Darth Nihilus

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

13 !. Looknij sobie pod Nick, a nad avatarek Lorda Parisa i wszystko bedzie jasne ;).
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Piett
Polish Garrison Retired
Posty: 91
Rejestracja: 14 sty 2006, 15:32
Lokalizacja: Raszyn

.

Post autor: Piett »

No fakt :oops: ...teraz już jasne :D .
-Bounty hunters,we don't need that scum.
Those Rebels won't escape us.
Awatar użytkownika
Pepcok
Polish Garrison Retired
Posty: 83
Rejestracja: 08 cze 2009, 13:16
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Re: Darth Nihilus

Post autor: Pepcok »

Witam serdecznie.
Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zrobieniem/zleceniem zrobienia stroju Dartha Nihilusa. Teraz znalazłem coś więcej czasu no i przede wszystkim krawcową, która zadeklarowała, że podejmie się zadania.
Mam kilka pytań, na które mam nadzieję moglibyście mi odpowiedzieć lub poradzić.
Zaznaczam na początku - interesuje mnie wersja KotOR.
Patrzyłem już na kilka stron (w tym theflagshipeclipse) i różni ludzie (przyjęci do 501st) stroje swoje wykonali/mieli wykonane w różny sposób.
Na początku dwie rzeczy są dla mnie najważniejsze.
Po pierwsza materiał całego stroju. Poliester jako główny materiał nadawałby się do akceptacji? Jeśli ktoś zna materiał, który pasowałby idealnie to proszę niech poda jego nazwę - poszukam czy jest w moim mieście. Ponadto powinien być czarny czy może raczej podchodzić pod ciemny granat?
Druga sprawa:
Strój powinien dzielić się na dwie części (tunika zewnętrzna i wewnętrzna) czy jedna wartwa mogłaby "przejść"? Jeśli jednak dopuszczalne są tylko dwie "warstwy" to miałoby to wyglądać tak, że wewnętrzna tunika jest połączona z kapturem, a do zewnętrznej (która przypominałaby kamizelkę) peleryna?

Jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi. Obi (pas) powinien byś skórzany (jak ma to wiele osób w 501st), czy jednak z tego samego materiału jak reszta stroju (wg kryteriów theflagshipeclipse)?

za wszelką pomoc dziękuję z góry i pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Darth Nihilus

Post autor: Pazdzioch »

Wymogi detachmentu są najdokładniejsze ze wszystkich zazwyczaj

Co do materiału - dobre może być płótno mundurowe (do kupienia ale się naszukasz) lub cieńki drelich
Obrazek

2010:Obrazek Obrazekx2
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3755
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Darth Nihilus

Post autor: faultfett »

Hej :)
Pepcok pisze:Poliester jako główny materiał nadawałby się do akceptacji? Jeśli ktoś zna materiał, który pasowałby idealnie to proszę niech poda jego nazwę - poszukam czy jest w moim mieście. Ponadto powinien być czarny czy może raczej podchodzić pod ciemny granat?
IMO poliester nie będzie się chyba dobrze układał, podobnie jak wspomniane przez kolegę wertuma płótno mundurowe, bo materiał na referkach jest bardziej "lejący" :/ Najmądrzej będzie będzie chyba dobrać materiał zgodnie ze wskazówkami krawcowej - jeśli zobaczy zdjęcia i sposób, w jaki tkanina się układa. I zdecydowanie czarny, nie granat :)
Strój powinien dzielić się na dwie części (tunika zewnętrzna i wewnętrzna) czy jedna wartwa mogłaby "przejść"? Jeśli jednak dopuszczalne są tylko dwie "warstwy" to miałoby to wyglądać tak, że wewnętrzna tunika jest połączona z kapturem, a do zewnętrznej (która przypominałaby kamizelkę) peleryna?
Tu też radziłabym się zwrócić do krawcowej. Wytyczne na forum FE nie określają zbyt dokładnie sposobów łączenia poszczególnych warstw - jak dla mnie, to faktycznie jedynym rozwiązaniem wydaje się połączenie kaptura z wewnętrzną bluzナ, zaś peleryny z kamizelką (pasami idącymi przez pierś). Pozostaje jeszcze kwestia połączenia tego ze spódnicą - szczerze powiedziawszy to z referek w :arrow: TYM wątku na FE trudno wywnioskować, jak to dokładnie wygląda, ale wydaje mi się, że dobrze byłoby zrobić po prostu osobno spódnicę, pod którą można byłoby chować pasy od kamizelki. Tak na dobrą sprawę, to można połączyć wszystko chyba razem ;)
Jeszcze jedna sprawa mnie ciekawi. Obi (pas) powinien byś skórzany (jak ma to wiele osób w 501st), czy jednak z tego samego materiału jak reszta stroju (wg kryteriów theflagshipeclipse)?
Tu radziłabym się kierować wytycznymi z Flaship Eclipse. Poza tym, sądząc po referkach, to pas można po prostu doszyć do spódnicy :)
.
W skrócie - jeśli krawcowa ma komputer, to zgrać zdjęcia na dysk i udać się na konsultacje :)
I oczywiście - powodzenia!
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: YangObi »

