MY Jodo Kast Blaster

Dyskusje na temat blasterów, karabinów, lornetek i menażek itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

MY Jodo Kast Blaster

Post autor: BountyHunter »

Hej
Wracam do starego tematu. Walczac z 'artystami" 3D stworzylem wlasna wersje tego feralnego blastera... majac pare rysunkow z jednego komiksu, w dodatku niewyraznych i z przeklamaniami :) Uwzgledniajac powtarzalnosc elementow stworzylem rysunek koncepcyjny sluzacy za podstawe budowy prototypu . Co mnie dreczy : 1 . Oslona cyngla - u jednych cyngiel osloniety tylko wystajacym 'kolcem' u drugich pelne 'kolko z zaznaczonym 'kolcem" Te druga opcje wybralem , wyglada najfajniej a dla wybrednych zawsze element laczacy 'kolec' mozna sciac. 2. Uchwyt - wybralem prosta forme bez mandalorianskiej ekstrawagancji i finezji oblosci - zastanawiam sie jeszcze jaka okladzina ja wykonczyc.3. Cylinderek przed ( za) celownikiem. W najczestszej formie wystepuje tylko jeden umieszczony centralnie- jest tez rysunek z dwoma umieszczonymi symetrycznie wzdluz osi. Tu nie fantazjowalem- dalem jeden umieszczony na osi. 4. Dwa cylinderki na spodzie umieszczone w tylnej czesci pod cyindrem konczacym blaster. Na jednym rysunku widac tylko kawalek jednego - drugi mozna sadzic jest umieszczony symetrycznie zdluz osi po drugiej stronie. Tu sie na razie wstrzymuje - jest miejsce w razie czego aby je spokojnie dokleic- wymodelowalem pod ta obcje dolna czesc blastera ( i tez wyglada fajnie. 5. Najwzniejszy problem - dlugosc blastera. Metoda porownawcza wyszlo mi 31 cm ... przy zachowaniu proporcji wzdluz i wzwyz . Jesli ktos sie orientuje jaka moze byc dlugosc - wrzuccie jakies info. I powiem ze naprawde przypomina 'komiksowy oryginal " ;) Na razie tyle :)

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: MY Jodo Kast Blaster

Post autor: BountyHunter »

Hej

Pierwsze zdjecie owego blastera :)

Obrazek

Jeszcze bez oslon bocznych-te wlasnie sie kleja. Zdjecie pogladowe aby pokazac to 'co pod spodem". Dodatkowych pare fotek w linkach do galerii:

https://photos.app.goo.gl/CdcteiU3Mrfd3NyP9

BH
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bronie, repliki, akcesoria”