Maska Dartha Nihilusa

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Awatar użytkownika
BlackForce
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:00

Maska Dartha Nihilusa

Post autor: BlackForce »

Od dłuższego czasu szukam maski Dartha Nihilusa. Nie mogę jej jednak znaleźć. Szukałem na eBayu, allegro oraz innych stronach tego typu.
Mam więc prośbę. Jeżeli znajdziecie lub sami chcecie ją sprzedać bardzo chętnie kupię. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc z waszej strony.

PS.Widziałem jak zrobić strój Dartha Nihilusa w innym temacie, ale niewykluczone, że będę zasięgać rad u was.


Pozdrowienia,
BlackForce
Obrazek
New type of Yoda


Darth Nihilus Project-2,00%
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: MrFett »

Większość osób robi maski Nihilusa samemu. Pierwsze pytanie jest takie - jakiej wersji maski poszukujesz.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
BlackForce
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:00

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: BlackForce »

Samemu maski nie dam rady zrobić. Za mało środków :( A jeśli chodzi o maskę o to szukam jakiejś dobrej repliki. Dokładnie nie wiem. chyba nie robi mi to różnicy.
Obrazek
New type of Yoda


Darth Nihilus Project-2,00%
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: MrFett »

Chcesz robić strój do tego czy nie ?Stroje się różnią od siebie w wykonaniu i cenie też trochę toteż pytam jaka wersja. Repliki wiernej nie ma bo jest dużo wersji. Maskę najlepiej zrobić dopasowaną do twarzy.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: Jok »

Wersji Masek jest tyle co wersji kostiumów. Czyli dwie: KOTR (taka jaka znamy z gry Knights of the Old Republic 2) i COFT (taka jaka widzielismy Champions of the Force ). Jak widziales na naszym forum oba kostiumy powstaja rowniez w Polsce.
Kostium ktory Cie interesuje podlega pod tak zwany The Flagship Eclipse czyli specjalny oddział (zwany pozniej Detachmentem ) zreszających Lordów Sith z Expandet Universum (EU) czyli rozszerzonego uniwersum Star Wars (gry, komiksy, ksiazki...wszystko co NIE jest filmem).
Jesli znasz angielski (albo masz kogos kto zna) polecam rejestracje i lekture tamtego forum: http://www.theflagshipeclipse.com/
Tam znajdziesz szereg przydatnych informacji, a takze CRL czyli liste wymaganych przedmiotow i rekwizytow ktore kostium musi miec, oraz to jak one wygladaja. Jest juz ukonczony CRL do wersji COFT i jest on juz oficjalny, natomiast KOTR jest nadal w produkcji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abys odszukal go na forum i zaczal produkcje - pozniej ew. nanoszac poprawki do swojego kostiumu aby byl zgodny z aktualna wersja CRLa. Wszak mozesz zarejestrowac kostium zanim CRL osiagnie finalna wersje.

Po krotce scharakteryzuje Ci oba kostiumy:
KOTR - niezniszczona szata, czarne buty (najlepiej oficerki), Kaptur ukladajacy sie w charakterystyczny sposob (aby bylo widac wszystkie wypuklosci i zgiecia. Niezbedne bedzie wszyscie drutu, lub wykonanie jakiegos stelazu - (sama maska to nie wszystko), kominiarka taka aby zaslaniala i usta i oczy (mozna je zaszyc np kawalkiem ponczochy, albo kupic kominiarke z polprzezroczystego materialu), materialowy pasek w pasie, peleryna i maska.

COFT - w zasadzie wszystko to co powyzej, ale rozni sie detalami, rekawice inaczej wygladaja, stroj wymaga podniszczenia, jest podarty, znoszony, przykurzony. Pas jest skorzany. I wiele wiele innych detali ktorych nie bede juz wymienial. Oba stroje maja inne miecze swietlne.

CRL do wersji COFT znajdziesz tutaj: http://www.501st.com/databank/Costuming ... th_nihilus

Sama zas maska wyglada mniejwiecej tak (wersja COFT):
Obrazek

Co do jej wykonania. Coz tak jak napisal MR. Fett. Pierw zdecyduj sie na wersje. Pozniej poszukaj ludzi. Moze wykona Ci ja jakis rzezbiarz, artysta, plastyk? Nie musi to byc przeciez osoba zwiazana z SW. Musisz poprostu pokazac jej dobrej jakosci zdjecia. Mozesz tez przyznac sie z ktorej jestes czesci Polski, moze akurat sie okarze ze jakis Nihilus z produkowanych mieszka niedaleko Ciebie? Albo ktos kto taka maske zgodzi sie wykonac - wtedy bedziecie mogli mierzyc.