Po rozmowie na Gadu-Gadu, myśle że odpowiedziałem ci na wszsytkie pytania. I tak jak już FF pisała najlepej trzymac się wytycznych na forum Flaship Eclipse.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Pepcok
Polish Garrison Retired
Posty: 83
Rejestracja: 08 cze 2009, 13:16
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Re: Darth Nihilus

Post autor: Pepcok »

Witam serdecznie po małej przerwie. Pomysł robienia stroju nie upadł i się rozwija (krawcowa pracuje w pocie czoła, żebym za dwa tygodnie odebrał już gotowy strój ;) ).
Teraz przystopowała mnie troszkę sprawa miecza. Osobiście będę starał pojawić się na Polconie w miarę gotowym stroju (może bez ostrza do miecza).
Mój problem polega na sprzeczności informacji. Z jednej strony theflaghipeclipse podaje, że wzór miecz Nihilusa w standardzie KotOR wygląda następująco:
http://theflagshipeclipse.com/gallery/a ... de%2B1.jpg . Co ciekawe taki sam miecz ma Darth Revan :shock: . Większość ludzi jednak używa miecza ze standardu CotF:
http://theflagshipeclipse.com/gallery/a ... FSaber.jpg
Czy miecz, który jest niby z KotoRa jest tym, który powinienem wykonać (a raczej zlecić zrobienie ;) )?

Ponadto sprawa ostrza. Jeżeli już chciałbym paradować z pełnym mieczem, to z jakiego materiału powinno zostać wykonane? Przeźroczysta plexi (do której mógłbym mieć dostęp), lekko przydymiony materiał (nie wiem jaki) - http://www.ultrasabers.com/MG_Blade_p/blades-mid.htm , czy może zwykłe plastikowe, które można znaleźć w różnych zabawkach za 10 zł.
Na razie nie będę pytał o elektronikę, bo podejrzewam, że i tak nie zdążył bym go zrobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3755
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Re: Darth Nihilus

Post autor: faultfett »

:)
Nie przejmuj się brakiem szalonej lawiny odpowiedzi, ale - jak widać - Sithów u nas jak na lekarstwo... a GML zdaje się wyurlopowany, wiec pewnie jak wróci, to odpowie Ci co do mieczy ;)
Fajnie, ze strój niemal skończony - i liczymy w takim razie na chrzest bojowy na Polconie :D
.
Na ile jestem w stanie rozwiać Twoje wątpliwości - ja bym jednak trzymała się standardu KotORowego. Z tego prostego względu, że... jak ktoś zauważył, prawo nie działa wstecz - i chociaż podczas przyjęcia osób w strojach KotoROwych z mieczami CotFowymi widocznie przymknięto oko na niezgodność, to teraz wolałabym nie ryzykować - Thomas, czyli LMO bacznie zwraca uwagę na detale, zresztą jak najbardziej go popieram, bo to oznacza utrzymywanie na wysokim poziomie standardów.
.
Co do ostrza... materiał chyba nie jest tak istotny, jeśli wizualnie jest ok. Plexa spoko, z dziecięcymi zabawkami dałabym sobie spokój.
Albo coś takiego http://www.ultrasabers.com/category_s/53.htm.
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: Sizar »

Ja bym trzymal sie KotOR-a, ale warto sprawdzic w wymogach czy przypadkiem obie wersje nie sa dopuszczalne :). Skróce GML-owi wakacje i to sprawdzi. :wink:
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: YangObi »

Hej, tak jak rozmawialiśmy na gg. co do miecza to ten który zaprezentowałeś z 4 różnych stron. Jest to standardowy miecz Kotor'owy. Ten drugi jest przyjmowany tylko do wersji CoF. Dlatego jeżeli już sie zdecydowales na wesje KOTOR, to tych standardow nalezy sie trzymać. Co do miecza, to jak już FF pisała, z zabawkowym dac sobie spokoj, można zrobić wlasną rekojeść, kupić ostrze z plexi, lub od ultrasabers i proponuje wstawić do środka folię odpowiedniego koloru (czerwona lub pomarańczowo czerwona), żeby nadac efektu w dzien. Miecz nie musi się swiecic. pozatym ostrze nie jest wymagane, sama rekojeść wystarcza.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Pepcok
Polish Garrison Retired
Posty: 83
Rejestracja: 08 cze 2009, 13:16
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Re: Darth Nihilus

Post autor: Pepcok »

