Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kalbi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 589
Rejestracja: 19 mar 2010, 19:22

Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: kalbi »

Moja dziewczyna zrobiła sama kostium Ahsoki i chciała by wstąpić do Rebela. Poniżej zdjęcia jak wygląda ten kostium. Proszę o opinię czy wszystko jest ok i czy coś może jest jeszcze do poprawy:)

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Ahsoka Tano

Post autor: faultfett »

IMO wygląda bardzo fajnie - szczegóły wydają się ładnie dopracowane, ale niech się jako spec jeszcze Obi wypowie ;)
Była z Tobą na CE, prawda? Z czego są lekku/montrale? Wszystko self-made? Jeśli tak, to szacun :)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
kalbi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 589
Rejestracja: 19 mar 2010, 19:22

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: kalbi »

Tak tak była :) Tak cały kostium sama zrobiła, ma talent :D Lekku jest zrobione z pianki budowlanej i glinki samoutwardzalnej. Jest problem jak to zrobić z czegoś giętkiego.
Awatar użytkownika
Vissan
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1386
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:16

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Vissan »

Elegancja, mam nadzieję, że szybko go klepną do rejestracji.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Falcon »

Wizualnie bardzo fajnie to wygląda - co do zgodności - nie znam się to się nie wypowiem. :D
Za całokształt pracy gratulacje!
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano

Post autor: YangObi »

faultfett pisze:IMO wygląda bardzo fajnie - szczegóły wydają się ładnie dopracowane, ale niech się jako spec jeszcze Obi wypowie ;)
Była z Tobą na CE, prawda? Z czego są lekku/montrale? Wszystko self-made? Jeśli tak, to szacun :)
Nie mnie oceniać bo BRO jest Isu. Jedynie potem możemy porozmawiać o Ossus Temple.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: faultfett »

Fakt, przyzwyczajenie ;)
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: YangObi »

faultfett pisze:Fakt, przyzwyczajenie ;)
Rozumiem, też już miałem napisać coś jako BRO z przyzwyczajenia ale napiszę jako XO. "Czas skończyć Anakina TCW - jest motywacja".
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Jok »

powiem, że w porownaniu do tego o widziałem na Pyrkonie, kostium wyglada o wiele lepiej :) (moze to kwestia dobrej jakosci zdjec) Nie mniej bardzo porządnie wykonane montrale.
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: ShVagYeR »

Ja bym tylko sugerował poczarowanie mejkapem, żeby oczy wydawały się wizualnie większe, bo w kreskówce Ahsoka ma ogromne. klik

Poza tym kawał solidnej roboty i świetne odwzorowanie. Jako jeden z chyba nielicznych ludzi na tym forum, którzy nie hejtują TCW i Ahsoki, chylę czoła i biję brawo. :)

EDIT: Zauważyłem, że Victoria (klik) uzyskuje ten efekt za pomocą bardzo wydatnych rzęs - może w ten sposób?
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano

Post autor: Taraissu »

YangObi pisze:
faultfett pisze:IMO wygląda bardzo fajnie - szczegóły wydają się ładnie dopracowane, ale niech się jako spec jeszcze Obi wypowie ;)
Była z Tobą na CE, prawda? Z czego są lekku/montrale? Wszystko self-made? Jeśli tak, to szacun :)
Nie mnie oceniać bo BRO jest Isu. Jedynie potem możemy porozmawiać o Ossus Temple.
Ależ bez krępacji, topic jest publiczny, myślę, że nasza nowa (wkrótce mam nadzieję ;) ) koleżanka chętnie wysłucha wszystkich opinii.

Efekt jest naprawdę niezły.

Jeśli chodzi o elementy bez których ten kostium Ahsoki nie może się obejść, moim zdaniem, to
- łańcuszek/warkoczyk, który zaczyna się przy tych srebrnych elementach przy czole po czym rozchodzi się na dwa osobne sznury. Nawet po odejściu z Zakonu, w ostatnich scenach sezonu 5 TCW Ahsoka wciąż posiada tą górną część "łańcuszka" (on wygląda trochę na taki zrobiony z metalowych kulek/koralików, co przy zawieszkach na nowych butach można znaleźć ;) )
http://static.comicvine.com/uploads/ori ... -ahsok.jpg
http://atthebuzzerpodcast.files.wordpre ... 3/ep21.jpg
http://i6.photobucket.com/albums/y233/s ... a3back.jpg (tu wersja Victori, polecam zresztą jej profil: http://www.rebellegion.com/forum/costum ... iew&c=5431)
(Zresztą nawet w swojej dorosłej wersji, w trylogii Mortis z TCW też go ma)
- malowanie twarzy jest konieczne do rejestracji, więc o tym koniecznie pamiętaj przy robieniu/wysyłaniu zdjęć rekrutacyjnych.

