Prosty strój Jedi - Katowice

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
quigon
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:38

Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: quigon »

Bracia i Mistrzowie.
Znowu zbliża się premiera i pomyślałem, że klimatycznie byłoby wystąpić na niej we właściwym stroju, mianowicie Jedi (jasna strona). Chylę czoła przed Waszą wiedzą i dorobkiem i dlatego tu postanowiłem poprosić o pomoc.
Wiem, że nie stać mnie, ani nie zamierzam dorównywać niektórym z Was wyglądem (Mistrzu Vissan....:-)
ale chciałbym, żeby mój wygląd na premierze (o północy) choć trochę współwibrował z nastrojem mojej duszy, a gdy tak cofam się wstecz, to pamiętam niejedną premierę, na której starałem się wyglądać choć trochę klimatycznie... ale to było dawno.
Cóż, Moc prowadzi mnie przez życie, bardziej lub mniej nachalnie cały czas.
Ok, do rzeczy:
Byłbym wdzięczny, gdyby znalazł się ktoś, kto (sortowanie wg priorytetów):
- wypożyczy mi strój, choćby płaszcz na premierę (188cm, szczupły)
- skieruje do kogoś, kto umie to uszyć i podzieli się wskazówkami (mile widziana taniość) (znam ten popularny artykuł z niby wykrojami, ale nie wygląda on solidnie)
- poinformuje, czy jakieś wydarzenia/happeningi będą poprzedzać premierę - jestem do dyspozycji z wszystkimi moimi umiejętnościami. Myślę o znajomości natury Mocy, ludzkich zachowań, psychiki - jestem bardziej filozofem i dyplomatą, nie żołnierzem...
Byłem na spotkaniu śląskiego fan-clubu, sympatycznie, ale wielu konkretów tam nie uzyskałem.
Jestem z Katowic i tu będę kolejny raz zanurzał się w tym uniwersum z dzieciństwa.
Będę wdzięczny za wszelki odzew, bo premiera jest tylko jedna (no chyba że znowu coś się zmieni;-)
Qui-Gon Jinn
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: Jok »

Ujmę to w ten sposób: "Przyjacielu Jedi za późno zgłosiłeś się"
Normalnie skierowałbym Cię do Asteli, ale ma tak obłożone terminy do premiery, włącznie i nawet po, ze o szyciu czegokolwiek nie ma co ja nawet gnebic (a szkoda bo szyje wlansie jedi).
Druga rzecz: "Taniość" i "Solidność" nie ida ze soba w parze. Jeśli chcesz naprawde tylko "coś" zeby fajnie wygladac na premierze, zainwestuj w kimono, popros kogos z rodziny o uszycie tabardów i obi ze zbliżonego materiału (całość możesz ufarbować w warunkach domowych na brąz czy beż" i poszukaj szerokiego skórzanego pasa. Jeśli jednak aspirujesz do Rebel Legionu uzbrój się w cierpliwość jaka powinni wykazać się Jedi ;)
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: Radek »

Ja swoją szyłem w Affari Moda na Dębie i polecam ten zakład. Panie spokojnie szyją na podstawie zdjęć i nie wiem jak inni sadzą ale według mnie wychodzi im to bardzo dobrze. Ale tak jak na spotkaniu Ci mówiłem niestety pewnych rzeczy po "taniości" nie da się załatwić tak aby to dobrze wyglądało.
quigon
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:38

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: quigon »

Mistrzu Jok.
Dziękuję za dobre słowo. Cóż, dopiero niedawno okazało się, że udało się złapać bilety na premierę.
Widzę, że Ty też pewnie pamiętasz jeszcze premiery nowej trylogii... Wtedy udało mi się skombinować jakąś pelerynę zakonną, zawsze coś, i pamiętam, że poznałem kilku fajnych ludzi, ale głównie oficerów imperium z 501, zatem... z jednej strony ok, ale... jak to się bratać z przeciwnikiem. :-) No i przy całej sympatii kontakty uleciały.
Powiedz zatem, ile wg ciebie wynosi kompromis między taniością i solidnością, jeśli chodzi o sam płaszcz? Wiem, że materiał to ok. 8 m.
Astela, czy mimo wszystko może dysponuje profesjonalnymi, wypróbowanymi wykrojami? A jakie tkaniny stosuje? Na spotkaniu Radek podawał mi, jakaś wełna z czymś (mam zapisane w telefonie...) Może mogę z nią porozmawiać (Astelą, nie wełną...:-)

