Stormtrooper made in Jonny

Szturmowcy, Death Trooperzy
http://www.whitearmor.net/forum/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Stormtrooper made in Jonny

Post autor: Jonny »

Cóż... odkąd zapoznałem się z tajnikami fiberglassu chodziło mi to po głowie, a burza mózgów ze znajomym, fantastycznym modelarzem, utwierdziła mnie w przekonaniu, że dzieło to jest w zasięgu moich możliwości.

Przez kilka semestrów mieliśmy na wydziale architektury rzeźbę, modelowanie glinianych wzorców i robienie na nich gipsowych matryc "negatywów" nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Precyzyjna obróbka wzorca czy też formy nożykiem, pilniczkiem czy papierem ściernym również nie stanowi wyzwania...

Zachęcony i wspierany przez wspomnianego mistrza (paręnaście lat robił z fiberglassu pływające modele okrętów) zdecydowałem się uruchomić wreszcie wymarzone przedsięwzięcie którego rezultatem będzie, jesli Moc pozwoli, niezwykle wytrzymała zbroja szturmowca. (za pomysł wydania paru tysięcy na "plasticzane wydmuszki" zostałem niemal poturbowany ;) )

Będzie trzeba poświęcić temu dużo czasu i obawiam się że praca zajmie wiele miesięcy i na pewno nie zdążę jej skończyć w Polsce. Spróbuję jednak wykonać najważniejszą, kluczową część, czyli hełm (przynajmniej w stanie surowym). A co mi jest potrzebne?

Otóż, wymiary! Tu zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o uzupełnienie poniższych gryzmołów wymiarami:

Obrazek

Linie proste to oczywiście wymiary liniowe, a łukowe - to wymiary "po powierzchni" - są takie np. na naramienniku i na "brzuchu". Linie okrężne to oczywiście obwody - na hełmie chodzi o podstawę dzwonu, na kończynach odpowiednio o szerokie i wąskie miejsca (w stanie złożonym, czyli obie połówki razem)

Co do hełmu, zaznaczyłem kluczowe, moim zdaniem wymiary, jak odstęp skrajnych punktów oczu, grilla i osi 'mikrofonów', reszta to będzie praca rzeźbiarska w glinie na bazie setek zgromadzonych zdjęć hełmów ANH, z jednym odstępstwem: spróbuję delikatnie podprostować mu mordkę i subtelnie upodobnić "oczy"... tak, wiem że oryginalne rekwizyty były krzywe, ale ja osobiście wolę replikę hełmu szturmowca, takiego jaki miał być, niż replikę rekwizytu filmowego który był wyobrażeniem tegoż hełmu ;)

Cóz... liczę na Waszą pomoc, i że nie przeliczę się z możliwościami. A że we wzorzec włożę serce i duszę i stanę wręcz na rzęsach by wyglądał perfekcyjnie, o tym mogę Was zapewnić. A jak się uda najtrudniejsza część, czyli mordka, to żaden element zbroi nie będzie już straszny. Na marginesie - prototypowy dzwon hełmu już jest i wyszedł super, chcę jednak mieć poprawne wymiary na bazie naszych regulaminowych zestawów hełm ANH + zbroja FX :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

8) No proszę. A mówiłem że to jest wykonalne... Trzymam kciuki, że wszysciutko się uda! Zapewne bedzie to wpsaniala replika :). Podoba mi się że naprostujesz błędy z oryginałów. I o to chodzi!
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Jeszcze żeby tylko któryś się ruszył i to pomierzył... :evil:
Han shot first!
Awatar użytkownika
Martinus
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 202
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:16
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Martinus »

Ja bym pomierzył odrazu, bo cel jest szczytny, acz... No niestety nie mam możliwości :-p
Wbij się może Jonny któremuś może na chatkę i sam pomierz, to pewnie będzie szybciej :-p
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Na jutro potaram sie pomierzyc zbroje, ale watpie by same wymiary duzo ci pomogly. Co do samej zbroji, to proponowal bym zwymiarowac ANH, a nie FXa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Jeśli ktoś u nas ma ANH i byłby tak uprzejmy - byłoby świetnie :)

Wymiary jak najbardziej pomogą. Co do wszelakich krzywizn, załamań itp - dość jest materiału zdjęciowego żeby to odtworzyć, tym bardziej że już jedną zbroję swego czasu zbudowałem (nie szturmowca, oczywiście, lecz zbroję w klimatach Jin-roh).

Zbroja FX również była przecież produktem fanowskim robionym od zera. Ważne żbym miał wymiary do utrzymania skali, sam kształt to już nie problem :)

Z góry dziękuję ślicznie za pomoc :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... au41qw.jpg

Mam nadzieje ze to cos pomoze.
Jak by co to pytaj :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Dziękuję ślicznie i kłaniam do samej ziemi! :) Znakomita robota, pomoże mi bardzo :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Szarpnąłem się dziś na glinę, oto co się urodziło w ciągu około godziny...

