Kylo Ren

Darth Vader, Dooku, Darth Maul, Imperator
http://forum.501stsithlords.com/
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren

Post autor: Morello »

Właśnie też zabieram się za hełm Kylo Ren'a z pianki EVA. Najpierw stworzyłem model 3d w 3DS Maxie, następnie rozłożyłem go i przygotowałem do druku.
Polecam nakładać warstwy Wikolu: 3 rozcieńczone wodą w odstępach czasowych 4-5 godzin, następnie bardzo gęsta szpachlą lub kartą bankową, wtedy powierzchnia jest gładka i nie wymaga aż tak długiego szlifowania.
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Kylo Ren

Post autor: ARAKYEL »

Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren

Post autor: Morello »

Można i tak: https://www.youtube.com/watch?v=XOpq08pj3WA :D

Kolego Krein masz może jakieś plany na szaty Kylo Ren'a? Męczę się z tym kapturem jak na razie reszta jest prosta do wykonania. Nie chce mi się ułożyć tak jak powinien...

Hełm usztywniałeś tylko Wikolem czy też żywicą? :)
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren

Post autor: Krein »

W kwestii szat pomocna mi była Dawn Bright, bodaj pierwszy Kylo Ren ever, a także pierwszy zatwierdzony w 501st. Jak wrócę do domu podeśle jej tutoriale, ale jak nadal będziesz miał wątpliwości śmiało można do niej zagadać na FB.
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren

Post autor: Morello »

Dzięki, czekam na tutoriale :)
uci
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2015, 19:20

Re: Kylo Ren

Post autor: uci »

Mnie niestety pokonał Materiał - szczególnie że co wchodzilem w ten temat i na google to okazywało się że Kylo załapaływał kolejna warstwę materiału, albo kolejną koszulę, tunikę, suknię pod płaszczem.
Więc zostałem z hełmem - 3 warstwy ubrania zszyje z czarnego płótna, a na przyszłość jak nie będę się gonił do 18 to zabiorę się za ten materiał który tu już linkowano i który wygląda genialnie.

Zresztą co tu mówić - świetnych tutaj Kylo już miałem okazje zobaczyć
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren

Post autor: Morello »

@Uci, masz może jakiś wzór/pomysł jak uszyć "szal" i kaptur od Kylo Rena?
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren

Post autor: Krein »

Wszystko macie na kanale Dawn Bright, igła po igle wystarczy trochę samozaparcia żeby kliknąć i poszperać :).
Awatar użytkownika
Morello
Posty: 47
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:52

Re: Kylo Ren

Post autor: Morello »

Już oglądałem te filmiki i ułożyć kształt to nie problem, chodzi mi o kształt wyciętego materiału który ma na manekinie ;)
Krein
Posty: 32
Rejestracja: 10 lis 2015, 13:51

Re: Kylo Ren

Post autor: Krein »

To też tam jest :).
Awatar użytkownika
ATAT
Eagle Base
Posty: 205
Rejestracja: 28 paź 2013, 22:38
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren

Post autor: ATAT »

Co prawda wszystkich zdjęć jeszcze nie mam, ale może w kwestii kaptura lub innych drobiazgów pomoże mój album?

https://www.flickr.com/photos/atsuri/al ... 2034653276

Nasz kostium jest już gotowy, a szalik powstał tak naprawdę z dwóch osobnych kawałków - nieregularnej połówki koła i prostej szmaty. Foty pewnie po świętach będę uzupełniać.

Swoją drogą, niekoniecznie jestem fanką tego, jakie rozwiązania stosuje i jak szyje Dawn - konstruuje i kombinuje bardzo 'dookoła', utrudniając sobie (i innym) życie. Staranność i trzymanie proporcji też nie są jej najmocniejszą cechą. Nie warto powtarzać we własnym kostiumie wszystkiego, co robi i co sugeruje.

I jeszcze przy okazji, mały hint co do zamków w rękawach - po obejrzeniu kilku zdjęć z wystawy, jestem dość mocno przekonana, że 1. nie ma ich tam, szew wewnętrzny byłby rozprasowany na obie strony, a nie skierowany w jedną 2. ewentualnie są bardzo delikatne kryte, a nie perfidne metalowe. Za to na pewno jest wypustka, jak na bokach i brzegach tej spódnicy do kolan, przez całą długość szwu łączącego, od pachy do nadgarstka. Pytanie tylko, czy do kręcenia filmu nie użyli innego ciucha, bo jestem bardziej niż pewna, że tych Kylo Renów, to oni co najmniej 3 sztuki uszyli.
Awatar użytkownika
Wotan
Polish Garrison Retired
Posty: 136
Rejestracja: 07 sty 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kylo Ren

Post autor: Wotan »

Ten hasbrowski hełm chodzi za mniej niż 100 dolców. Szału z detalami u niego nie ma i trzeba by go znów malować(przede wszystkim zmatowić srebrne elementy), ale w ogólnym rozrachunku ujdzie :)

PS. Sam sie zastanawiałem czy sobie nie zrobić Kylo Rena, ale cos czuje, że niebawem w legionie będzie ich wysyp...


Obrazek
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Kylo Ren

Post autor: fezz »

W internetach (forum detachmentu sith lords, the rpf) są fotki tego hełmu po modyfikacjach (załatanie otworu na górze, malowanie itp.) i muszę przyznać, że wygląda wtedy zacnie. Mając trochę umiejętności można by tanim kosztem zrobić sobie ładny hełm na półkę, a i do kostiumu się pewnie nada.

A czy będzie "wysyp" Renów, to się okaże. Zależy jak bardzo będzie się wszystkim chciało robić kostium zgodny z CRLem.
Awatar użytkownika
Wotan
Polish Garrison Retired
Posty: 136
Rejestracja: 07 sty 2011, 15:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kylo Ren

Post autor: Wotan »

Będę wdzięczny za wstawienie fotki tego hełmu po przeróbkach, bo nie mam dostępu do forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sith Lords”