Kylo Ren by morello

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Aktualnie udało mi się zrobić takie zdjęcia :) Wizjer już jest, środek wyścielony gąbką i materiałem.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Zamówiłem hełm firmy Rubies. Posłuży mi jako baza (forma do termoformowania próżniowego) pod dobrą replikę hełmu. Mam nadzieję, że przesyłka przyjdzie szybko :)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Jok »

Morello pisze:Zamówiłem hełm firmy Rubies. Posłuży mi jako baza (forma do termoformowania próżniowego) pod dobrą replikę hełmu. Mam nadzieję, że przesyłka przyjdzie szybko :)
Po wszystkich rewelacjach jakie miałem w styczności z firmą "Rubies" obawiam się, że możesz bardzo się rozczarować gdy otworzysz paczkę(Oczekiwania vs rzeczywistość). Poza tym nie bardzo wyobrażam sobie oddsysania skomplikowanych wzorów na masce.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Nahen »

Spoko weźmie hełm, w rowkach ponawierca otwory żeby lepiej wsysało w te wzory... odpali odkurzacz i jak położy na tym hełmie arkusz PCV/HIPSu to mu się hełm zrobi płaski albo przynajmniej o połowę niższy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Jok »

Nahen pisze:Spoko weźmie hełm, w rowkach ponawierca otwory żeby lepiej wsysało w te wzory... odpali odkurzacz i jak położy na tym hełmie arkusz PCV/HIPSu to mu się hełm zrobi płaski albo przynajmniej o połowę niższy ;)
:D
Bedzie lepiej jak sie arkuszcz zakleszczy w zagieciach ;)
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Ten wzór będzie zrobiony osobno z aluminium bądź innego metalu który da się wypolerować na lustro.

Hełm nie posłuży mi to wstąpienia w legion 501st. Robię go dla siebie na półkę.

A co do uszczypliwych komentarzy typu hełm zrobi się płaski- logiczne jest, że zrobię najpierw z hełmu odlew gipsowy, usunę wypukłe wzory, dodam poprawki i zostanie sam kształt czerepu. Nie będę termoformował w warunkach domowych.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Jok »

Morello pisze:
A co do uszczypliwych komentarzy typu hełm zrobi się płaski- logiczne jest, że zrobię najpierw z hełmu odlew gipsowy, usunę wypukłe wzory, dodam poprawki i zostanie sam kształt czerepu. Nie będę termoformował w warunkach domowych.
To wyjatkowo nie jest uszczypliwy komentarz. Niestety ale wyroby Rubiesa bardzo mocno odbiegaja od tego co oni prezentuja w swoich katalogach :/
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren by morello

Post autor: Morello »

Ale ogólnie "chłopski rozum" wiadome jest, że hełm będzie poprawiany właśnie już w formie gipsowego odlewu, i dopiero po wszystkich poprawkach dokonam termoformowania. Jak wyżej wspominałem hełm na półkę, ewentualnie jak wyjdzie dobrze to dorobię resztę i może złożę podanie. Pożyjemy zobaczymy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”