Darth Nihilus

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Darth Nihilus

Post autor: Czulu »

No ja wlasnie zastanawiam sie nad skombinowaniem kostiumu Nihilusa. Jest prosty, wlasciwie tylko z maska moga byc jakies klopoty ale przy tym calkiem efektowny.

Edit: no to skoro juz wydzielono ten watek, to moze ktos by napisal jak wyglada sprawa z wytworzeniem maski (za ile i gdzie), i jaki miecz dobrac ("custom made" czy moze byc bylejaki MR FX)
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jak trafnie zauważył Czulu, strój Dartha Nihilusa jest znakomitym pomysłem, będącym na czasie, wiele osób w Legionie pokusiło się o jego zrobienie. Najważniejszym jest fakt, iż nie jest on trudnym do zrobienia strojem. Poza szatami, całość sprowadza się praktycznie do wykonania maski, jednak chcę w tym momencie podkreślić, iż musi być ona wykonana perfekcyjnie, gdyż to na niej opierać się będzie końcowy efekt. Wiem, że można ją od czasu do czasu dorwać na ebay’u, lub też pokusić się o jej zrobienie, niekoniecznie samemu. Można ją jednak z całą pewnością umodelować w odpowiedni sposób.

Dodatkowo „kaptur” musi zostać uformowany w należyty sposób. Z tego co pamiętam, to jego brzegi winny się tak załamywać, by jego kształt tworzył trójkąt, a jego góra powinna być płaska. Tak jak jest to widoczne na zdjęciach poniżej.

Obrazek

Obrazek

Poniżej zamieszczam zdjęcia chyba najlepszych obecnie kostiumów Nihilusa.

Obrazek

Obrazek


Odpowiadając jeszcze na pytanie dotyczące miecza świetlnego, to naturalnie jego ostrze powinno być czerwone i najlepiej byłoby zaopatrzyć się w miecz FX, chyba że ktoś jest zainteresowany samą rękojeścią, ale wydaje mi się, że nie warto tego czynić, gdyż miecz świetlny z ostrzem, zwłaszcza tak dobry jak MR, tworzy niepowtarzalny efekt.
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Post autor: Czulu »

TEN jest lepszy. Ma lepiej wymodelowana glowe. Akurat z tego co zauwazylem, wiekszosc osob popelnia ten sam blad (uproszczenie ?) odnosnie glowy, robiac kaptur na podobienstwo Maula czy Palpatinea. Podczas gdy w rzeczywistosci (co widac na zdjeciu nr 2) dosyc scisle opina on glowe. Zreszta z maska to nie jest taka prosta sprawa, bo wydaje sie ze to co widzimy na twarzy to jest jedynie "czubek gory lodowej", bedacy jedynie czescia helmu na ktory jest opiety kaptur (co rowniez widac na zdjeciu nr 2). Osobiscie planuje zrocic to na takiej zasadzie ze ksztalt "glowie" nada specjalnie wymodelowany kask zakladany na nia, na niego bedzie zakladana swojego rodzaju "kominiarka" z zamocowana na stale maska i dopier na to wszystko narzucany bedzie kaptur ktory przyczepie sobie do kominiarki rzepami, zeby nie spadal.
Rekawice chyba musza byc bardziej "ciasne" na odcinku pomiedzy nadgarstkiem i lokciem oraz siegac az do niego (tu jak sadze bedzie zabaw z szukaniem takich rakawic, moze znajde cos w sklepach z galanteria dla sado-maso :mrgreen: )

http://www.pcgamemods.com/screenshot/71562.html

Ponaddto "klata" wydaje sie byc zrobiona z jakiegos innego materialu niz tkanina, dlatego zastanawiam sie czy nie zrobic tego elementu z gladkiej skory.
No i pasek powinien byc waski (szerokosci ok 5 cm) i bez widocznej sprzaczki.

No i jeszcze buty, tu planuje czarne kozaki.

Co do miecza, to pytalem sie czy moze byc MR z tego wzgledu, ze jak wiadomo sa to repliki mieczy nalezacych do innych postaci, totez nie jestem pewien czy Nihilus latajacy z mieczem Vadera bedzie specjalnie "kanoniczny". I skoro juz przy mieczu jestesmy, czy sadzisz ze dobry "fantech" uszedlby ? Chodzi mi po prostu o ograniczenie wstepnego kosztorysu i szybsze ukonczenie kostiumu.
Bącio
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2006, 14:31
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Post autor: Bącio »

Może ktoś podesłac jakieś plany do wykonania tego kostiumu. Przy moich zdolnościach wydaje mi sie że tylko ten strój potrafie wykonać. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Czulu pisze:TEN jest lepszy. Ma lepiej wymodelowana glowe.
Może głowę ma faktycznie lepiej wymodelowaną, ale nie uwazam, żeby tkanina, z której wykonany jest "kaptur", byla odpowiednia. Oczywiście jest to tylko moje osobiste odczucie. Chociaż nie twierdzę, że całość ma być wykonana z tego samego materiału.