Z dodatkowych rzeczy: to ilość rombów na getrach jest zbyt mała (o 2 za mało). W oryginale jest po 6 na każdą nogę.
Z takich zupełnie prywatnych spostrzeżeń wskazałabym rodzaj tkaniny, z której wykonana jest tunika. Ma naprawdę fajny kolor, ale w wersji animowanej tkanina jest zdecydowanie zamszowa/aksamitna, niemniej na zdjęciach nie wygląda źle.

BTW, skoro już o efekcie wielkiego oka mówimy, polecam eye liner i zalotkę, tanim kosztem można sobie wyczarować mangowe spojrzenie :D Oczywiście sztuczne rzęsy są najbardziej pro, ale nie każdy lubi.

Generalnie to naprawdę kawał niezłej roboty.
Pogratulować wytrwałości oraz talentu w tworzeniu i zdecydowanie zapraszam do rejestracji na naszym forum!
Dalsze ewentualne uwagi/porady chętnie przekaże na pm, gdy się zarejestrujesz na forum, w razie czego pomogę też w składaniu aplikacji :)
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Klajdek »

Kostium naprawdę robi wrażenie- gartuluję (:

Togrutańskie głowoogony wyszły idealnie, choć na zdjęciach oczywiście nie widać ich sztywności i wiele stwierdzić po samych fotografiach nie można.
Jak na moje przydałoby się "zaalateksować" mleczkiem charakteryzatorskim przerwę między skórą, a prostetykiem. Miejscami wydaje się nieco za duża.

Jeżeli zaś chodzi o makijaż oczu (tu polecam szczególnie typ zwany "Gyaru"), to można pobawić się właśnie sztucznymi rzęsami, miękką, białą, oraz czarną kredką i soczewkami typu Dolly / Big eye, o ile oczywiście soczewki mogą być przez Ciebie noszone.
Wystarczy poćwiczyć to i owo, a efekt potrafi zadziwić: http://cherrybomb-81.deviantart.com/art ... -309591179
Ahsoka ma też charakterystyczną "powiekę". Mocniejsze zaakcentowanie jej cieniami, lub eyelinerem też sporo pomoże (:

Soczewki tanio można kupić na allego, lub na specjalnych stronach, jak "eurosoczewki". Polecam te 17 mm- przy 15 nie będzie aż takiego efektu: http://allegro.pl/kolorowe-soczewki-kon ... 33732.html


Życzę powodzenia (:
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Taraissu »

Klajdek pisze:(...)
Jeżeli zaś chodzi o makijaż oczu (tu polecam szczególnie typ zwany "Gyaru"), to można pobawić się właśnie sztucznymi rzęsami, miękką, białą, oraz czarną kredką i soczewkami typu Dolly / Big eye, o ile oczywiście soczewki mogą być przez Ciebie noszone.
Wystarczy poćwiczyć to i owo, a efekt potrafi zadziwić: http://cherrybomb-81.deviantart.com/art ... -309591179
Ahsoka ma też charakterystyczną "powiekę". Mocniejsze zaakcentowanie jej cieniami, lub eyelinerem też sporo pomoże (:
l[/url]

(...)
...zawsze mnie to lekko przeraża ;o
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Klajdek »

Taraissu pisze: (...)
...zawsze mnie to lekko przeraża ;o

Mnie również, ale efekt powiększenia będzie (;
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Ahsoka Tano - Wojny Klonów

Post autor: Taraissu »

Klajdek pisze:
Taraissu pisze: (...)
...zawsze mnie to lekko przeraża ;o

Mnie również, ale efekt powiększenia będzie (;
Wiadomator. Ale nie zapominajmy, że nie każdy lubi robić sobie takie rzeczy. Może nie straszmy koleżanki :D
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”