[FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Sojusznicy Rebelii: Twi'lekowie, Tuskeni, Kaminoanie, etc.
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Potrzebuję małej porady od kogoś, kto ogarnia forum RL. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę mojego "kotka" zarejestrować jako kostium formalny - Farghula co prawda jeszcze żadnego nie ma, ale ktoś przecież musi być pierwszy ;) - ale do kogo bądź w jakim miejscu mam napisać? Czy może założyć nowy temat na forum, gdzie wyłożę całą sprawę - i czekać na odzew? jeśli tak, to w jakim dziale - "Pilots" czy "Rebel Supporters"?
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

Jak najbardziej umieszczaj go w pilotach. I tam też możesz utworzyć temat. Dodatkowo przez funkcje add cotume, złóż aplikacje z tym kostiumem.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Ble, chyba nie da się kota zarejestrować w "formalnych" - a przynajmniej nie w Rebel Supporters:
From what I am seeing, there isn't a lot of reference material on the species. You would definitely be able to get it as informal but would have to provide a lot more reference material (a complete 360 view) for formal.
...napisała Jada, Rebel Supporters Legion Costume Judge. Mam się kłócić? Niech ktoś mądry mi poradzi - czy według Was obrazki w SW Komiks 9/2010 ("Republic: Show of Force") da się zinterpretować jako "widok ze wszystkich stron"?

A tak nawiasem, czy ten sam kostium może być jednocześni jako formalny w pilotach i jako nieformalny w kosmitach? ;)
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

RogueThirteen pisze:Ble, chyba nie da się kota zarejestrować w "formalnych" - a przynajmniej nie w Rebel Supporters:
From what I am seeing, there isn't a lot of reference material on the species. You would definitely be able to get it as informal but would have to provide a lot more reference material (a complete 360 view) for formal.
...napisała Jada, Rebel Supporters Legion Costume Judge. Mam się kłócić? Niech ktoś mądry mi poradzi - czy według Was obrazki w SW Komiks 9/2010 ("Republic: Show of Force") da się zinterpretować jako "widok ze wszystkich stron"?

A tak nawiasem, czy ten sam kostium może być jednocześni jako formalny w pilotach i jako nieformalny w kosmitach? ;)
Zrób sobie go formalnego w pilotach. Rebel legion odchodzi już powoli od kostiumów nieformalnych, gdyż one tak naprawdę w większości są niedokończonymi wersjami kostiumów formalnych. Jak bedziesz miała kota pilota to na forum możesz sie dopisać do detachmentu obcych, tak jak to mają Jedi z innej rasy.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Dobra, aplikacja poszła. Co z nią zrobią, to się okaże...
Kicia ma na imię Aino (wymawia się "ajno") - taki mały żarcik, bo inne kotowate bohaterki miewają imiona z fińskiego - Juhani, Mika (to ostatnie akurat jest męskie, ale sza!) - a Aino to fińska forma Anny. Przyleciała z Taanab, czyli rodzinnej planety Wesa Jansona (mojego drugiego ulubionego bohatera). Biografia po polsku prezentuje się tak:
"Rodzina Aino pochodzi z Farrfin, ale jej rodzice, mając dość życia w społeczności zdominowanej przez kryminalistów, opuścili rodzinną planetę i osiedlili się na Taanab, gdzie zaprzyjaźnili się z Jansonami.
Młoda Aino przyłączyła się do rebeliantów, gdzie szybko dała się poznać jako ekspert w walce wręcz, a później także utalentowana pilotka. Dosłużyła się stopnia porucznika i brała udział w kilku tajnych misjach Eskadry Widm.
Mimo bycia doświadczoną wojowniczką, Aino jest miłą i przyjazną osobą. Uwielbia imprezować, tańczyć, grać w sabaka, pić drinki z niebieskim mleczkiem i pomagać przyjacielowi z dzieciństwa - Wesowi - w robieniu jego słynnych dowcipów."
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Hammi »

