Darth Talon [Klajdek]

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Darth Talon [Klajdek]

Post autor: Klajdek »

Witam!

Na wstępie od razu rozwieję wszelkie wątpliwości- temat nie odnosi się do żadnej lubieżności, choć niewątpliwie o długość będę pytała (;
A wszystko krąży wokół lekku.

Chociaż jestem świeżaczkiem, który ma skłonność stawiania sobie poprzeczki ambicji nieco wyżej, niż może ją przeskoczyć, postanowiłam zabrać się za kompletowanie w pełni akceptowanego przez 501st kostiumu Darth Talon. Strój skusił mnie nie tyle swoim charakterem, co ilością pracy, którą muszę włożyć w jego wykonanie- i to bynajmniej nie chodzi o same elementy, ale i proces wysmuklenia, odpowiedniego wyrzeźbienia dłutem zawziętości sylwetki.
Jako osoba ucząca się i pracująca, od której uczelnia wciąż wymaga systematyczności i odpowiedzialności, etc., jestem mocno ograniczona pod względem finansowym, dlatego pierwsze prezentacje kostiumu pojawią się pewno w okresie wakacyjnym- do tego czasu powinnam zarobić, odłożyć i wykonać co nie co- a samą premierę, o ile zostanie wszystko zaakceptowane przez 501st, przewiduję na okres październikowo-listopadowy. O ile nie przeszkodzi mi ruchome święto zwane Końcem Świata (;

Teraz jednak przejdę do głównego wątku. Wspominałam, że chodzi o lekku- te zamawiam u Pam znanej z tworzenia głowoogonów rasy Twi'lek. Pam zamieszkuje sobie w USA, na same modele, statywy, materiały wpompowała około 800$, jednak efekty jej pracy są w moim mniemaniu powalające. Napisałam do niej, już jakiś czas temu, z prośbą o wykonanie lekku Talon. Zgodziła się, jednak przestrzegła, że nie jest obecnie możliwym zamówienie "macek" lethańskiej Twi'lekanki o charakterystycznej jej długości- w pewnych kadrach komiksu są rzeczywiście bardzo długie, a przynajmniej dłuższe niż u Aayli.
Pytanie zatem brzmi: czy jest to cecha, której lekkie naruszenie jest w stanie wykluczyć całość stroju? Czy mogę liczyć na wyrozumiałość, bo żyjemy w takim, a nie innym kraju, gdzie wykonanie lekku z lateksu samodzielnie wiąże się z naprawę wielkimi problemami, oraz kosztami dodatkowymi, które i tak przerosną cenę sprowadzenia full wersji ze Stanów?

Pozdrawiam,
Klajdek (:
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Czy długość ma znaczenie?

Post autor: faultfett »

Przede wszystkim witamy na forum :) Talon to fajny kostium (acz nie na wszystkie warunki pogodowe :P), więc trzymam kciuki za udane zakończenie projektu.
Wymogi do stroju Talon są :arrow: TU i nie wynika z nich wyraźnie jaką długość muszą mieć lekku, jednak powinnaś się liczyć z tym, że jeśli będą znacząco za krótkie, podczas oceny kostiumu na forum GML może zapaść decyzja, że powinnaś je zmienić. Jeśli jednak będą to lekku od Pam, to nie wydaje mi się, żeby był z tym problem, tym bardziej, że to kawał solidnej roboty :)

Aha, i jeszcze taka mała rada: jeśli zakładasz wątek, to dobrze jest go odpowiednio zatytułować i umieścić w odpowiednim dziale. Jeśli pytasz o konkretny kostium, który planujesz zrobić, najlepiej zaznaczyć w tytule o który kostium chodzi (tu przykładowo "Darth Talon - lekku" w dziale :arrow: Sithowie. Pozwolę sobie go przetytułować i przenieść tam - będzie po prostu czytelniej wtedy dla innych, a i Ty będziesz mogła w nim prezentować dalej postępy z prac nad strojem - miejmy nadzieję ;)).

Powodzenia!
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Jok »

Strasznie duzo jest osob posiadacych ten kostiumu, a bardzo niewiele przechodzi akceptacje 501. Dlaczego? Kostium trzeba zrobic b dobrze, jest on bowiem trudny z 2 powodow:
1) w przeciwienstwe do innych Twi'lek nie ma zamaskowanego miejsca laczenia łyski z gonami z glowa (u Secury i Ooli np sa skorzane pasy)
2) wzory tatuaży - kilka dobrych kostiumow na tym poleglo.
No i dodatkowy punkt - musisz malowac cale cialo. Zadne body, rekawy, nogawki z odpowiednim wzorem nie przejda.

