Strój SITH

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martinez
Polish Garrison
Posty: 1852
Rejestracja: 12 lut 2008, 11:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Strój SITH

Post autor: Martinez »

Nasz GML nie ma ostatecznego zdania . Obi może ci podpowiedzieć co należy poprawić itd.Ostatecznie decydują ludzie w Stanach na podstawie twoich fotek dlatego one są takie ważne .
Sorki ale gdybyś im wysłał takie fotki to na bank by cie odrzucili. :(
Ten strój swieci się na tych fotach jak psu j..... :)
Ale mam nadzieje że to wina twojego aparatu i będzie wszystko ok :D
Samo szycie bardzo mi się podoba :D
Obrazek

2009 X 12 2010 X 10 2011 X 5 2012 X 3 2013 X 2
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5097
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Strój SITH

Post autor: YangObi »

Martinez pisze:Nasz GML nie ma ostatecznego zdania . Obi może ci podpowiedzieć co należy poprawić itd.Ostatecznie decydują ludzie w Stanach na podstawie twoich fotek dlatego one są takie ważne .
Sorki ale gdybyś im wysłał takie fotki to na bank by cie odrzucili. :(
Ten strój swieci się na tych fotach jak psu j..... :)
Ale mam nadzieje że to wina twojego aparatu i będzie wszystko ok :D
Samo szycie bardzo mi się podoba :D
Co do Ostatecznego zdania to je mam, gdyż najważniejszy głos w przyjmowaniu danego członka do 501st ma GML regionalny (w polsce ja) + Thomas (GML światowy).

Co do samego kostiumu, to wygląda to na bardzo cieńki materiał, co jest podstawowym błędem przy robieniu kostiumów Dartha Maul'a oraz innych Sithów. Wszelkie informacje jeśli znasz dobrze ang. znajdziesz na forum "Prawidziwych Sithów" to co podał już wcześniej nasz Baron Fel. Prosił bym jednak jako GML o to abyś podesłał mi w dużej rozdzielczości fotki kostiumu (nie musi być koniecznie na tobie), oraz zblirzenia na detale. Najlepiej proponuje maila (darkobiwan@interia.pl). I pytanko skąd brałeś wykroje do szycia tego ?
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Strój SITH

Post autor: Sizar »

Zapał godny pochwały :D nie chialbym byc złym prorokiem ale obawiam sie ze ta "poświata" materiału to nie wina aparatu :( Materiały "cięzkie", "matowe" wchłaniają światlo ten raczej je odbija. I tu nasuwają mi sie pytania:
1. Jak gruby jest to materiał?
2. Jaki procent ma w sobie 'syntetyku"
3. Czy ma jakąś fakturę?

Obawy moje wynikaja z tego ze shantung to materiał p[rzede wszystkim zasłonowy. Jest dwustronny i jedna strona jest matowa , a druga połysk. Z tym ze ta matowa tez daje poswiatę.
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Paltius
Polish Garrison
Posty: 358
Rejestracja: 08 lis 2008, 22:55
Lokalizacja: Radom

Re: Strój SITH

Post autor: Paltius »

co do grubości jest on proporcjonalny do mojej osoby(czyli cienki na koszulach gróbszy na kapturze)
najlepiej jeśli by mi ktoś podał dokładnie parę przykładów materiału które sie nadają oczywiście na polskie realia bo tam widziałem na tej stronie same symbole a z tego co sie dowiadywałem w hurtowniach każdy materiał ma inny symbol ustosunkowany w danym kraju...co prawda to prawda ze próbowałem już na wiele sposobów robić zdjęcia i zawsze sie odbijało światło a to z tego względu że to podwójny materiał(od drugiej strony jest satyna co możan zauważyć na kołnieżu pierwszej koszuli) ...co do reszty raczej powinno być dobrze choć zastanawiam sie jeszcze nad pasem a najbardziej z czego można zrobić cześć do wpinania miecza??
a to cześc projekt stroju...
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Strój SITH

Post autor: Sizar »

Wzór z ktorego robisz jest jednym z najlepiej rozrysowanych strojów Maula ( oczywiscie masz tez pozostale rysunki :D ) i tu nie ma wtąpliwości co do "kształtu" stroju.
Co do grubości, to błędem jest dobieranie grubości do proporcji osoby. Tak jak u rycerzy Jedi czy Anakina tak i u Maula wewnętrzna tunika też jest z grubego materiału. W orginale strój Maula jest robiny z Indyjskiego materiału tkanego ręcznie. Należy szukać takiego materiału ktory ma fakture zblizoną do materiał taknego ręcznie. Taki materiał jest za zwyczaj tzw. "materailem cięzkim" i dobrze sie uklada. Ma domieszkę syntetyku (nie za duzą) i dzieki temu sie nie gniecie. Unikał bym domieszki satyny bo to zawsze będzie świecić.
Ja przy wyborze przede wszystkim kieruje sie fakturą materiału, jego grubością. Polecam hurtownie materiałowe bo tam , w odróznieniu od sklepów, mozna znaleść ciekawe materialy ktore nigdy w sklepie mogą sie nie pojawic ze względu na modę :wink:
p.s co do pasa sprawdź na Allegro "pas nerkowy" zdaje sie ze nadaje sie do przerobienia.

