Darth Nihilus

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: Jok »

Wiesz dla mnie to byla czysta zabawa - fakt faktem decyzja o posiadanej rekojesci należy do Pepcoka - jesli bedzie chcial moze sie zwrocic do Sternika, jesli bedzie mial taka wole nie musi miecza posiaac wogóle - przeciez jest opcjonalny. . Jakie czesci metalowe masz na mysli z castoramy czy obi - bo żaden gotowiec mi nie przychodzi do głowy.
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5097
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: YangObi »

Jok pisze:Jakie czesci metalowe masz na mysli z castoramy czy obi - bo żaden gotowiec mi nie przychodzi do głowy.
Dokładnie które to ci nie powiem, idziesz i patrzysz na metalowych obejmach, karniszach itp. Tak robiliśmy kilka lat temu miecze na pierwszy Dagobah, a tak teraz nadal robią też szare miecze, tylko oni ich nie potrafią wykończyć aby wyglądały "pro", jak to się mówi.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: sternik »

Dzięki za taką opinie Michał , ale troszku przesadzasz :) Oj po prostu wsadziłem elektronikę z Fxa do nowej rury i działa :)
W temacie Nihilusa specem nie jestem ale tak na szybko przejrzałem gogle i rzeczywiście zdjęć jego miecza jest jak na lekarstwo z tym że te które można znaleźć przedstawiają zupełnie inny miecz niż zrobił Jok. Nihilus miał trzy miecze ,czy Jok wzorował się na złych zdjęciach i były tylko dwa rodzaje?
Takie fotki udało mi się znaleźć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pomysł na wykonanie wg. zdjęć jak wyżej :)
No łatwo nie będzie zwłaszcza jeżeli chodzi o emiter. Ciężko jest znaleźć tego typu kształt w odpowiedniej średnicy .Bywają takie stopki/nogi do szafek ale mają mniejszą średnice i są zazwyczaj wykonane z elastycznego plastiku który ciężko się obrabia i maluje ."Guzy i zawijasy" z pierwszego zdjęcia można by było zrobić z dwuskładnikowej masy modelarskiej .Wyłącznik tego typu jest do kupienia ale spotkałem się tylko z modelami "dzwonkowymi" znaczy aby działał trzeba trzymać wciśnięty .Można ewentualnie zastosować mikro wyłącznik z lampki ledowej do kluczy a z tego wykorzystać tylko zewnętrzny kapselek maskujący. Co do drugiego rodzaju to z obudową było by łatwiej .Rurki niklowane nie sa problemem bo można zastosować rury od odkurzacza .Są ładnie polerowane i mają dwie pasujące do siebie średnice. Przyciski to śrubki ozdobne do obudowy komputera ,też nie problem ale zostaje znowu emiter :( Tego typu emitery można kupić w Custom Saber Shop zresztą nie tylko emitery ale to sa juz koszta . A może najprościej było by zapytać na forum EB kolegę "Lukea Skywalkera" który ostatnio za wytoczenie miecza LS z alu zapłacił 240zł.Co prawda jego model jest w środku pełny ale można całość przewiercić i wtedy myśleć o wstawieniu elektroniki i ostrza.
Obrazek
Galathar
Polish Garrison Retired
Posty: 109
Rejestracja: 22 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: Galathar »

Czy tylko mi się ten pierwszy miecz kojarzy z wibratorem :X
W sumie to by wówczas nawet pasowało ładnie do prelekcji o tym "jak to jest zrobione", tej co Joku prezentację robił :)
Powiedział baran, co myślał, że jest kotem.
Awatar użytkownika
MrFett
Polish Garrison Retired
Posty: 1286
Rejestracja: 23 lut 2010, 8:02

Re: Darth Nihilus

Post autor: MrFett »

Pierwsza rzecz - dlaczego na zdjęciach które dostałem od Pepcoka miecz jest srebrny ,a ten tu ma niebieską poświatę :D Powiem szczerze , że te zdjęcia są jakieś niefortunne bo miecz wygląda lepiej wydaje mi się (na żywo nie widziałem).
Można by się doszukiwać tutaj tych różnic od zdjęć (emiter za krótki troszku). Żeby osiągnąć taki efekt moim zdaniem jak oryginał to niestety części z Obi się nie sprawdzą ,bo najlepsze byłoby aluminium masywne (rurki w obi są zazwyczaj cienkimi i mocno połyskującymi) ,a tu niestety są koszta. Miecz Nihilusa jest gadgetem całkowicie dodatkowym (do tego stopnia ,że nawet nie może być uchwytu do niego w stroju i jak ktoś ma haczyk to radzą go nosić pod płaszczem na plecach)

Co do zdjęć od Sternika - to jest fakt miecz Nihilusa ,ale COTF . Kolega Pepcok robi strój KOTOR i miecz jest właśnie taki jak Joku robił.

Co do wykonania miecza nie będe oceniał dopóki na żywo nie zobaczę bo mówię ,że zdjęcia coś niefortunne. W każdym razie ja bym miał na niego troszkę inny patent na malowanie. Wszystko na całkowitą gładź wyszlifować. Pomalować czarnym połyskiem i na to pierdyknąć alu metalizer- i nałożyć go tak ,żeby na emiterze w głębi został czarny na wypustkach srebrny.
Obrazek

A MrFett to DRILL you sir...
Awatar użytkownika
Skrzat
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 1105
Rejestracja: 09 wrz 2009, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Darth Nihilus

Post autor: Skrzat »

Ja tam się nie znam za dobrze ale pomalować lepiej nie zaszkodzi.
Bojkot. Przestaje używać przecinków.
Szefie ostatni szpadel stracił moc przerobową.
Awatar użytkownika
MERR-SONN
Posty: 361
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:44
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: MERR-SONN »

Galathar pisze:Czy tylko mi się ten pierwszy miecz kojarzy z wibratorem :X
W sumie to by wówczas nawet pasowało ładnie do prelekcji o tym "jak to jest zrobione", tej co Joku prezentację robił :)
W sumie może i taką funkcję też spełniał :). Tylko użytkownik musiał uważać, żeby w trakcie nie włączyć podstawowej funkcji tego miecza :) :)
Among TIE fighter pilots, commander always has the longest tie
Obrazek
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Re: Darth Nihilus

Post autor: Falcon »

szczerze to: Jok, użyj (do skutku) w konću papieru ściernego, on nie gryzie
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: TD-1408 »

Jok pisze:a ja pepcokowi zrobilem nowy miecz:
http://cosplaysw.blogspot.com/2011/03/m ... ilusa.html
Nie jestem mistrzem majsterkowania, ale ten miecz? popsuł mi cały wizerunek Nihilusa :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nero
Polish Garrison Retired / Eagle Base
Posty: 1942
Rejestracja: 19 sty 2009, 8:36
Lokalizacja: Ząbki

Re: Darth Nihilus

Post autor: Nero »

no mi tez się wydaje, że coś z proporcjami nie styka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6109
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: Jok »

Dziekuje za szereg konstruktywnych uwag. Powiedzmy ze to jest beta i faktycznie jest do nosa. Ale ja sie nie zniechecam i bedac w szpitalu wymyslilem jak zrobic miecz z metalowych elementow. Wiec o tym mozecie zapomniec ;)
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Darth Nihilus

Post autor: TD-1408 »

Gut lok :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”