[ATAT] Kylo Ren

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Wydruk z PLA, dlatego też nie mogę użyć tzw. acetonowej zupy, bo to działa tylko z ABSem. Tutaj chcę zastosować żywicę. Będzie to albo SmoothOn XTC-3D, albo ZAP Z-Poxy PT-39. Obie przeznaczone do współpracy z wydrukami, obie działają na PLA i ABS, zobaczymy która wyjdzie taniej. Wiem, że nie wygładzi mi to wszystkiego w 100%, ale i tak odejmie lwią część roboty.
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: TD-1408 »

Robi się ciekawie :)
Będę wyczekiwać kolejnych etapów 8)
Obrazek
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Wczoraj skończyłem drukowanie hełmu, pozostały tylko te... hm, srebrne żebra. Co ciekawe, zabawy zapowiada się trochę więcej niż myślałem, rozdzielone elementy nie pasują do siebie idealnie. Chodzi mi tu o okolice oczu i nosa. Nie jest to jakiś wielki problem, ale nieprzyjemny zgrzyt projektu.
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Trochę to trwało, taki w sumie endurance test dla drukarki, potem mi się nie chciało, ale wreszcie usiadłem i posklejałem części. Żebra na czoło mam wydrukowane, ale one idą na samym końcu, tak samo płyta frontowa. Póki co hełm prezentuje się tak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Nahen »

No no no ;) Pięknie... Chyba se drukarkę 3D czas sprezentować ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gibbon
Polish Garrison Retired
Posty: 741
Rejestracja: 03 wrz 2014, 23:26
TKID: 43000

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Gibbon »

genialny :)
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Nahen pisze:No no no ;) Pięknie... Chyba se drukarkę 3D czas sprezentować ;)
Szczególnie, że to już nie jest aż tak straszny wydatek. To co widać na fotkach było drukowane sprzętem renomowanej marki Made in China, bought on Aliexpress.
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Nahen »

Kumpel (firma w której jest ponoć współwłaścicielem) produkuje drukarki 3D i za 4-tysie można już coś całkiem fajnego od niego kupić ;) Musze się poważnie zastanowić...
Obrazek
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Nahen pisze:Kumpel (firma w której jest ponoć współwłaścicielem) produkuje drukarki 3D i za 4-tysie można już coś całkiem fajnego od niego kupić ;) Musze się poważnie zastanowić...
Ja swoją kupiłem za 250 dolców (razem z przesyłką) + VAT bo weszła na cło. Po drodze wymieniłem kilka elementów, takich jak głowica (60 zł) czy podgrzewany stół (kolejne 80 zł licząc razem z hartowanym szkłem). Autopoziomowanie można zrobić samemu, tylko że to nie jest jakoś wielce przydatny ficzer. Jedyny minus to samodzielny montaż, ale to w sumie takie LEGO dla dorosłych :D
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Nahen »

Mój kumpel ma na imie Grzegorz ;) Ale nazwy firmy nie pamiętam wiem, że robią coś w elektronice dla nawigacji lotniczej.No i odnioslem sie do poasta którego złośliwiec Fezz usunął :P
Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: fezz »

Nahen pisze:Mój kumpel ma na imie Grzegorz ;) Ale nazwy firmy nie pamiętam wiem, że robią coś w elektronice dla nawigacji lotniczej.No i odnioslem sie do poasta którego złośliwiec Fezz usunął :P
Usunął, bo kolejny raz nacinał przycisk cytowania, zamiast PM :P
Nahen
Posty: 427
Rejestracja: 28 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: Nahen »

Jasne jasne ;)
Obrazek
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Ktoś na grupie Knights of Ren zapytał mnie o spasowanie i sposób wydruku żeber wokół oczu, wrzuciłem zdjęcia - tu też je dodaję.

Trochę oczyszczona połówka (nie rozciąłem tego idealnie w samym projekcie)
Obrazek


Tutaj druga część, +/- daje pojęcie jak to na stole ułożyłem
Obrazek

A tu już na hełmie, nie przyklejone, ale pasuje dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5101
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: YangObi »

Rewelacja. Jestem ciekaw jaki wyjdzie koszt całości.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
elgringodado
Posty: 26
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:49

Re: [ATAT] Kylo Ren

Post autor: elgringodado »

Mogę od razu powiedzieć tak +/- . Plik to było 10 dolców (liczmy 40 zł), filament - około 70, bo zeszła prawie cała rolka (100% wypełnienia, bo tak lubię). Do tego żywica jaka na to pójdzie 70-140 zł zależy od ilości. Na to farba, myślałem o takiej z fakturą, to jakieś 40 zł, i padding do środka - kolejne 30 zł. Zamykamy się w kwocie 250 zł optymistycznie, 320 zł pesymistycznie za same materiały. Wciąż lepiej niż Black Series + mody (130-160 dolarów + 40 dolarów przesyłka) i znacznie lepiej niż Anovos.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”