Darth Bane - Orbalisk Armor

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
ODPOWIEDZ
Varloc
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2018, 6:30

Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Varloc »

Witam

Tak na początek się przedstawię - jestem Damian, gdzieś w cosplayowym światku używam też pseudo Varloc. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie budowa porządnego stroju lorda Sith i po długim namyślę postanowiłem (wzorując się na cosplayerze TheCloneEmperor) zbudować strój Bane'a w orbaliskowym pancerzu. Elementy szyte to temat dość prosty - rękawice, buty, spodnie, suknia, pas + peleryna. Orbaliski będę próbował robić za pomocą formowania na gorąco z podsysem. Hełm na razie stoi pod znakiem zapytania, z jednej strony rzeźbiony wyglądałby wspaniale, ale z pianki byłby łatwiejszy do noszenia.

Nie mam zbyt wielkiej mocy przerobowej, wiec strój będzie powstawał dość wolno, a tutaj chciałem zapytać się czy jakaś dobra dusza posiada może wykrój na spodnie Darth Bane'a.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Jok »

Jesli chodzi o wykrój - nie wypada o nie pytac. Zadna profesjonalna krawcowa wykrojami, ktore sama opracuje sie nie dzieli, bo zrobienie dobrego wykroju, takiego zeby dało sie w spodniach usiasc, kucnac, etc etc to tak naprawde połowa pracy przy szyciu. Dlatego polecam popatrzec za wykrojami z ksiazek. Niestety z tego co sie orientuje, temat "krawiectwa meskiego" w polskiej literaturze, pojawiał się sporadycznie i ogranicza sie do kilku pozycji. Nie mniej - sprawdz w bibliorekach (za minionego ustroju ksiazki te byly czesto wznawiane) i moze znajdziesz cos np "W Kroju Odziezy Meskiej" Ryszarda Kowalczyka. Mozesz oczywiscie szukac tez po necie, lub w "Burdach" ale nie wiem na ile beda to owocne poszukiwania. Mam nadzieje ze predzej czy pozniej znajdziesz wykroj ktory bedzie calo sie wymodelowac do Twoich potrzeb :)
Awatar użytkownika
fezz
Polish Garrison Retired
Posty: 1071
Rejestracja: 28 lut 2012, 14:00
Lokalizacja: Łódź
TKID: 50148
Kontaktowanie:

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: fezz »

Zacny kostium wybrałeś. Szyć nie umiem, ale podpowiem, że na forum Detachmentu, pod który podlega ta postać, może znajdziesz coś pomocnego przy budowie stroju.

http://www.theflagshipeclipse.com/
Awatar użytkownika
Ithilnar
Polish Garrison
Posty: 635
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:18
Lokalizacja: Żnin
TKID: 35980
Kontaktowanie:

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Ithilnar »

O ten konkretny kostium możesz też popytać na cosplayowych grupach na Facebooku, np. Star Wars Cosplayers.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Bizon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 1104
Rejestracja: 27 sie 2012, 17:46

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Bizon »

Jeśli dobrze pamiętam - Thomas Spanos ma taki kostium. Możesz go poprosić o pomoc......

https://www.facebook.com/The.Clone.Emperor
bizonsw.pl.tl - moja mała kolekcja SW
GG 2347110
bizonas@go2.pl
Varloc
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2018, 6:30

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Varloc »

Dziękuje za dobre rady, na pewno sprawdzę proponowane przez was strony i miejsca.

Na obecnym miejscu robię testy kopyt orbalisków, tak by jak najlepiej odbijały się w nich arkusze z podsysu.
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Jok »

Z czego będziesz odysal? Hips, pcv? Coś innego? Ile wzorów i więcej wielkości orbaliskow przewidujesz?
Varloc
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2018, 6:30

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Varloc »

Domowe warunki, więc pracuje na takim sprzęcie jaki zbudowałem sobie do innych projektów cosplayowych.

- Pudełko do podysyu mam z lakierowanego drewna szczelnie poklejonego podłączonego do odkurzacza.
- Odbijam z białego PVC 0.2mm, choć planuje jeszcze sprawdzić PET i Hips
- Duże orbaliski chce zrobić z Worbli (te na klatce piersiowej), mniejsze odbijam z PVC - Zrobiłem na obecną chwilę 5 wzorów - jeden duży 11cm, dwa - 7cm i dwa 4cm. Akurat tyle ile mam powierzchni na stole roboczym.
Varloc
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2018, 6:30

Re: Darth Bane - Orbalisk Armor

Post autor: Varloc »

Witam po długiej przerwie, niestety w wakację wypadło mi kilka spraw i nie miałem czasu niczym się zająć.
Ale jest już ok więc wracamy do Bane'a.

Obecnie dłubie przy hełmie, wzorując się na komiksowym arcie, robie formy pod dalsze obróbki.
Całość rozbiłem na główny element i dodatkowe dzięki czemu łatwiej to obrobić i potem zmontować.
Niestety główny element jest nieporęczny i nie chce ładnie na zdjęciach wyjść

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”