Wiem ze pytanie od czapy, ale czy masz juz ukonczone 18 lat? Nie pytam ze zlosliwosci ale chcialbym wiedziec czy masz jakis zakres czasu do pelnoletnosci - nie ma wielkiego sensu robic stroj na osobe 15 letnia, skoro przez 3 lata moze nagle urosnac - szkoda by aby efekty pracy szly na marne. 18 ze wzgledow czystko prawnych jest niezbedna by wstapic w nasze szeregi. O ile oczywiscie chcesz, a nie kostium ma byc czystko 4fun.
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: MrFett »

COFT - w zasadzie wszystko to co powyzej, ale rozni sie detalami,
Tylko ,że to całkowicie co innego to nic :P Inne szaty , inny płaszcz , inne mocowania - kimono a obszyta zbroja to nie to samo :P
Wersje masek są trzy - KOTOR , COTF i połączenie obu - wszystkie akceptowalne.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: Jok »

MrFett pisze:
COFT - w zasadzie wszystko to co powyzej, ale rozni sie detalami,
Tylko ,że to całkowicie co innego to nic :P Inne szaty , inny płaszcz , inne mocowania - kimono a obszyta zbroja to nie to samo :P
Wersje masek są trzy - KOTOR , COTF i połączenie obu - wszystkie akceptowalne.
Napisałem : W ZASADZIE. czyli na przykladzie "szata" - nie pisze przeciez dokladnie jak wyglada dla obu wariantow. Plaszcz - w obu przypadkach nie wymienilem dokladnie jak wyglada, jak jest mocowany itd. Poprostu wymienilem glowne roznice, ktore opytcznie rzucaja sie jako pierwsze. Zaznaczylem tez ze nie bede sie zaglebial w szczegoly. To juz kazdy, czytajacy sobie sam wylowi z CRLow.

Moim skromnym zdaniem wersja COFT wydaje sie ciekawsze nic KOTR, przez wlasnie ilosc dodatkowych szczegolow :)

A co do maski ze sa trzy to nie wiedzialem ze jest MIX masek - mozesz dac zdjecie?
Awatar użytkownika
BlackForce
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:00

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: BlackForce »

Myślę o stroju typu KotoR, ale co do maski to nie wiem, a miecz na pewno będzie lipny(małe środki).
Ale powrócimy do maski bo to mnie na razie najbardziej interesuje. Maska obojętna naprawdę. Chodzi tylko,
aby ją miec, a resztę się dostosuje.
A propos miecza. Będzie on zrobiony z części dostępnych w sklepach budowlanych typu Castorama. Ale jeżeli
przyjdzie wam do głowy pomysł na miecz Lorda Sithów to piszcie, a z chęcią przeczytam oraz może nawet zastosuje.
Dzięki za link do strojów. Na pewno się przyda coby krawcowi wszystko dokładnie pokazac.
A co do pytania o mój wiek to chcę pozostac anonimowy bo mimo wszystko niektórzy mogą by "zmieszani"
, gdy dowiedzą się ile mam lat. Ewentualnie mogę wyznac, że 18-stki ukończonej nie mam. I proszę abyście się na ten temat nie wypowiadali.

PS. Czym dokładnie różni się maska typu KotoR od maski typu Coft?


Pozdrowienia,
BlackForce
Obrazek
New type of Yoda


Darth Nihilus Project-2,00%
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: Jok »

NIE dyskryminujemy nikogo ze zwzgledu na wiek. Ale wymagamy w zamian powaznego podejscia do tematu. Jestesmy grupa posiadajaca profesjonalne kostiumy i repliki ze swiata SW. I tylko takie kostiumy mozemy pomoc Ci zrobic. Zadnych "lip" tu nie sadzmy prosze - bo to moze wywolac u nie jednych z nas negatywne podejscie do Twoich pytan.
Myślę o stroju typu KotoR, ale co do maski to nie wiem, a miecz na pewno będzie lipny(małe środki).
Chcesz kostium typu KOTR, robisz maske typu KOTR - proste. Jesli miecz (jego rekojesc) ma byc lipna - nie rob jej lepiej. Nihilus nie musi miec miecza, a szkoda psuc efekt nieeelegancko wykonanym rekwizytem.
Maska obojętna naprawdę. Chodzi tylko,
aby ją miec, a resztę się dostosuje.
ustalmy jedno - chcesz maske czy kostium? to jest wazne juz na tym etapie.
A propos miecza. Będzie on zrobiony z części dostępnych w sklepach budowlanych typu Castorama. Ale jeżeli
przyjdzie wam do głowy pomysł na miecz Lorda Sithów to piszcie, a z chęcią przeczytam oraz może nawet zastosuje.
Szczerze? robilem miecz akurat Nihilusa z plastikowych elementow. I to akurat w wersji KOTR. I jestem z niego bardzo bardzo niezadowolony. Odradzam wiec samodzielnie go skladac z elementow z Castoramy. Wyjscia masz wiec dwa, niestety wiarzace sie z wydatkiem:
-idziesz do tokarza i pokazujesz mu obrazek miecza i prosisz o wytoczenie
-kupujesz elementy do skladania miecza - tu popros naszego kolege Sternika. Mysle ze nawet pomoglby Ci z mieczem ktory posiada ostrze i elektronike. Ale to bedzie pare ladnych dolcow

