Sokół Millenium i X-wing

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Masakrator_pl
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Sokół Millenium i X-wing

Post autor: Masakrator_pl »

Postanowiłem zaprezentować zrobione przeze mnie [Sokół to w całości moja robota, X-winga robiłem z wujkiem :D ] wykonane w 100% z papieru modele. Chociaż obydwa mają po kilka ładnych lat, to nie straciły uroku ani trochę [wystarczy ich nie trzymać na słońcu, żeby nie wyblakły :wink: ]. Zatem, nie przedłużam, zobaczcie sami :D :
Za nieostrość zdjęć z góry przepraszam- tak jakoś wyszło... :wink: poza tym zdjęcia Sokoła są w większym formacie niż X-wing.



Millenium Falcon

Szkielet wzmocniony wykałaczkami, wymontowywany radar [inaczej bym go nie zmieścił w szczelinie na głośnikach :) ]

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek


X-wing

Rozkładane skrzydła [może nawet latać jak H-wing], otwierany kokpit.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 15 lis 2006, 8:12 przez Masakrator_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Wklej linki bez (...)th.jpg bo teraz wyświetlają sie miniaturki.

X-wing zdecydowanie ładniejszy :). Zalecałbym pomalowanie tych modeli po swojemu, dodaniu waloryzacji i brudzingu, bo narazie są zbyt białe i mało ciekawe ze względu na teksturę.
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

brudzingu ... :twisted:
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Masakrator_pl
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator_pl »

OBIWAN00 pisze:X-wing zdecydowanie ładniejszy
To już z natury ma "wdzięczniejsze" kształty. Sokół przecież musi wyglądać jak grat! :) Każdy w galaktyce to powie :wink:
OBIWAN00 pisze:narazie są zbyt białe i mało ciekawe ze względu na teksturę.
Hmm... Nie całkiem. Mi tam się podobają :D zresztą nie lata się nimi pod piachem, tylko w przestrzeni :wink:
Dobry masz wzrok, że z miniaturek tyle wyczytałeś :roll:

Omyłkowo wkleiłem złe linki, teraz są odpowiednie wielkości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Masakrator_pl
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator_pl »

Widzę, że reszta padła z wrażenia :twisted: i o to chodzi. 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Post autor: sternik »

OBIWAN00 pisze:mało ciekawe ze względu na teksturę.
Właśnie właśnie, właściwie to tam nie ma żadnej linii podziału czy detali ale jak kto lubi :) dla mnie takie trochę śmieszne bo nie znam się na papierzakach ale jak na pierwsze modele to całkiem fajnie
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

"Papierzaki" hehe. No... Jak na początek przygody z papierem to rzeczywiście może być. I nadal twierdze że przydałoby się malowanie.
Dobry masz wzrok, że z miniaturek tyle wyczytałeś
A owszem, nie narzekam. Na zdjęciu małym czy dużym widać, że model jest prawie biały. Możnaby mocniej zaznaczyć linie płyt, więcej detali, brudzing, więcej walorów (bo tu jest jasna szarość, a nawet biel... i czerwonego troche).
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Masakrator_pl
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator_pl »

Hmm... Sokół faktycznie mógł być bardziej podkreślony :? , dokładnie linie płyt mam na myśli, jednak kiedyś zrobiłem tam także strzały po blasterach, zacieki na rufie... ale widzę, że za słabo :roll: [albo jednak wzrok Cię zawodzi :wink: ] . Natomiast X-wing faktycznie oprócz delikatnych osmaleń przy silnikach i wzorów na korpusie obok droida nie ma innych. No i trochę podszarzałem te modele.
Nie narzekajcie! Gorzej by było, gdybym zrobił błędy techniczne, tych przecierz nie da sie tak łatwo naprawić. A faktura? Phi! Mogę w każdej chwili poprawić! :D

Obi, zrobiłeś może jakiś model pojazdu z papieru? Może sam również zrobiłeś X-winga? Chętnie bym zobaczył, jak robisz fakturę w swoich projektach i czym [ja wtedy użyłem czerwonego flamastra i ołówek, nie pamiętam miękkości].

Najlepiej, gdyby ktoś zrobił któregoś z nich tak perfekcyjnie, jak mówicie. To byłoby ciekawe.

P.S: Mam jeszcze Landspeedera, jestem pewien, że tam faktura na pewno by się Wam spodobała :lol: Może wkrótce zamieszcze go gdzieś tutaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Obi, zrobiłeś może jakiś model pojazdu z papieru?
Karton silny we mnie jest. Modeli sporo mam. Zapraszam do przejrzenia topicu modele star wars na holonecie. A teksture modelu najlepiej uzyskać malując go farbkami. Można dać jako podkład nawet plakatówke, ale polecam jakieś farbki do modeli plastkowych.
Ołówkiem można zrobic małe detale, ale nie poszarzać cały model. I mówimy o teksturze... nie fakturze.


I tak jestem zdania, że jesteś na dobrej kartonowej ścieżce mocy :P. Kolejne modele będą lepsze i "lepsiejsze". A widzę że te są poprawnie sklejone :). Oczywiście można dyskutować, jak już zaczęliśmy o teksturze, a nawet przejść do szczegółowości, ale jak na wstęp do kartonowego świata to jest dobrze.

Masakratorze... Karton z Tobą będzie niech!
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Masakrator_pl
Posty: 23
Rejestracja: 29 wrz 2006, 14:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: Masakrator_pl »

I z Tobą również! Faktura, tekstura... wiadomo o co chodzi :wink:

Nie tylko poprawne sklejenie składa się na moją dumę [ 8) ] :D lecz także odpowiednie proporcje części. Obydwa modele, jak każdy do tej pory, powstały od zera, elementy rysowałem i wycinałem z kartek papieru, wzorując się tylko na pomiarach [koszmar- linijką mierzyłem z monitora] i zdjęciach. Ale efekt jest! :D

Niech karton będzie z Nami.

P.S: Patrzyłem na holonecie, ale od groma jest tych stron. Widziałem tylko kawałki Sokoła i modele X-winga Sternika [lookałem od tyłu kilka stron :? ].
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”