Wiecej fotografii Wendy znajdziesz pod tym linkiem.
Czulu pisze:Akurat z tego co zauwazylem, wiekszosc osob popelnia ten sam blad (uproszczenie ?) odnosnie glowy, robiac kaptur na podobienstwo Maula czy Palpatinea. Podczas gdy w rzeczywistosci (co widac na zdjeciu nr 2) dosyc scisle opina on glowe.
Zgadza się, dlatego liczę na precyzję z Twojej strony :). Sam pomysł co do zrobienia takiego stelaża jest całkiem interesujący.
Czulu pisze:Rekawice chyba musza byc bardziej "ciasne" na odcinku pomiedzy nadgarstkiem i lokciem oraz siegac az do niego (tu jak sadze bedzie zabaw z szukaniem takich rakawic, moze znajde cos w sklepach z galanteria dla sado-maso :mrgreen: )
Rękawice sięgające aż do łokcia? To chyba przesada, uważam, że do połowy łokcia to jest absolutny max. Faktem jest, że powinny być nieco ciaśniejsze, w stosunku do tych, które zostały zaprezentowane na pozostałych zdjęciach.
Czulu pisze:Ponaddto "klata" wydaje sie byc zrobiona z jakiegos innego materialu niz tkanina, dlatego zastanawiam sie czy nie zrobic tego elementu z gladkiej skory.
No nie wiem czy skóra jest najlepszym wyborem.
Czulu pisze:No i pasek powinien byc waski (szerokosci ok 5 cm) i bez widocznej sprzaczki.
To zdecydowanie.
Czulu pisze:No i jeszcze buty, tu planuje czarne kozaki.
Możesz sprecyzować? :) Jakieś zdjęcia? :)
Czulu pisze:Co do miecza, to pytalem sie czy moze byc MR z tego wzgledu, ze jak wiadomo sa to repliki mieczy nalezacych do innych postaci, totez nie jestem pewien czy Nihilus latajacy z mieczem Vadera bedzie specjalnie "kanoniczny". I skoro juz przy mieczu jestesmy, czy sadzisz ze dobry "fantech" uszedlby ? Chodzi mi po prostu o ograniczenie wstepnego kosztorysu i szybsze ukonczenie kostiumu.
Oczywiście, że jedynym mieczem MR z czerwonym ostrzem jest miecz Vadera i zgadzam się, iż trudno nazwać to w tym momencie osobistą bronią Nihilusa.

Odnośnie "fantecha", to pytanie co masz dokładnie na myśli, chyba raczej samą rękojeść? Myślę, że gdyby został wykonany bardzo dobrze, to z pewnością by uszedł :)

Co do samego kosztorysu, to myślę, iż taki strój w najlepszej wersji (inna nas nie interesuje ;)) nie powinien kosztować więcej niż 1500 PLN, a przypuszczam, że będzie to mniejsza kwota.
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Post autor: Czulu »

Może głowę ma faktycznie lepiej wymodelowaną, ale nie uwazam, żeby tkanina, z której wykonany jest "kaptur", byla odpowiednia. Oczywiście jest to tylko moje osobiste odczucie. Chociaż nie twierdzę, że całość ma być wykonana z tego samego materiału
Naturalnie, ten atłas (?) niezbyt pasuje. Ale i tak wiele bym dal zeby poznac tajniki "wewnetrznej" konstrukcji czesci "naglownej". No i pozatym niezle jest tez to ze nie widac oczu w tym kostiumie. To pewnie kwestia odpowiedniego materialu, tez sprobuje cos takiego wykombinowac.
Rękawice sięgające aż do łokcia? To chyba przesada, uważam, że do połowy łokcia to jest absolutny max. Faktem jest, że powinny być nieco ciaśniejsze, w stosunku do tych, które zostały zaprezentowane na pozostałych zdjęciach
Do lokcia, check this out.
No nie wiem czy skóra jest najlepszym wyborem.
No to istotnie dosyc oryginalna koncepcja i wymaga przemyslenia, ale wynika to z tego ze czesc korpusowa bo w dolnej czesci wyglada jak tkanina, a w gornej jak raczej jak skora. Moze zrobic to ze skory obszytej plotnem ?
Czulu napisał:
No i jeszcze buty, tu planuje czarne kozaki.