p.s. niestety nie pamietam z jakiego materiału mam szyta tunike i płaszcz Vadera, zapytam w poniedziałek w teatrze. A muszę przyznać ze słuzy długo ma swój wyglad i "cięzar'
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Paltius
Polish Garrison
Posty: 358
Rejestracja: 08 lis 2008, 22:55
Lokalizacja: Radom

Re: Strój SITH

Post autor: Paltius »

a jeszcze odnośnie płaszcza...nie każdy materiał sie da plisować wiec jeszcze to jest dość poważna sprawa..co do pasa to nie będzie problemu bardziej sie obawiam o części dodatkowe

Sizar jeśli mógłbyś sie dokładnie dowiedzieć o materiał z którego masz szyty płaszcz to bardzo bym był wdzięczny.. :)
Kryst26
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:10

Re: Strój SITH

Post autor: Kryst26 »

Nie chciałem nowego tematu zakładać więc tu napisze. Gdzie mogę nabyć rogi i farbki na charakteryzacje dartha maula. Pamiętam że kiedyś chyba były sprzedawane w takich zestawach. Jeśli ktoś by miał do sprzedania np. same rogi lub cały zestaw albo link do tego to proszę pisać albo w tym temacie lub na moje gg: 3596865. Dzięki z góry.
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strój SITH

Post autor: TI-1415 »

Poszperaj na e-bay ewentualnie popytaj tutaj:

www.501stsithlords.com
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Ulv
Posty: 43
Rejestracja: 07 cze 2009, 17:59
Lokalizacja: skierniewice
Kontaktowanie:

Re: Strój SITH

Post autor: Ulv »

ja rogi dla naszego maula sam zrobilem (nie pytajcie z czego bo to jest straszne), a z montowaniem , wystarczy klej do skory , ktory kupisz na allegro lub w sklepie dla stylistow .
Obrazek
Awatar użytkownika
Gilraen
Posty: 71
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:01
Lokalizacja: Tam gdzie rodzą się Smoki
Kontaktowanie:

Re: Strój SITH

Post autor: Gilraen »

uwielbiam jak ktoś ma bana na google.... :roll:

http://www.charakteryzacja.com/index.ph ... 10098.html
http://sklep.impre-art.com.pl/
http://suwenir.istore.pl/pl,category,12 ... ,rogi.html

polecam wpisanie hasła: "charakteryzacja sklep" w wyszukiwarkę, a złota myśl na przyszłość: "myślenie nie boli"
Jeśli sny o lataniu są tak naprawdę o seksie, to czym są sny o seksie?
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Strój SITH

Post autor: Rif »

Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale to jest wyjebiste, że tak powiem i tylko pogratulować osobom potrafiącym zrobić coś podobnego.

http://www.mywickedarmor.com/costumes/l ... killer.htm

Obrazek
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strój SITH

Post autor: Hammi »

Witam,
jestem od niedawna czlonkiem RL, mam nadzieje, ze bedziemy mieli okazje sie poznac niedlugo.
Mysle juz o kolejnym stroju i chcialabym, zeby tym razem byl on z Waszej strony mocy ;)
Przegladam od jakiegos czasu fora imperialne i dojrzalam, zeby zadac pytanie.
Czy w garnizonie mozna miec stroj Sitha, ktory nie jest odwzorowaniem konkretnej postaci? (W RL mozna byc po prostu rycerzem Jedi.) Mialabym pomysl na taki stroj, ale nie wiem czy ma sens pochylanie sie nad tym...

W odwodzie mam Darth Traye, ale to nie to samo...
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Strój SITH

Post autor: MrFett »

Niestety - nie mozna zrobic stroju casualowego Sitha - tylko konkretne postaci, lub klasy ktory byly jednakowo odwzorowane u wszystkich przedstawicieli (np. Inkwizytorzy z TORa)
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Hammi
Eagle Base
Posty: 497
Rejestracja: 16 paź 2012, 14:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Strój SITH

Post autor: Hammi »

Rozumiem. Dzieki. Trudno. Bede zatem szukac stroju, ktory mi sie spodoba dla mnie :)
Obrazek
2013: 14x Obrazek 2014: 2x Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”