Znowu nawiedzę forum.
Pierwsza sprawa to rękawiczki. Pytałem YangObiego i mówił, że się nadają, ale zdjęcie na allego a zdjęcie w realu to lekka różnica, więc przedstawiam jak to wygląda. Są to damskie rękawiczki, od razu uprzedzam.

http://picasaweb.google.com/PepcokPL/Ni ... directlink#

Druga sprawa to kaptur. Krawcowa podała mi ciekawy pomysł. Na krańcach od spodu zrobi kanały, którymi puszczę twardy drut, co powinno nadać trójkątny efekt (i co najważniejsze trwały). Jednak samo zakładanie kaptura jest lekko niewygodne więc moje drugie pytanie brzmi, czy kaptur może być osobną częścią, która zostałaby przypięta do wewnętrznej tuniki np. rzepami lub guzikami (co będzie ukryte i niewidoczne).

Niedługo powinien być skończony miecz, więc pokażę zdjęcia jak tylko je zrobię ;)

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: Sizar »

Pepcok pisze:
Druga sprawa to kaptur. Krawcowa podała mi ciekawy pomysł. Na krańcach od spodu zrobi kanały, którymi puszczę twardy drut, co powinnno nadać trójkątny efekt (i co najważniejsze trwały).
Nasz Jawa stosuje dokladnie te metode do swojego kaptura :D
SL 6426 Cezary "Sizar" Żołyński
501st Legion Polish Garrison



Suszymy ząbki Panowie :)
Awatar użytkownika
Pepcok
Polish Garrison Retired
Posty: 83
Rejestracja: 08 cze 2009, 13:16
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Re: Darth Nihilus

Post autor: Pepcok »

Kolejny Update.
Strój prawie skończony, nie mam tylko butów i nic co by mi trzymało maskę na twarzy (chyba zrobię pasek), a ponadto maska mi jednak krzywa wyszła. Poprawię to w najbliższym czasie, ale na razie boję się, że ją zepsuje.
Galeria do maski:
http://picasaweb.google.com/PepcokPL/Ma ... directlink
Galeria do miecza (mam do niego jeszcze ostrze - plastykowa rura używana w instalacjach wodnych, ale jeszcze nie pomalowana) - miecz mi diabelsko ciężki wyszedł (waży ze 2-3 kg):
http://picasaweb.google.com/PepcokPL/Mi ... directlink
Galeria do stroju (na razie mało zdjęć bo bateria w aparacie siadła ;):
http://picasaweb.google.com/PepcokPL/St ... directlink

Jakby były jakieś prośby o zdjęcia proszę pisać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5104
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: YangObi »

A wiec tak zacznę od Maski:

przede wszystkim, widze niedomalowania w niektórych miejscach, ponadto po zrobieniu jej nie została zeszlifowana wcale lub bardzo słabo ponieważ widać na niej jakieś zagłebienia i uszkodzenia. Dlatego proponuje ci ja zeszlifować i pomalowac raz jeszcze. Cała faktura masi musi byc gładka.

Miecz:

Miecz wyglada ok, jak na standardy tego stroju, jest on wzorem kotorowym wiec duzej przy nim roboty nie ma. Jednak postarał bym sie bardziej w jego wykonczeniach.

Strój:

Przyznam że jest to bardzo ciezko ocenic gdyż zdjecia są w słabej jakości, chodzi tu głownie o brak widocznych detali. Musisz wykonac nowe zdjecia najlepiej na jednolitym tle, i oczywiscie dodatkowo zbliżenia poszczególnych części kostiumu.

Mowa końcowa;

Myslę że jeszcze czeka cie troche pracy napewno przy masce i troche przy mieczu, przy stroju jest ciezko oceniać, gdyż mało co na obecnych fotkach widac. Jest to kostium z EU, a zwlaszcza Sith, tak ze jego wykonanie musi byc perfekcyjne. Co do kaptura i kominiarki jest to bardzo dobry pomysł, kaptur wykonany z elementem "trójkata" pozytywny. To chyba tyle jak narazie;)
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Pepcok
Polish Garrison Retired
Posty: 83
Rejestracja: 08 cze 2009, 13:16
Lokalizacja: Jasło/Kraków

Re: Darth Nihilus

Post autor: Pepcok »

Minęło troszkę czasu od mojego ostatniego postu, ale już jestem!

Obecnie kostium jest praktycznie gotowy. Jednie maski brak, jednak MrFett właśnie ją kończy i w ciągu kilku(nastu) dni powinna trafić w moje ręce.

Jok zrobił mi kilka zdjęć - nie są one najlepszej jakości, służą ogólnemu poglądowi na kostium. Końcem lutego zrobimy zdjęcia przy dobrym oświetleniu.

Proszę o ocenienie kostiumu i podzielenie się uwagami:

Link -> CLICK
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”