Co do lekku w necie znajdziesz cala mase tutoriali jak je wykonac - nawet z najzwyklejszego silikonu :)
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: BountyHunter »

hmm... :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Falcon »

Wg mnie najlepiej zapytaj Pam czy będą problemy z rejestracją jej lekku - sama doradza na forum GMLowym
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Jok »

BountyHunter pisze:hmm... :)
Moderacja śpi? Bo ja nie umiem wyczytać z tego hmmm cokolwiek ;)
Awatar użytkownika
Rav
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 232
Rejestracja: 20 kwie 2008, 19:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Rav »

Jok pisze:Co do lekku w necie znajdziesz cala mase tutoriali jak je wykonac - nawet z najzwyklejszego silikonu :)
Oj Joku, Joku. Dziewczyna chce zamówić najlepsze lekku na rynku, a Ty jej proponujesz jakieś półśrodki. Gdzie Twój profesjonalizm? :PP
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Jok »

Rav pisze:
Jok pisze:Co do lekku w necie znajdziesz cala mase tutoriali jak je wykonac - nawet z najzwyklejszego silikonu :)
Oj Joku, Joku. Dziewczyna chce zamówić najlepsze lekku na rynku, a Ty jej proponujesz jakieś półśrodki. Gdzie Twój profesjonalizm? :PP
No to przyznaj sie ze Ty Iron Mana calego kupiles, i tylko dziewczeta bajerujesz ze robisz od zera ;) Badzmy profesjonalistami :D
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Eagle Base
Posty: 2428
Rejestracja: 15 lis 2005, 2:23
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: ShVagYeR »

Jok pisze: No to przyznaj sie ze Ty Iron Mana calego kupiles, i tylko dziewczeta bajerujesz ze robisz od zera ;) Badzmy profesjonalistami :D
Obrazek

:mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Jok »

Shv + 1 :D
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Klajdek »

Miałam odpisać coś bardziej twórczego, ale poległam na Iron Man'ie (;
Ale spróbujemy...
Po uno, dziękuję Fault_Fett, za przeniesienie i radę. Trza było coś na wejście zchędożyć, ale obiecuję, że postaram się nie podpaść kolejnym razem (;

Po drugie uno, jestem w pełni świadoma wysokich wymagań właśnie w kwestii bodypainting, tatuaży, etc. Jestem jednak na to przygotowana, bo przez jakiś czas zajmowałam się malowaniem ciał od tak, dla rozrywki i hobby. Talon mimo wzystko będzie wyzwaniem, więc powiem szczerze, że idąc jej przykładem, szukałam jakiegoś Darth Krayta, który by wykonał je osobiście za mnie :twisted:
Łączeniem lekku ze skórą głowy nie przeraża mnie jednak. Dobry klej do skóry, trochę płynnego lateksy, jakaś szpachelka i do przodu (; Ciężar lekku wesprę na tylnej osłonie, a przynajmniej tak planowo zakładam.

Za wskazówką Falcona, zaspamowałam kolejnymi wiadomościami Pam i przyznała, że rzeczywiście w sprawie długości mogą pojawić się jakieś problemy... Lecz radzi, by wpierw zamówić gotowce, na których później będzie można próbować je przedłużyć, przy okazji starając się nie osłabiać materiału. Obaczymy, jak to będzie. Na razie zbieram środki finansowe, oraz powoli kompletuję dobre farby do skóry. (:
Obrazek
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: MrFett »

A nastepne posty Panowie od razu wyleca z karnym salezjaninem jesli nie beda nic wnosic do tematu!
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Strzyga
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2012, 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Strzyga »

