pytanie o kwestie prawne w legionie 501

Forum, na którym można zadawać pytania dotyczące działalności Legionów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 212
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

pytanie o kwestie prawne w legionie 501

Post autor: Wielebny »

Interesują mnie kwestie prawne tzn czy legion 501 jeden jest oficjalnie prawnie zarejestrowaną organizacją lub też stowarzyszeniem i czy posiada akty prawne regulujące działalność legionu 501.
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

501st Legion oraz Polish Garrison nie sa stowarzyszeniami, nie czerpiemy zyskow z dzialalnosci, nie mamy i nie jestesmy sponsorowani .
Wszystkie koszty utrzymania, dzialalnosci pokrywamy z wlasnych kieszeni .

W Polsce jest tez inna organizacja "kostiunowa" ktora jest stowarzyszeniem , co prawdopodobnie pozwala jej zarabiac pieniadze na Gwiezdnych Wojnach.

501st oraz Rebellegion sa jedynymi REKOMENDOWANYMI organizacjami kostiumowymi przez Georga Lucasa , ktory jest naszym czlonkiem i z nami wspolpracuje :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

TD-1408 pisze:
W Polsce jest tez inna organizacja "kostiunowa" ktora jest stowarzyszeniem , co prawdopodobnie pozwala jej zarabiac pieniadze na Gwiezdnych Wojnach.
Nie pozwala zarabiać!!! SWAT jak i Gorzowskie Stowarzyszenie "Dagobah" sa stowarzyszeniami zwyklymi, statut stowarzyszen zwykłych nie pozwala na zarabianie pieniedzy, te organizacje są prawnie zarejstrowane w urzędzie miasta co pomaga przy uzyskiwaniu roznych pozwoleń na dzialania w miescie (happeningi, parady itd)
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Dlatego napisalem " prawdopodobnie " co nie znaczy na pewno .
Jakie by to nie bylo stowarzyszenie, to bez zgody czy umowy z LM raczej nie moglo by zarabiac na SW .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6112
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Post autor: Jok »

A powiedzcie mi tak praktycznie - bo tak czytam sobie forum i czytam. Czy hmmm...mozna byc i w 501 i w SWAT naraz? czy to sie jakos wyklucza? czy obie organizacje sie lubia czy przeciwnie? (sorry za tendencyjnosc pytan ale nie wiedzialem jak inaczej je sformułować)
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Nikt nikomu nie zabrania, mozesz byc nawet w bractwie ryserskim.
Ale jaki byl by tego cel? Dzialajac w kilku organizacjach nie mogl bys w 100% poswiecic czas jednej organizacji. Zawsze bylo by cos nie tak.
Ja osobiscie wole byc w jednej , ktora ma juz swoje tradycje i wypracowana marke.
Taka jest moja prywatna opina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 212
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Post autor: Wielebny »

I o to mi chodziło w końcu wiadomo ze jest to organizacja zalegalizowana przez prawo.Tylko to mnie interesowało bo wtedy są większe możliwości tworzenia różnych rzeczy.Nie chodziło mi w rzadnym wypadku o zarabianie kasy.
Obrazek
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TI-1415 »

Czyli wszystko jasne i gitara gra :wink:
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

Czy jestes zalegalizowany czy nie , to i tak przy dzialalności charytatywnej nie ma znaczenia. Znaczenie ma gdy chcesz zarobic kasę. A przy tej dzialalnosci która prowadzimy, wystarcza że reklamujemy sie statutem Miedzynarodowej Organizacji jaką jest Legion 501st. Gorzowskie Stowarzyszenie "Dagobah" (ktore jest mi dobrze znane :wink: ) wyrobiło juz sobie taka markę w regionie ze nikt nawet nie prosi o jakies papiery :lol: przy rozmaitych akcjach , tylko wydaje zgode na działanie.
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
Wielebny
Polish Garrison
Posty: 212
Rejestracja: 15 sie 2008, 12:54
Lokalizacja: BRODNICA WLKP
TKID: 11814

Post autor: Wielebny »

Przy działalności charytatywnej z punktu widzenia prawa legalizacja ma duże znaczenie,to jest tak jak WOŚP nie była by zalegalizowana i wszelkie pieniądze zebrane by by zebrane niezgodnie z prawem.Gdybyście niebyli zarejestrowani to pieniądze które zbieraliście na pomoc innym okazały by się nielegalne tzn że zostały zebrane w nielegalny sposób wiem ze to jest absurdalne ale takie jest prawo w Polsce,jeden piekarz też oddawał chleb potrzebującym za free i zbankrutował.Dopiero jak poprawili ustawę to było wszystko OK.
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Zdaje sie ze my jako 501st Legion , nie mozemy rejstrowac zadnych stowarzyszen itp. Taka jest wola Dzordza L.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania do Eagle Base & Polish Garrison”