraz słowem przeprosin: wybacz Taraissu, że Ci głowę zawracałem na fb. Powinienem był od razu tu napisać.

A teraz do sedna: planuję zrobić sobie strój Zayne'a Carricka (TEN). I tu moje pytanie - może zetknęliście się już z takim pomysłem? Może ktoś z Was już podchodził do tego problemu (choćby teoretycznie) i może się podzielić spostrzeżeniami/uwagami? No i druga strona medalu - oficjalnie Rebel Legion zrzesza głównie (jak nazwa wskazuje) ludzi ze strojami Sojuszu, a także Nowej Republiki i Starej Republiki (przy czym z tego co zauważyłem, tym mianem określa się głównie czasy tuż przed Wojnami Klonów). Wiem, że widnieje na stronie Visas Marr, ale podstawowym (a w każdym razie pierwszym) strojem Taraissu jest chyba jednak Jaina Solo. Zatem czy jako Zayne Carrick miałbym prawo ubiegać się o przyjęcie do Rebel Legionu?
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Zayne Carrick

Post autor: Vissan »

Ktoś ma nawet stroje rodzeństwa Daragonów także pochodzenie z danego okresu nie jest problemem. Nie czytam KotoRów ale podejrzewam że Carrick to w jakimś stopniu postać pozytywna. Jedynym wymogiem byłoby właściwie zrobienie stroju zgodnego z trzeba osobnymi źródłami. Jakkolwiek RL jest dość liberalne pod tym względem.

Polecam przeszukać
http://www.rebellegion.com/forum/index. ... 456fdb2987 w dziale Jedi
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

Dzięki!

Znalazłem taki oto wątek - [LINK]. Wszystko wskazuje na to, że standardy jeszcze nie zostały określone. Czeka mnie zatem trochę pracy, oby się udało.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2430
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Zayne Carrick

Post autor: ShVagYeR »

Witam przyszłego Rycerza Starej Republiki. :)

Standardy określone nie zostały, ale zachęcam Cię do nawiązania kontaktu z właścicielem tego (skądinąd świetnego) kostiumu z podlinkowanego topiku. Raz, że wspólnymi siłami byście takie standardy mogli spisać, a dwa - na pewno miałby dla Ciebie dużo rad, skąd brać elementy, jak szyć, może nawet gotowe wykroje, etc.

Jeśli chodzi o to, czy ten strój kwalifikuje do wstąpienia do RL, to odpowiedź brzmi tak. Zayne to postać pozytywna, a źródeł ma od groma (niezależnie od tego czy liczymy jeden zeszyt KotORa jako 1 źródło, czy pojedyncze story arki, bo zależy, na którego LCJ się trafi). :P Powiem Ci tak - jeśli wykonasz strój na poziomie takim jak delikwent z forum RL (albo lepszym), to do RL wstąpisz z palcem w nosie. :)

Powodzenia!
Obrazek
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

ShVagYeR pisze:Witam przyszłego Rycerza Starej Republiki. :)
I na co mi przyszło...? Po prawie pięciu latach bycia wśród Sith cofam się w czasie i przechodzę na Jasną Stronę Mocy. ;)
...zachęcam Cię do nawiązania kontaktu z właścicielem tego (skądinąd świetnego) kostiumu...
Nad jego świetnością się rozwodzić nie będę, bo jestem w stanie wytknąć mu pewne błędy. Co prawda oczywiście jestem pewien, że mój strój też będzie jakieś miał, ale to ocenione zostanie gdy już on powstanie. Co do wykrojów i jak szyć, to mam zamiar korzystać raczej z usług doświadczonej krawcowej, gdyż wraz z Khali (autorką ilum.pl, jakby ktoś nie znał :)) udało nam się chyba wreszcie namówić jej mamę, by rozszerzyła nieco usługi swojej pracowni. :D
Powiem Ci tak - jeśli wykonasz strój na poziomie takim jak delikwent z forum RL (albo lepszym), to do RL wstąpisz z palcem w nosie. :)
Oby. :) Jeszcze muszę znaleźć czas, fundusze i jakiegoś dobrego rymarza bądź kaletnika. ;)
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2430
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Zayne Carrick

Post autor: ShVagYeR »

Alkern pisze:Po prawie pięciu latach bycia wśród Sith cofam się w czasie i przechodzę na Jasną Stronę Mocy. ;)
Nigdy nie jest za późno na rozsądek. :D
Alkern pisze:Nad jego świetnością się rozwodzić nie będę, bo jestem w stanie wytknąć mu pewne błędy.
Aż tak szczegółowo się nie przyglądałem, ale fakt, że wyhaczasz te błędy, świadczy o tym, że masz poważne podejście do tematu i zwracasz uwagę na szczegóły - i bardzo dobrze. :)
Alkern pisze:Oby. :) Jeszcze muszę znaleźć czas, fundusze i jakiegoś dobrego rymarza bądź kaletnika. ;)
Wielu z nas (również członkowie z Warszawy) ma elementy skórzane w strojach, więc może ktoś rzuci przydatnym kontaktem. :) Poleciłbym sklep myśliwski w Tomaszowie (troszkę ponad 100 km z Wawy), w którym niespełna 4 lata temu zrobili mi pas i kaburę RFT na podstawie obrazka za 60 zł, ale niestety już nie prowadzą tego typu działalności. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3763
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Zayne Carrick

Post autor: faultfett »