Klajdek pisze:Po drugie uno, jestem w pełni świadoma wysokich wymagań właśnie w kwestii bodypainting, tatuaży, etc.
Dobry szablon, na folii lub miękkim plastiku + dobra farba w sprayu i dasz radę :P
Klajdek pisze:Łączeniem lekku ze skórą głowy nie przeraża mnie jednak. Dobry klej do skóry, trochę płynnego lateksy, jakaś szpachelka i do przodu (;
Lateks bym odradzała, w okolicy twarzy można się nie źle struć. Mastix + plastelina w zupełności wystarczają do przytwierdzania takich rzeczy (: Tylko trzeba pilnować rodzaju kleju, bo są takie, które mogą nie utrzymać czegoś co będzie dość ciężkie.
Klajdek pisze:powoli kompletuję dobre farby do skóry
Co do "dobrych" farb, polecam jednak ostrożnie, bo wpędzisz się w powalające koszta chcąc malować całe ciało. Polecam przede wszystkim farby w sprayu (chyba, że chcesz zaczynać malować dzień wcześniej (; ). W Czechach jest firma, która tworzy niezłe fabry w sprayu, które nawet po przeliczeniu na Polską walutę i doliczeniu przesyłki wychodzą taniej niż to co u nas na rynku jest. Ale nie wiem jak z kolorem czerwony, bo co jeden kolor to innej jakości (; Jakbyś chciała namiar na tę firmę to dawaj znać (:

A co do samych lekku - to myślę, że dałoby się je zrobić w Polsce i koszty nie byłyby wyższe, ale wymagałoby to szerokiego uśmiechu do jakiegoś charakteryzatora z wyższym wykształceniem w kierunku scenografii... No i oczywiście stania mu nad głową i tłumaczenia, że to musi być tu a nie 3 cm dalej (; Moja znajoma robiła różne aplikacje i maski z lateksu więc się da. Aczkolwiek nie wiem dokładnie jaki byłby koszt tego.

PS.: Powodzenia w walce, bo kostium jest bardzo fajny. :D
Awatar użytkownika
Klajdek
Polish Garrison Retired
Posty: 62
Rejestracja: 11 lis 2012, 19:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Klajdek »

Strzyga pisze:Co do "dobrych" farb, polecam jednak ostrożnie, bo wpędzisz się w powalające koszta chcąc malować całe ciało. Polecam przede wszystkim farby w sprayu (chyba, że chcesz zaczynać malować dzień wcześniej (; ). W Czechach jest firma, która tworzy niezłe fabry w sprayu, które nawet po przeliczeniu na Polską walutę i doliczeniu przesyłki wychodzą taniej niż to co u nas na rynku jest. Ale nie wiem jak z kolorem czerwony, bo co jeden kolor to innej jakości (; Jakbyś chciała namiar na tę firmę to dawaj znać (:
Przyznam się, że postąpiłam mocno nierozważnie i pomocy szukałam u naszych zachodnich (bardziej, lub mniej) sąsiadów, zapominając o innych państwach, w których ni jak nie sprawdziłam, czy produkty, których potrzebuję, są dostępne bliżej i taniej (;
Farb w sprayu jeszcze nie wypróbowałam, ale po to dałam sobie tyle czasu na przygotowania, by sięgnąć po wszystko, co mogę wykorzystać. Uśmiechnę się i dam znać (;

Strzyga pisze:A co do samych lekku - to myślę, że dałoby się je zrobić w Polsce i koszty nie byłyby wyższe, ale wymagałoby to szerokiego uśmiechu do jakiegoś charakteryzatora z wyższym wykształceniem w kierunku scenografii... No i oczywiście stania mu nad głową i tłumaczenia, że to musi być tu a nie 3 cm dalej (; Moja znajoma robiła różne aplikacje i maski z lateksu więc się da. Aczkolwiek nie wiem dokładnie jaki byłby koszt tego.
Pytałam kilka osób zajmujących się modelowaniem i aplikacjami z lateksu zawodowo. Niestety, Ci, co wiedzieli, czym jest lekku uznali, że nie podejmą się tego zadania, bo koszt sprowadzenia odpowiedniego lateksu, czyli tego, który wykorzystuje np. Pam, jest strasznie kosztowny, co z połączeniem z robocizną da spory kosztorys, który będę musiała spłacić. ):
Inni po prostu nie chcieli, lub nie mogli. Ewentualnie uśmiechnęłabym się do nich w sprawie przedłużenia lekku, jeśli zajdzie taka potrzeba (:
Strzyga pisze:PS.: Powodzenia w walce, bo kostium jest bardzo fajny.
Dziękuję! (:
Obrazek
Strzyga
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2012, 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Darth Talon - lekku

Post autor: Strzyga »

Jak będę tam to sprobuje zdobyc i czerwoną (korzystałam z innych kolorów jak do tej pory). A o lekku zapytam jeszcze znajoma. Mam dwie zaprzyjazione szkoły charakteryzacji w Warszawie, więc zobaczymy co powiedzą(:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”