Qui-Gon Jinn [Gerald]

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Qui-Gon Jinn [Gerald]

Post autor: gerald »

Witam
Troche mnie mało ostatnio,ale niestety mam problem z netem do końca Marca jeszcze.
Kashyyk jest prawie an ukończeniu więc zabrałem się za druga planowaną od jakiegoś czasu postaćkę.
Jak na razie pozwlekałem drobnostki ,zacząłem dłubać przy komunikatorze,pas,część sakw covertec już są w drodze do mnie,
Joku jeszcze naniesie na nie poprawki więc może coś z tego będzie ;)
Pytanko do naszych jedi,czy tuniki tabardy i obi Qui-Gona to standartowe wykroje dla jedi?
No i prośba o radę z butami,deliberuje z Jokiem od jakiegoś czasu jak je zrobić,
kupno brązowych oficerek które nie beda gumiakami i beda na tyle duze zeby nie trzeba było obcinac palców
graniczy prawie z cudem,więc doszlismy do wniosku ze mozna zaadaptowac stopę od jakichs saperek czy cuś
i doszyć cholewę tyle że nie wiem jak to wyjdzie nawet w przypadku wykonania przez szewca.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: Falcon »

sam myślałem nad qui - gonem, ale temat leżu zw względu na buty. (finanse)
Cread ostatnio wspominał, że znalazł ogarniętego szewca co mu robił wysokie buty ze skóry.

Wątpię żeby takie cudowanie z kawałkiem saperek wyglądało wizualnie sensownie
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: gerald »

dzięki Falconie,może spróbuję zagadać do znajomych z rymcerstwa,mają tam kupe szewców tyle że to wybredne bestie z reguły nie biorą się za nic co niehistoryczne,i chyba mają cs wspólnego z toydorianami(nie licząc chciwości) mindtrick na nich nie działa ;)Bede próbował w kazdym razie w ostateczności bedzie generic wzorowany na Qui-Gonie :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: Jok »

Ja bym łaczył opinacz ze sztybletem na miejscu szwu, ktory i tak jest widoczny i tak.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: sternik »

A ta firma z Krakowa która robi buty dla TK ? Oni mają w swojej ofercie oficerki.Może dało by radę z nimi zagadać o odpowiedni kolor i ewentualne przedłużenie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: Jok »

sternik pisze:A ta firma z Krakowa która robi buty dla TK ? Oni mają w swojej ofercie oficerki.Może dało by radę z nimi zagadać o odpowiedni kolor i ewentualne przedłużenie ?
Sztyblety.pl ? Mają wysokie ceny na oficerki. O ile sie nie myle od 800 zł w gore.
Awatar użytkownika
Cread
Eagle Base Inactive
Posty: 265
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:29

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: Cread »

Powiem tak, moje buty "na full wypasie" (czytaj podeszwa ze skóry, lepsza jakość od gumiaczanej i wyścielenie skórkowe wewnątrz) na wymiar kosztowały mnie 650 zł.
Czy to dużo czy nie, każdy musi ocenić, ale prezentują się rewelacyjnie i są wygodne.
Jako, że jeszcze w nich nie 'troopiłem", więc nie powiem jak jest w nich po całym dniu, ale skoro gość jest na codzień szewcem (ogarnia wogóle wyroby ze skóry), to chyba wie co robi.
Jakby ktoś chciał, mogę podac kontakt.
Ale też uprzedzam - trzeba się trochę uzbroić w cierpliwość do tego pana.
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: gerald »

Dzięki:) popytam szewców z reko,myslałem jeszcze nad patentem pt: okleic ciemnobrazoa skóra czarne oficerki,ewentualnie przetrzec lakier drobnym scierniakiem i potraktowac barwiącą pastą do butów lub lakierem,bo te buty wyglądają na prawie czarne,nie mam tu screena ale widac to np w momencie gdy qui lezy na podłodze statku i przedstawia Anakina Obiemu.podłoga jest czarna lub grafitowa więc łatwo porównac,w innych ujęciach wyglądają na ciemny braz lub zniszczone poprzecierane czarne.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: Jok »

Mam przedziwne wrazenie ze Quigon ma inne buty na Tatooine:

Obrazek

Obrazek

I jeszcze to http://img3.wikia.nocookie.net/__cb2009 ... rtDuel.jpg
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Qui-Gon Jinn [Gerald]

Post autor: gerald »

no te są ewidentnie czarne,na zdjeciu gdy qui odchodzi z Anakinem tez wygladają jak czarny połysk,i wspomniane wyżej zdjecie po walce z Maulem.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Qui-Gon Jinn Gerald

Post autor: Delta13 »

Akurat to zdjęcie z planu jest na tyle nie ostre że nie ufał bym że to jest czarny. One są mocno ciemno brązowe więc przy słabym oświetleniu mogą wyglądać na czarne. Na tym zdjęciu z walki na pustyni wyraźnie widać że są brązowe z domieszką wiśni. Tyle że zapiaszczone.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Qui-Gon Jinn [Gerald]

Post autor: gerald »

na większości screenów wygląda to na bardzo ciemny braz wpadający w czern,ja bym stawiał na poprzecierany brudny czarny chyba spróbuje odbarwić jakies czarne stare oficerki musze poeksperymentowac na jakichs starych butach na ile to bedzie mozliwe i jaki da efekt.ktoś może doradzić czy to są standartowe wykroje dzedajowskich szmatek?
znaczy tuniki obi spodnie i tabard bo poncho to osobna sprawa.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Qui-Gon Jinn [Gerald]

Post autor: YangObi »

Co do tutoriala wykrojów itd. to zapraszam tutaj. Masz tu wszystko zebrane w jeden temat http://www.rebellegion.com/forum/viewto ... 89f0e4bc35

Co do butów to nie są one czarne, jest to ciemny brąz, zwłaszcza, że w nowej trylogii starali się aby kolory pasów odpowiadały kolorowi butów. Co im się udało. Zdjęcia z planu i promo często przekłamują niestety w kolorach. Przykładem są zdjęcia promo anakina ep3 gdzie ewidentnie wszyscy widzieli kolor czarny tuniki a jest ciemnoczekoladowy.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Qui-Gon Jinn [Gerald]

Post autor: gerald »

okeyday dzięki,jak bede miał wykroje to z szmatkami nie powinno byc problemu nasza krawcowa na pewno zrobi to ok:) Zostanie problem miecza ,ale z tym bede sie usmiechał do Stalkera no i buty,będę kombinował z odbarwianiem butów zobaczymy co z tego wyjdzie ,
popytam tez odtwórcowych szewców.
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Qui-Gon Jinn [Gerald]

Post autor: Delta13 »

Z tym odbarwianiem może być ciężko, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą jakieś zabytkowe oficerki pastowane co rano przez adiutanta. Weź pod uwagę że taką skórę można bardzo łatwo zniszczyć.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”