Bardzo sympatyczna postac :P Trzymam kciuki zatem!
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: faultfett »

Kostium klepnięty :) Gratulki!
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Snootles
Eagle Base XO
Posty: 475
Rejestracja: 13 wrz 2012, 12:19
Lokalizacja: Ełk

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Snootles »

ooo ale fajno- witaj Aino :D
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

Gratulacje!
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Dziękuję, dziękuję! Też właśnie zauważyłam :D :D :D

A na stronie Rebela prezentuje się to tak:
Obrazek
http://www.rebellegion.com/forum/costum ... iew&c=7507
...choć lekko dziwi mnie sposób sformatowania tekstu i losowość w ustawieniu zdjęć :mrgreen:
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Hammi »

Jest bosko :)
Juz nie moge sie doczekac spotkania z kotkiem :)
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: RogueThirteen »

Daaawno temu napisałam, że chciałabym, aby Aino "dorobiła się" też jakichś "cywilnych" ciuszków. Bynajmniej o tym nie zapomniałam - projekt sobie pomału ewoluował, przechodząc przez różne koncepcje. A teraz wreszcie skrystalizował się na tyle, że nadaje się do przedstawienia go światu :mrgreen: .

Zdecydowałam się na strój "typowo farghulski". Przykładów w literaturze za wiele niestety nie ma - Mika z "Pokazu Mocy" (SW Republic), jej córcia Breela:
Obrazek
oraz dama z "Alien Anthology":
Obrazek

Głównym źródłem natchnienia był dla mnie ten ostatni obrazek, ale inspirowałam się również strojami różnych innych, niekoniecznie kotowatych, pań z uniwersum... co w połączeniu z moimi poglądami na temat fajnego, acz wygodnego stroju dało efekt następujący:
Obrazek
(uprzedzając ewentualne pytania nie do końca w temacie: trzymam się za plecy, bo mnie krzyż boli, gapie się na budyń czekoladowy stojący na stole i tak, wiem, że prawa ręka jest odrobinę za długa)

Przypuszczam, że szanse na rejestrację takiego kościumu są raczej znikome ze względu na brak źródeł, tym niemniej - co sądzicie?
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: YangObi »

Pomysł ciekawy. Jednak co do akceptacji go przez legion, tak jak pisałaś sama mogą być problemy. W przypadku kotowatego pilota czy Jedi nie ma problemu, jednak pomimo oficjalnych źródeł może być problem. Myślę, jednak, że nie powinno to zniechęcać do tworzenia tego kostiumu.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: ShVagYeR »

Jako Informal powinien być zaakceptowany gładko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: [FARGHUL (kotopodobny humanoid)] Rogue13

Post autor: Vissan »

Cytuję Charter:
Applicants submitting costumes for any Expanded Universe costume must submit with their application two or more images from two or more LFL licensed sources for the character/costume that clearly depict the character in detail and from head to toe in order for it to be considered Formal. Additional costume details may come from a detailed textual book description, but must have an accompanying visual reference to be considered for Formal status. For characters or character references from Novels, sourcebooks, or any other LFL licensed printed media, the applicant must provide the name of the source and where to find and verify the quoted text provided as description for the character. For characters from video games, a full 360 head-to-toe turn around may be substituted for these reference images. Note that player generated/edited costumes, for game characters, are not eligible for consideration for Formal designations.
W krótkich żołnierskich słowach: Potrzebne są DWA obrazki z dwóch źródeł pokazujące całą postać, żeby zarejestrować formal. I teraz, kwestia niejasna:
Additional costume details may come from a detailed textual book description, but must have an accompanying visual reference to be considered for Formal status.

Ja bym to zinterpretował tak, że opis z książki jest uzupełniający i w dalszym ciągu wymaga podania dwóch obrazków (a nie obrazek + opis).

Tak czy inaczej, może uda Ci się dwa źródła znaleźć. A może ta rasa mignęła gdzieś w filmach?
ODPOWIEDZ

Wróć do „The Wretched Hive”