DH-17

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

Luneta jest inna to prawda ale oprócz obrazków komiksowych nie można nigdzie zobaczyć jak dokładnie wyglądał DH17 używany przez Kira Kanosa .Dlatego robiony przeze mnie model tej broni jest bazowany na znanej wersji z filmów a niektóre elementy zapożyczone są z komiksów.
Oto kilka przykładów jego broni pokazanej w komiksie .
ObrazekHosted on Fotki
Nie będzie to broń filmowa bo postać też nie jest filmowa. Z tą przeróbką broni rzeczywiście trochę przesadziłem :) nie wszyscy ale na pewno dużo osób :) Najbardziej znaną przeróbka jest czterdziestka czwórka Hana ale przyjrzyj się jakiej wersji DH 17 używa Lando albo jak np wyglądają E11 czy miotacze zwiadowców , na filmie w albumach o broni i albumach o filmie .Sam Dh17 wykorzystywany w filmie jest zupełnie inny od tych pokazanych w przewodnikach . Na zdjęciach twojego DH tez nie są zamontowane przyciski do ustawiania mocy i nabój gazowy .Nie ma niestety idealnych kopii bo nie ma jednego oryginału na którym powinniśmy się wzorować ,Ale jeżeli mój wyrób nie spełnia wymogów 501 to proszę o wyszczególnienie co trzeba zmienić . :)
Na razie korpus nie jest jeszcze zamknięty bo pracuje nad pokrywą magazynka więc wszystko da się zmienić :)
Obrazek
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: DH-17

Post autor: Kryst26 »

Kto z Polish Garrnison robi takie blastery?? Bo czytałem gdzieś na Eagle Base że tutaj ktoś robi i to w całkiem przystępnej cenie.
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: DH-17

Post autor: Falcon »

ja się powoli przymierzam, ale to dopiero po wakacjach ruszy zapewne
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: DH-17

Post autor: MrFett »

Co do DH 17 - to co sam znalazlem.Zacznijmy od takiego zdjecia.
Obrazek
ANH - nie ma nawierconych otworow na lufie , nie ma magazynku , ani zatyczki magazynka ani niczego podobnego ..dziura po prostu , nie ma przyciskow.
natomiast ma plastikowa zatyczke na celowniku.
Tutaj natomiast :
http://farm3.static.flickr.com/2290/238 ... d710_o.jpg
to chyba zdjecie z przewodnika ktoregos - gdzie jest zawsze mase udziwnien.
Nie ma zatyczki na celowniku , jest magazynek i masa guzikow. i do tego nawiercone otwory.
Co do magazynku - raz jest dlugi ,a raz krotki.
tutaj kolejny przewodnik :http://images1.wikia.nocookie.net/__cb2 ... 7_egwt.png

Ja osobiscie ruszam z produkcja DH17 z racji planow przystapienia do RFT :] i bede sklanial sie do zrobienia pewnego kompromisu - wersja podobna do ANH tylko z nawierconymi otworami (wkoncu to tez bylo na bazie sterlinga)
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

Ja akurat robilem ten wariant bez magazynka. Akurat moge zrobic taki blaster, ale Tobie raczej chodzilo o dzielo chyba Shadowa o ile sie nie myle.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: MERR-SONN »

Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: DH-17

Post autor: MrFett »

To ja mam takie pytanie odnosnie rozmiarów. Bo zarowno E11 jak i DH17 jest na sterlingu to dlaczego ludzie podaja , zeby do e11 brac rure 1 1/2 a do dh17 1 1/4 ? Wiem , ze sterling mial 38mm czyli z zalozenia cos pomiedzy tymi dwoma , ale blizej 1 1/2 , natomiast wydrukowane szablony na nasze biale rury PCV 32mm nie pasuja mimo , ze powinny (z gory zaznaczam ze sa dobrze wydrukowane) Natomiast bedac w OBI natknalem sie obok rur bialych kanalizacyjnych PCV na takie kremowo szare drogie rury o grubych scianach - tam wlasnie przy 1 1/4 rozmiarowce (ze wzgledu na grube sciany) wymiar jest podobny do rury 40mm. Czy ktos moze mi doradzic jakis rozmiar wziasc ,zeby byl jak najbardziej adekwatny. (z szablonow z postu wyzej wynika ze DH 17 powinna miec tak samo 1 1/2 - a nasze polskie ktore widzialem sa na pewno ciensze)
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

Ja do swojej E-11 i DH-17 szablony zmniejszalem a mimo to mam zaraz obok Martineza jedne z najwiekszych blasterow. A rurki kupowalem w Obi :) Moja DH jest tez wieksza niz Szwagowa czy Wicia.
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: DH-17

Post autor: MrFett »

Obi ok - i widze po zdjeciach ze biala rura ..pytanie tylko czy 32mm czy 40mm?
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: DH-17

Post autor: MrFett »

Mysle , ze skusze sie jednak na 38mm - bedzie duzy , ale jak najblizej oryginalu jednak - i szablony pasuja jak ulal.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: Jok »

No to milej zabawy w robieniu :D ro isz wariant z magazynkiem czy bez?
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: DH-17

Post autor: MrFett »

otwory i krotki magazynek :]
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: DH-17

Post autor: sternik »

Ja do swojego użyłem zwykłej rury do odpływów 40mm i nie wydaje mi się jakiś za duży :) Szablon troszke na siebie nachodził wiec pewnie 38 jest właściwy ,ale w Brukseli nie spotkałem nigdzie takiego wymiaru.
Obrazek
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: DH-17

Post autor: MrFett »

Moje ostateczne rozpoznanie(kolejna dzisiaj wizyta w OBI) i wiecej nie truje - do rury odplywowej o ktorej pisze kolega wyzej i ktorej ja sam bede uzywal szablony trzeba zmniejszyc - sa jakies 2-3 mm za duze , wiec calkiem niewiele. Wszelkie standardy ktore sa podane na forach (blaster builders itp.) faktycznie odnosza sie do rury 1 1/4 PVC , ale jest to rura do do wysokiego cisnienia - ma ona okolo 41mm srednicy i szablony pasuja jak bum cyk cyk - niestety scianki sa bardzo grube (2-3mm) i nie wyglada to fajnie jak sie to wytnie ( nie mowiac juz o wycinaniu otworow w tak grubym plastiku ). Jutro zaczynam prace , ale fotki najwczesniej podesle za tydzien gdyz wtedy wroci do mnie aparat - na ta chwile postanowilem zrobic dwa rozne DH17 i E11 ...razniej sie bedzie robilo trzy rekojesci na raz chociazby :D
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: DH-17

Post autor: Falcon »

z rękojeścią to chyba nie ma co walczyć, lepiej kupić żywiczny odlew z oryginału
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”