W obu przypadkach musisz jednak odlozyc gotowke. Szczerze - dobrze Ci radze, odloz troche wiecej kasy, poczekaj, a bedziesz mial rekojesc/miecz naprawde fajny a nie lipe.

Co do wieku - spokojnie kazdy z nas mial przeciez kiedys nascie lat...
Awatar użytkownika
BlackForce
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:00

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: BlackForce »

Dzięki za wsparcie.
Właśnie obejrzałem i dwie wersje stroju. Tylko teraz nasuwa się pytanie.
Wersja ze strony http://www.501st.com/databank/Costuming ... th_nihilus to która :?:
I która będzie droższa?
Co do pytania o maskę lub kostium to podszedłem do tego poważnie.
Jeżeli starczy to obydwa.

I teraz pytanie o koszty.
Ile to łącznie może kosztować?


Pozdrowienia,
BlackForce
Obrazek
New type of Yoda


Darth Nihilus Project-2,00%
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: Jok »

ta wersja jak sam mozesz przeczytac to: Darth Nihilus, Champions of the Force czyli COFT. Wydatek w zalerznosci od tego ile Ci policzy krawcowa, rzezbiarz, tokarz od miecza. Zapewne kilka ladnych stowek. My nie jestesmy w stanie Ci tego oszacowac. Musisz poprostu pochodzic po wyzej wymienionych wykonawcach ze zdjeciami i popytac ile beda brali.
Awatar użytkownika
BlackForce
Posty: 23
Rejestracja: 13 wrz 2011, 21:00

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: BlackForce »

Za 7 setek można by to załatwić?
I z jakiego tworzywa można by wykonać miecz oraz maskę?
Obrazek
New type of Yoda


Darth Nihilus Project-2,00%
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: Jok »

Mysle ze spokojnie tak. Wiesz moze byc naprawde taniej bo mozliwosci sa takie: omowie Ci to na przykladzie kostiumu Oficera:
A) masz babcie krawcowa - robi Ci mundur za nic, na allegro kupujesz oficerki na siebie w okazyjnej cenie, klamre (tu radze kupic u od jednego z naszych czlonkow), skorzany pas znajdujesz w lumpeksie - wtedy taki kostium w huraopotymistycznym wariancie wychodzi Cie grosze

B) znalazles teatralnego krawca, ktory robi Ci tunike na miare, ale liczy za to jak za zboże, Oficerki sa oryginalne z II wojny swiatowej w hipermega dobrym stanie, albo wogole robi Ci je szewc na miare, Pas zamawiasz u rymarza - wtedy taki kostium kosztuje juz ladnych pare tysiecy.

Wszystko zalerzy od tego kogo znasz, kto moze Ci to zrobic po tak zwanej "Znajomosci"

Podobnie moze byc z Nihilusem.
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: MrFett »

Blackforce - policzmy materiałowo - maska 100 złotych co najmniej. Materiał na kostium 12 zl. metr bieżący - nie wiem jak duży jesteś ale trzeba liczyć 2m na płaszcz , 2m +1m na górę , 1m na dół około. Szycie - tak jak kolega Joku napisał. Pas - około 26zł za metr prefabrykat. Buty - 75- złotych ... i tak ich nie widać. Miecz nie potrzebny na 100 procent. 700 stów myślę ,że da radę osobiście.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
ARAKYEL
Polish Garrison Retired
Posty: 1573
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:21

Re: Maska Dartha Nihilusa

Post autor: ARAKYEL »

Fakt faktem te rozliczenia są dla osoby zorientowanej , jak gdzie i kiedy, na dobra sprawę pomnożenie razy dwa i dodanie jeszcze 1/3 połowy są dla osób bez tak zwanego pojęcia ad (usług obcych o których nie miały pojęcia).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”