Mimo wszystko mam nadzieję, że może w tym gorącym czasie jeszcze ktoś wejdzie i zaskoczy mnie pozytywnie.

Radku. Dzięki za namiary na Dębie, wypróbuję ich, choć, jak wspominałem, jestem po rozmowach z przesympatyczną panią ze studia Tina na samym Rynku.

I wreszcie, czuję, że znajdzie się więcej osób takich jak ja, które ponownie poczuły zew i tęsknią z tym innym światem. Jeśli nas jest więcej, wymyślmy coś razem.
Awatar użytkownika
Goro
Polish Garrison
Posty: 434
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: Goro »

Jeśli to premiera w multikinie w galerii Katowickiej to płaszcz mógłbym pożyczyć. Skontaktuj się ze mną przez PM
TK 9353
quigon
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:38

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: quigon »

Radek pisze:Ja swoją szyłem w Affari Moda na Dębie
Niestety, byłem wczoraj pod Affari - to takie wejście od tyłu kamienicy, prawda?
No więc wygląda, że już opuszczone, kłódka, w środku pusto.
Ktoś ostatnio był tam?
W każdym razie ja dalej szukam.
quigon
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:38

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: quigon »

@Goro
Swoją drogą widzę na stronie głównej....
Wszystkiego dobrego i mnóstwo szczęścia z Olą :-)
Awatar użytkownika
Goro
Polish Garrison
Posty: 434
Rejestracja: 30 lip 2012, 14:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: Goro »

Dzięki :)
TK 9353
quigon
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2015, 23:38

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: quigon »

Przyjaciele.
Teraz materiał.
Otóż jestem na etapie intensywnych rozmów i poszukiwania materiału na płaszcz, który ma mi uszyć krawcowa z centrum Katowic. I tu kolejna prośba do fachowców o radę. Z jakiego materiału najlepiej to szyć?

Obecnie podoba nam się flausz syntetyczny, kosztuje 25/mb, jest niby dość gruby i sztywny. Ktoś wspominał też o kreponie, wełnie prasowanej itp. Ale przepraszam, w sklepach takie śliczne materiały kosztują 60-90/mb, straszne....
Więc jeśli czyta to Astela, to proszę o radę co do materiału i np. gdzie tego dużo mają.
A ten czas do premiery mam naprawdę przepełniony pracą, więc nawet nie mogę gdzieś pochodzić/pojeździć w ciemno. Ale wierzę, że forum, jako zbiorowość, dysponuje mądrością Biblioteki Jedi. :-)
Astela
Polish Garrison
Posty: 464
Rejestracja: 30 cze 2014, 7:55
TKID: 17614

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: Astela »

Ja zawsze będę powtarzać, że Jedi pasują materiały naturalne ;) bawełny, lny, wełny etc.

Jeśli chodzi o sklepy internetowe, podrzucam kilka propozycji:
- http://www.tesma-tkaniny.pl/
- http://tailorsemporium.com/tkaninybawelniane,4.html
- http://sklep.supertkaniny.com/bawelna.html

Trzeba tylko uważać, czy cena jest za 1mb czy za 0,5mb.
Awatar użytkownika
Radek
Eagle Base Inactive
Posty: 116
Rejestracja: 09 sty 2011, 23:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Prosty strój Jedi - Katowice

Post autor: Radek »

Niestety ogólna zasada jest taka, że jakość kosztuje. Jeśli chcesz to zrobić "po taniości" to kup kostium karnawałowy na Allegro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”