Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Kupię/Sprzedam
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: guzes »

sternik pisze:Zmieści ci się spokojnie na wysokości czoła :) Ja w RG zamontowałem szybkę na małym dystansie .Z przodu nie widać szczeliny a jest naturalny przewiew i nic nie paruje :)
Ja na to wpadłem po fakcie i póki co nie chce mi się odklejać szybki. Może za jakiś czas poprawię.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: ARAKYEL »

Z chęcią jutro sprawdzę jakie mam dmuchawki i jaki jest przybliżony koszt całości.
Jednak nie był bym aż takim optymistą jak Panowie.
2 lata temu z Wojtasem kupowaliśmy podzespoły do systemu nawiewu w podziemiach GUS'u.
2x obudowa z włącznikiem na baterie 9V - 12 zł sztuka +2 x18 zł szt. wiatraczek + 2x zworka 1zł szt. + i najdroższe 2x bateria 12V 32 zł szt. Łatwo policzyć całość z bateriami kosztowała 126 zł :wink:
Awatar użytkownika
guzes
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 596
Rejestracja: 25 maja 2012, 20:36
TKID: 18108

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: guzes »

ARAKYEL pisze:Z chęcią jutro sprawdzę jakie mam dmuchawki i jaki jest przybliżony koszt całości.
Jednak nie był bym aż takim optymistą jak Panowie.
2 lata temu z Wojtasem kupowaliśmy podzespoły do systemu nawiewu w podziemiach GUS'u.
2x obudowa z włącznikiem na baterie 9V - 12 zł sztuka +2 x18 zł szt. wiatraczek + 2x zworka 1zł szt. + i najdroższe 2x bateria 12V 32 zł szt. Łatwo policzyć całość z bateriami kosztowała 126 zł :wink:
Za dwa komplety i połowa ceny to bateria ( a nawiasem, co to za bateria 12 V za 32 zł? ).
Awatar użytkownika
Owain
Posty: 43
Rejestracja: 04 lut 2013, 9:49

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: Owain »

Nie chcę się znów wymądrzać ale w Oświęcimiu rozmawiałem z chłopakami o patencie o którym pisał sternik. Wydaje mi się, że nawet jeśli całkiem nie wyeliminuje parowania, znacząco je zmniejszy. Chodzi o szczeliny dystansujące klejenie szybki do oczodołu. Na tych na szybko zrobionych grafikach oczywiście szczeliny są przesadzone, by pokazać o co chodzi, w rzeczywistości wystarczą pół milimetra, patrząc od przodu też nie byłoby tak nierówno, myślę, że trzeba by się wpatrywać by zobaczyć. No i sorki za offtop.

Obrazek

Obrazek
Mos Eisley spaceport. You will never find a more wretched hive
of scum and villainy.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: sternik »

Koszyk na bateryjki zdobyczny.Wiatraczki alledrogo po 5zeta sztuka .Wyłącznik ze starego jakiegoś układu .Satysfakcja niesamowita :D Sandowy garnek będzie miał erkondyszyn :P

ObrazekHosted on Fotki

Do przełącznika przykleiłem kawałek płytki plastikowej coby łatwiej można było go przymocować do hełmu w takiej pozycji ,że przy dolnej uszczelce będzie wystawał tylko czubeczek przełącznika . Wiatraki zamontuje na wysokości policzków lekko skierowane ku górze aby nawiew był prawie bezpośrednio na wizjer. Wiatraki mają moc 1,7W przy 5V i na trzech paluszkach dmuchają jak oszalałe :) Próbowałem zamontować jednego na wysokości grila ale mi wkręca brodę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: ARAKYEL »

Sternik...jadę dziś na giełdę...kupie Ci obudowy na 9V z włącznikiem bo to wygląda jak byś pralkę rozebrał.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: sternik »

9V odpada bo wiatrak jest na 5 :) chcesz żeby mi łeb urwało jak załącze ?? :D A co ci się nie podoba w moim koszyczku na paluszki ?? Jest ładniusi i dokleiłem mu stopkę która umożliwi schowanie go w tylnym zaokrągleniu .Pasuje idealnie :D Kabelki pójdą pod uszczelką i żadnej pralki widać nie będzie .Jeszcze będziesz chciał pohasać w moim garnuszku :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Goro
Polish Garrison
Posty: 435
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: Goro »

podesłał byś Sternik link do wiatraczkó na allegro?
TK 9353
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Gotowe systemy nawiewiu do hełmów " Evilboy fun kit"

Post autor: BountyHunter »

a w moim helmie 2 wentylki zwykle, niezbyt wielkie chadzaja na 2X9V, jeden miesza powietrze pod samym czerepem, drugi z tylu przez dwie rurki podaje powietrze na wizjer od przodu- sprawdza sie srednio- dalem zbyt cienkie rurki- moj helm jest naprawde ciasny ;) szczeliny na wizjerze- jak najbardziej- moich nie widac z zewnatrz a czasem czynia cuda:)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cargo Hold”