Kal Skirata (Xav WIP)

Mandalorianie i najemnicy Imperium
http://thebhg.net/splashpage.php
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Jok »

Ja bym jednak poprosił jakiego tokarza od wytoczenie takowego elementu.
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

Zaakceptują takie buty do Skiraty?
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: YangObi »

Bez problemu powinny przejść.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

To super bo właśnie je kupiłem. A te przeżycia na podeszwie jakoś maskować czy mogą zostać. Rozumiem, że kształt podeszły też nie powinien stanowić problemu? W sumie wytyczne mówią tylko, że buty mają być brązowe i nie sznurowane :-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

Hmm, nie wiem czemu, ale nadal mam problem z edytowaniem swoich poprzednich postów. W ogóle nie mam tej opcji :(

Właśnie dotarł do mnie Westar i kombinezon do Skiraty. Zdjęcia kombinezonu wrzucę wkrótce z lepszego aparatu. Niestety jest on czarny, więc będę musiał go czymś delikatnie wybielić, żeby uzyskać kolor ciemnoszary, ew. bardziej wyblakły czarny. Materiał jest dosyć solidny, a całość wymaga raczej niewielkich poprawek (przynajmniej taką mam nadzieję). Wszystko okaże się gdy pojadę z tym do krawcowej.

Vest najprawdopodobniej też będę musiał uszyć u krawcowej, ponieważ mój pomysł robienia go metodą chałupniczą spalił na panewce.

Wspomniany Westar prezentuje się tak (zdjęcie kiepskiej jakości, robione telefonem):

Obrazek

https://picasaweb.google.com/lh/photo/x ... directlink
Ma dokładnie 32,5 cm długości. Zastanawiam się o ile muszę go wydłużyć, żeby spełniał formalne wymagania?
Sama konstrukcja jest dosyć prosta i pozwala na odpowiednie rozmontowanie oraz co najważniejsze dociążenie zabawki. Tak zachwalany przez producenta "movie sound" brzmi gorzej niż dźwięki wydawane przez odpustowe zabawki dla dzieci :) Przy okazji wyjaśniło się jednak, dlaczego ten model ma tak bardzo cebulowaty wylot lufy, został tam zamieszczony głośniczek, a wymiar zabawki został do niego dopasowany, a nie odwrotnie :) Jeśli taki kształt końcówki lufy nie przejdzie, a wydaje mi się, że graniczy to z cudem, jedynym sensownym wyjściem jest ucięcie całej końcówki, przy okazji wstawienie 2 rurek miedzianej i metalowej, dla lepszego efektu i znalezienie nowej końcówki spełniającej wymagania. Macie może jakieś sugestie, podpowiedzi? Tokarza niestety nie mam pod ręką :(
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: faultfett »

Xav Kasjel pisze:Hmm, nie wiem czemu, ale nadal mam problem z edytowaniem swoich poprzednich postów. W ogóle nie mam tej opcji :(
Edycja postów jest wyłączona dla wszystkich użytkowników - jej czas jest ograniczony do 7 minut po napisaniu posta.
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Kal
Posty: 68
Rejestracja: 18 cze 2013, 9:43

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Kal »

Trzymam kciuki i czekam na efekt prac :mrgreen:, również mam zamiar stworzyć ten kostium.
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

Idąc za namową Kala zakupilem PCV. Niestety w związku z brakiem 5 mm będę zmuszony pracować z 6mm ale to podobno nie jest problem. Teraz pora rzeźbić :-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kal
Posty: 68
Rejestracja: 18 cze 2013, 9:43

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Kal »

6mm to jest to które ja chciałem, ale nie było :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

No widzisz, a u mnie było istne zatrzęsienie. Jeszcze tylko odpowiednie wykryje muszę zrobić :-)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

Mam pytanie, czy takie rozmieszczenie pancerza jest OK? Czy elementy nie są za małe/za duże?
Zdjęcie niestety nie powala jakością, bo wyszło za ciemne i musiałem je mocno rozjaśniać :(
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Delta13 »

Wygląda w porządku, prostym testem jest sprawdzenie czy bez problemu możesz wyprostować ręce przed siebie i czy napierśnik nie przeszkadza. Jeśli nie wszystko jest ok.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Kal
Posty: 68
Rejestracja: 18 cze 2013, 9:43

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Kal »

no to teraz czekamy na zdjęcia wygiętych elementów gamu :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

Do dopiero po Falkonie, najprawdopodobniej jakieś większe prace będą w okolicach 16 listopada :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Xav Kasjel
Eagle Base Inactive
Posty: 486
Rejestracja: 08 sty 2012, 19:38

Re: Kal Skirata (Xav WIP)

Post autor: Xav Kasjel »

Pierwsza przymiarka przed wycięciem plastików. Wiem, że cały chest jest krzywo i nieco za nisko, ale proporcje chyba są OK? Nie wiem jak ten element obojczykowy. nie jest za mały?
Obrazek
Tutaj plecy:
Obrazek

A tu zdjęcie elementów ułożonych na kombinezonie (kombinezon idzie dopiero do poprawek krawieckich i będzie rozjaśniany, aż do uzyskania pożądanego odcienia ciemnoszarego:
Obrazek

Zastanawiam się, czy te elementy udowe nie są za małe. Przeglądałem zdjęcia referencyjne i w zależności od ujęcia na jednych wydaje mi się, że taki rozmiar jest ok, a w porównaniu z innymi mam wrażenie, że mimo wszystko są trochę małe...
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 15:50 przez Xav Kasjel, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bounty Hunters Guild”