Pokazy walki na miecze

Jedi: Luke, Obi-Wan, rycerze Starej i Nowej Republiki
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Xav Kasjel »

Nie mówię, że mamy to robić już w październiku. Rzucam temat pod dyskusję i uważam, że w miarę możliwości warto by się tym zająć. Przy dobrej organizacji koszt takiego miecza pokazowego może wynieść poniżej 100 zł, a jeśli założymy ograniczony budżet i fakt, że rękojeść nie musi powalać na kolana, to jeszcze mniej. Uważam, że warto się nad tym zastanowić i wziąć za cel do realizacji na przyszłość :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Nero »

wziąć można, jednak z tego co pamiętam to podobne pomysły umierały właśnie z powodu braku czasu/kasy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: sternik »

Xav -Pomysł zacny jak wiele na tym forum ale jak wiele innych pewnie umrze śmiercią naturalną -niestety. Profesjonalne przygotowanie takiego pokazu to wiele godzin treningów i nauki posługiwania się mieczem, co w naszym przypadku jest po prostu nie możliwe do ogarnięcia. Nawet jeżeli jest teraz kilka osób które podjęły by się takiego pokazu to zapewnienie miejsca do treningów ,zgranie wszystkich aby przyjeżdżali po kilkadziesiąt/kilkaset km na 2/3 godziny będzie już sporym problemem.
Jeżeli było by kilku Jedi w jednym mieście to mogli by o czymś takim pomyśleć ale oddaleni jesteśmy od siebie niestety za bardzo i wątpię żeby było możliwe zorganizowanie czegoś takiego. Ja od razu mogę powiedzieć że nie dam rady bo przyjazd 1500km na treningi przerasta moje możliwości finansowe , a trenowanie figur oddzielnie raczej nie wchodzi w grę bo na scenie zrobimy pokaz komediowy . Takie moje zdanie .
Obrazek
Awatar użytkownika
RogueThirteen
Eagle Base
Posty: 930
Rejestracja: 12 gru 2010, 10:56

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: RogueThirteen »

Sternik ma dużo racji, bo jeśli pokaz ma wyglądać fajnie i profesjonalnie, to trzeba się naprawdę postarać. Dodatkowo, istnieją jeszcze te różne formy walki mieczem świetlnym (mniejsza już o sensowność niektórych) i istnieją ludzie, którzy się nimi pasjonują, więc od razu poznają, że coś nie tak... dobrze chociaż, że problem trafiania przeciwnika niewłaściwą częścią miecza odpada ;)

Ale jakby co, to nadal jestem chętna.
2011:Obrazek
2012:Obrazek
2013:Obrazek

Będę mówił powoli, dużymi literami, a ty masz to zapamiętać na resztę życia: NIE MOŻESZ WYGLĄDAĆ GODNIE, KIEDY SIĘ BAWISZ
Wes Janson
Obi Wan Kenobi
Posty: 218
Rejestracja: 28 mar 2011, 19:06
Lokalizacja: Paczkowo i Rivendell

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Obi Wan Kenobi »

Jak do tego można mieć mniej niż 18 lat to się piszę. Jak pójdę do liceum planuję się uczyć szermierki. Jak się uda to może przed.
A najgorsi to są młodzi,
świat przez młodych na psy schodzi,
żadnych marzeń, tylko pic.
Syn studiuje medycynę,
martwię się tym moim synem.
Nie osiągnął nic...
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Nero »

Nie można :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Imrageth
Posty: 250
Rejestracja: 15 paź 2012, 18:49
Lokalizacja: Londyn/Bydgoszcz

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Imrageth »

Ja bylbym chetny ale w londynie nie ma nikogo na walke :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Taraissu
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 628
Rejestracja: 01 maja 2008, 12:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Taraissu »

Koszt miecza to kwestia drugorzędna, ale faktem jest, że jak się świeci i walka trwa, to nikt nie patrzy na rękojeść. Na upartego można i kijem od miotły się tłuc..takim "treningowym mieczem" :lol: tylko, że ja ciągle tego nie widzę logistycznie. (Czas, czas, czas i miejsce).
Jedi Chaos Maker

eks 1/3 Prezesa WFGW

"Prawdziwe Imperium nie może być napędzane kiepskim kafem" - Moff Drikl Lecersen
Awatar użytkownika
rysiek
Posty: 6
Rejestracja: 17 paź 2009, 18:35

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: rysiek »

Szare miecze wznowily swoja dzialalnosc. Wszystkich chetnych zapraszam co sobote we wroclawiu na wzgorzu Polskim kolo muzeum narodowego godzina 10.30.
Pozdrawiam Rysiek
axel1919
Polish Garrison Retired
Posty: 281
Rejestracja: 19 mar 2010, 19:22

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: axel1919 »

Gdy już uda mi się zarejestrować jako Jedi chętnie bym poćwiczył z kimś walke na miecze świetlne. Tylko dużym problemem bedzie czas i miejsce takiego spotkania. Żeby dobrze wyćwiczyć daną sekwencje trzeba na pewno poświęcić sporo czasu i wysiłku na ćwiczenia. My jesteśmy rozrzuceni po całym kraju i prawde mówiąc nie mamy jak się spotkać i na spokojnie obmówić i przećwiczyć pare kombinacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cread
Eagle Base Inactive
Posty: 265
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:29

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: Cread »

<facepalm>
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Pokazy walki na miecze

Post autor: gerald »

Zrobienie dobrego pokazu z choreografią to kawał ciężkiej roboty :)
Zwłaszcza jeśli idzie o "świetlówki",prowadziłem parę bractw,i swojego czasu trochę też
próbowaliśmy latarkami,jednak to zupełnie inna szkoła walki,
inne wyważenie broni brak jelca itp powodują że praktycznie całe
doświadczenie w walce normalną historyczną bronią można odłożyć na półkę.
Tak że przypuszczam trzeba by zaczynać od zera,druga sprawa to duże ryzyko
zniszczenia broni i stroju.
Sternik ma niestety zupełną rację zmontowanie dobrego pokazu wymaga ciągłych treningów
ekipy ,która miałaby brać w tym udział (oczywiście sporo zależy od stopnia komplikacji
danego układu walk).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Knights of the Jedi Order”