Witamy, witamy - tym bardziej, że kolejna osoba ze Stołecznych Rubieży się szykuje :> i strój z Expanded Universe :D
.
Co do kaletników/rymarzy - osobiście kontaktów wypróbowanych nie mam, ale z tego, co wiem, świeży nabytek PG z Warszawy (Smok) szył na zamówienie rękawiczki do stroju oficera i wyszły naprawdę nieźle, więc w razie potrzeby możesz go podpytać (najlepiej przez PMkę na forum PG http://www.flc.h2.pl/forum/index.php - poza tym ma namiary na dobrego krawca, u którego prawdopodobnie będę szyła Boussha).
.
Powodzenia i z niecierpliwością czekamy na postępy ;)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

faultfett pisze:Co do kaletników/rymarzy - osobiście kontaktów wypróbowanych nie mam, ale...
Problem w tym, że w stroju Zayne'a ważniejsze od rękawiczek są karwasze, a do ich zrobienia prędzej nadawać się będzie ktoś, kto wytwarza siodła i tym podobne rzeczy. No jeszcze są ludzie od zbroi LARPowych i wśród nich też będę pytał. Pożyjemy, zobaczymy.
...poza tym ma namiary na dobrego krawca, u którego prawdopodobnie będę szyła Boussha.
Nie to, żebym miał coś do warszawskich krawców, ale wolę skorzystać z usług mamy Khali, nawet mimo że to w Krakowie. Od jakiegoś czasu namawiamy ją, by zaczęła brać zamówienia od fandomu i wreszcie jest okazja od słów przejść do czynów. ;)
Powodzenia i z niecierpliwością czekamy na postępy ;)
Od razu ostrzegam, że postępy nie będą za szybkie. :(
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

Porozumiałem się dziś ze znajomym, który działa w istniejącym już piętnaście lat Stowarzyszeniu Turniejowym "Liga Baronów". Chłopaki w zbrojach z XV wieku i przeróżnych strojach z XVII wieku biegają i mają rozeznanie na rynku, więc polecili mi niejakiego Dawida Goniwiechę, który od ośmiu lat zajmuje się szeroko pojętym skórnictwem i na daną chwilę prezentowana przez niego jakość w porównaniu do ceny jego wyrobów jest ponoć bezkonkurencyjna. Cóż, zobaczymy czy poradzi sobie z karwaszami Zayne'a, nie omieszkam Was powiadomić. :)
Awatar użytkownika
Wedge
Eagle Base Inactive
Posty: 514
Rejestracja: 16 maja 2008, 10:25

Re: Zayne Carrick

Post autor: Wedge »

Chciałem sobie robić ten kostium, ale jak dokładniej go postudiowałem to zwątpiłem, po czym zrezygnowałem :D Dlatego jak Ci się uda go zrobić to będę chylił czoła, po czym Cię zamorduję i sobie go zawłaszczę :D
Obrazek

Star Wars Mastermind

"SW fans are among the most negative, doom-saying whiners I've ever encountered. Count on SW fans to take one statement and turn it into either a lie or a proclamation of disaster"
-- Randy Stradley
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

To może od razu podasz mi swój wzrost, obwód klatki piersiowej, długość ramion itd. cobyś potem nie musiał robić poprawek...? :D
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Zayne Carrick

Post autor: Taraissu »

Alkern pisze:
Teraz słowem przeprosin: wybacz Taraissu, że Ci głowę zawracałem na fb. Powinienem był od razu tu napisać.
Jako przeprosiny wolę ładny, zarejestrowany kostium
Deal :D ?
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
VictorMancha
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2010, 22:48

Re: Zayne Carrick

Post autor: VictorMancha »

Tez mam problem z karwaszami i nakolannikami. Planuje sie skontaktowac z gosciem prowadzacym www.farmerownia.pl tani nie jest, ale robi ze skóry cuda.
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

Taraissu pisze:Jako przeprosiny wolę ładny, zarejestrowany kostium
Deal :D ?
Deal! Choć zastrzegam sobie czas bliżej nieokreślony. :(
VictorMancha pisze:Tez mam problem z karwaszami i nakolannikami. Planuje sie skontaktowac z gosciem prowadzacym www.farmerownia.pl tani nie jest, ale robi ze skóry cuda.
Dzięki za linka... ale Tobie bym radził dokładniejsze przyjrzenie się komiksowi, bo jeśli mnie pamięć nie myli, to Zayne założył te charakterystyczne karwasze dopiero wraz z nowym strojem. Wcześniej chyba miał po prostu brązowe rękawy...
Awatar użytkownika
Alkern
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zayne Carrick

Post autor: Alkern »

Znalazłem na forum Rebe Legionu w wątku "New/Unfinished Costume Standards" (LINK) propozycję standardu dla kostiumu Zayne'a Carricka:

Zayne Carrick, Knights of the Old Republic comics (fugitive gear)

Required Items:
1. A tan tunic with brown patches of fabric or leather visible on the upper arms and split in a “v” at the bottom.
2. A green wrap to cover the shoulders.
3. A brown leather harness going over both shoulders and under the arms. (back crosspiece is optional, but recommended)
4. A brown leather belt with multiple pouches, a holster with a secondary crosspiece connected to it.
5. Brown pants
6. Silver kneepads with three rivets in a triangular pattern.
7. Brown knee high boots (or brown boots with knee high garters)
8. Brown leather vambraces with raised designs.
9. Brown arm wraps under the vambraces.
10. Plain brown gloves.


Optional Items:
1. Only one vambrace and no arm wraps, as seen in KotOR #35
2. A yellow lightsaber
3. A Blaster (The holster is not optional, but the blaster is)
4. A brown cloth waistband underneath the belt.
5. A mini droid-caller on the belt.
6. Light-up blue details on the vambraces.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”