Możesz sprecyzować? Smile Jakieś zdjęcia? Smile
Cos takiego, oczywiscie meskie, z mniejszym obcasem i rzepami zamiast zamkow.
Tunika Nihilusa i tak siega do kostek wiec buty nie sa zbyt dobrze zarysowane w grze, co daje sporo swobody. W ten sposob ustrzele dwa mynocki jednym strzalem bo od razu bede mial dobre buty na zime :D .
Odnośnie "fantecha", to pytanie co masz dokładnie na myśli, chyba raczej samą rękojeść? Myślę, że gdyby został wykonany bardzo dobrze, to z pewnością by uszedł
Dokladnie to planuje, wstepnie jak juz mowilem. W dluzszej prespektywie mam nadzieje sprawic sobie FXa ale nie MR tylko fantechowskiego. Zdaje sie ze niejaki light industry swojego czasu reklamowal sie umiejetnoscia robienia takich na Holonecie. Zreszta mam tez i inne plany co do tego kostiumu.
Co do samego kosztorysu, to myślę, iż taki strój w najlepszej wersji (inna nas nie interesuje Wink) nie powinien kosztować więcej niż 1500 PLN, a przypuszczam, że będzie to mniejsza kwota
To niezwykle pomyslne informacje bo optymistycznie liczylem na 2000 PLN.
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Czulu pisze:Do lokcia, check this out.
Chociaż cholernie mało widać, to faktycznie jest ona niemalże do łokcia.
Czulu pisze:bo w dolnej czesci wyglada jak tkanina, a w gornej jak raczej jak skora. Moze zrobic to ze skory obszytej plotnem ?
Trudno jest mi się wypowiedzieć w tej kwestii, musiałbym to zobaczyć na żywo.
Czulu pisze:Cos takiego, oczywiscie meskie, z mniejszym obcasem i rzepami zamiast zamkow.
Tunika Nihilusa i tak siega do kostek wiec buty nie sa zbyt dobrze zarysowane w grze, co daje sporo swobody. W ten sposob ustrzele dwa mynocki jednym strzalem bo od razu bede mial dobre buty na zime :D .
Oczywiście jest to niewątpliwy plus, zupełnie jak w przypadku kostiumu Rifa. Mam jednak nadzieję, że te buty co pokazałeś, będą się istornie różnić od tych, które chcesz kupić ;)
Czulu pisze:W dluzszej prespektywie mam nadzieje sprawic sobie FXa ale nie MR tylko fantechowskiego.
Myślę, że jest to całkiem niezły pomysł, aczkolwiek nie wiem czy akurat light industry to dobry wybór, ale do tego jeszcze trochę czasu.
Czulu pisze:To niezwykle pomyslne informacje bo optymistycznie liczylem na 2000 PLN.
Ok, nie chcę powiedzieć, że końcowa kwota na bank nie przekroczy 1500 zł, ale wydaję mi się, że powinna zamknąć sie w tych granicach.
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Post autor: Czulu »

Trudno jest mi się wypowiedzieć w tej kwestii, musiałbym to zobaczyć na żywo
Po glebszych przemysleniach postanowilem nie cudowac i pozostsc przy tkaninie. Choc kroj naturalnie postaram sie oddac jak najwierniej.
Oczywiście jest to niewątpliwy plus, zupełnie jak w przypadku kostiumu Rifa. Mam jednak nadzieję, że te buty co pokazałeś, będą się istornie różnić od tych, które chcesz kupić
Naturalnie to bedzie cos w tym guscie.
Btw myslisz ze zamki blyskawiczne sa kanoniczne, bo zaczynam sie obawiac ze rzepy wyszly z mody :| .
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Czulu pisze:Btw myslisz ze zamki blyskawiczne sa kanoniczne, bo zaczynam sie obawiac ze rzepy wyszly z mody :| .
Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, może i najlepsze - buty bez zamków i rzepów.
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Post autor: Czulu »

A konkretniej ?
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

No po prostu, gdyby udało Ci sie dorwac "gołe" kozaki, to byłoby fajnie. Natomiast podejrzewam, iż nie byłoby tak naprawdę większego problemu, gdyby miały zamek, chociaż na pewno przydałoby się, aby był w subtelny sposób na nich umieszczony.

Szkoda w sumie, że na dobrą sprawę trudno stwierdzić jaką wysokość miały jego buty.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2006, 13:50 przez TK-1410, łącznie zmieniany 1 raz.
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Post autor: Czulu »

Moglbym kupic cos takiego. Z zamkami to jest wlasnie taki prblem ze nie moge nigdzie znalezc butow ktore by ich nie mialy.
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Czulu pisze:Moglbym kupic cos takiego.
O! I to wyglada już całkiem nieźle. Właśnie chciałem Ci zaproponować, byś najlepiej kupił oficerki, tego lub innego typu, gdyż będa najlepiej pasowały do tego stroju. Porozmawiaj może z JORUUSem (ID-8313), gdyż jest na etapie kupowania nowych oficerek do swojego munduru oficera.
Czulu
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2006, 23:02

Post autor: Czulu »

Ok, znalazlem pod chaslem "oficerki" calkeim sporo tanich butow na allegro, chyba dam sobie rade :) .
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

A ja Wam powiem, że wykonanie stroju Nihilusa byłoby o wiele tańsze niż 1500zl!!
Na jakiej podstawie wyliczyliście taką sume? Zrobienie maski dla kogos wprawionego jest latwe i niezbyt kosztowne. Jedynie wystarczy zaplacic za material!... :?
Proscizna
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”