Obrazek
Obrazek

Wymaga jeszcze mnóstwo pracy i wysiłku, dopiero szukam właściwych proporcji (okular za wysoko), i brakuje wiele materiału (rano dokupię więcej gliny). Dopieścić trzeba kształt "kości policzkowych" oraz uwydatnić "bulwy" - potrzebną glinę będę miał jutro. Całość jest też delikatnie przekoszona, ale w przeciwną stronę niż oryginał :P Naprawię to jutro, na razie trzeba się nad tym przespać - dopiero wracając do pracy po jakimś czasie zauważa się niedoróbki, więc takich przerw będzie dużo....

Mam jeszcze 50 kilo gipsu modelowego, powinno chyba starczyć na całą zbroję jak będę oszczędny z formami. Dzwon hełmu, jak mówiłem, już jest...

Kiedy już skończę gliniany model części twarzowej hełmu, oczywiście zapytam Was o zdanie zanim odleję :)
Han shot first!
Awatar użytkownika
Paris
Polish Garrison Retired
Posty: 497
Rejestracja: 21 lis 2004, 21:22
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Paris »

Fajnie to wygląda tylko wg mnie powinieneś sie wziąśc za coś niedostępnego jak np hełm rad troopera. Bo hełm który robisz jest przecież ogólniedostepny. A taki Rad trooper to by było coś.
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

I mało kto wiedziałby co to jest :P

Tymczasem w nocy poprawiłem nieco kształt "okularu", chociaż to jeszcze nie to - powinien być wręcz nieco wklęsły na dolnym obrysie i unoszący się do przodu w najniższym miejscu. Zaraz udam się po brakującą glinę - trzeba uzupełnić boczne tuby, bulwy i uwydatnić "kości policzkowe", no i oczywiście zrobić detale grilla.

Obrazek
Han shot first!
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Kapitalnie to wygląda, JESTEM POD WRAŻENIEM !!!
Obrazek

My life frozen at zero!
Herbu
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2005, 23:02
Lokalizacja: Coruscant
Kontaktowanie:

Post autor: Herbu »

wygląda to odlotowo :) trzymam kciuki za powodzenie misji!!! :)
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

wyglada niezle... calkiem niezle... ciekaw jestem jak bedzie wygladac efekt koncowy... chcialbym opanowac technike fiberglasuu... musze sie kiedys za to wziasc... widzialem stronke obywatela wielkiej armii ktory sam pancerz zrobil zdaje sie ze z e2... wyglada naprawde niezle:) i mam pytanie do znawcow... jakim farbami to malowac aby wygladalo jak nalezy? biala poliruetanowa?
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Znowu poprawiłem okular i skończyłem "bulwy" - brakowało sporo materiału na dole, teraz są bulwiaste jak trzeba. Sporo się namęczyłem żeby wyglądało to jak hełm ANH (oczywiście nieco usymetryczniony). Na pewno nie jest to SDS ale śmiem mieć nadzieję że będzie bez porównania lepszy niż FX czy choćby Don Post - ma SDSowe wymiary i ANH-owe rysy które w FX sięczasem gubiły.

Nie zrobiłem niestety fot mimo że obiecywałem wcześniej.... szkoda, zwłaszcza że to te ostatnie poprawki zadecydowały o wyglądzie - sposób poprowadzenia "fal" na mordce, subtelny sposób przejścia linii grilla w wydzielenie "bulwy", sposób wywinięcia linii "okularu", i tak dalej...

Zamiast robić zdjęcia zaatakowałem model gipsem i muszę przyznać, omal nie schrzaniłem całej sprawy. Zapomniałem posmarować model :shock:

Na szczęście glina odeszła od gipsu bardzo łatwo, teraz związany już gips się suszy i jutro forma zostanie rozdzielona na część dolną i górną (inaczej nie byłoby sposobu wyciągnąć gotowego elementu) i wypolerowana, uzupełnię też ewentualne uszkodzenia szpachlówką (wypatrzyłem jedno na wkleśnięciu pod prawy "mikrofon").

Obrazek

Pierwsze spojrzenie do wnętrza przyszłego hełmu....

Jutro po pracy kupuje matę szklaną i żywice, postaram się tez wykończyć "dzwon" i zacząć pracować nad tyłem hełmu. Słuchawki na końcu... Jakby nie patrzeć, zdaje się że do końca tygodnia może mi się udać :)
BountyHunter pisze:jakim farbami to malowac aby wygladalo jak nalezy? biala poliruetanowa?
Po wykończeniu całości (wypolerowana szpachlówka i tak dalej) mam zamiar pomalować swój kilkoma cieńkimi warstwami emalii w sprayu... to wszystko... farba w mniejszym stopniu decyduje o wyglądzie niż jakość podłoża - ma być wyszpachlowane na gładko jak szyba :)
Han shot first!
ODPOWIEDZ

Wróć do „First Imperial Stormtrooper Detachment”