Kostium Mary Jade

Expanded Universe: Asajj Ventress, Mara Jade, Nihilus, Revan, Visas Marr, Guri, Starkiller
http://www.theflagshipeclipse.com/
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2005, 0:09
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Kostium Mary Jade

Post autor: Kaczor »

W stoju Mary trzeba też zmienić mieczyk bo mój "latarkowiec" ni w ząb nie przypomina żadnego z mieczy Mary (http://www.thelightsaber.com/historyM.htm) :P Ale coś się zbuduje :)
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

No, jak to mawia Bob Budowniczy: Damy radę! :D
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Jesli chodzi o mieczyk to osobiscie polecam ten:

Obrazek
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

No to teraz czas na odrobinę historii...
Dawno dawno temu...
:roll:
Co by nie mówić - geneza pomysłu na strój Mary tonie w mrokach dziejów dołączenia przeze mnie do grona warszawskich Fanów, zaś zalążki można zauważyć w większości fanartów mojego autorstwa :P***** - jakoś zawsze darzyłam postać Mary sympatią, z uwagi na jej nieco 'narowisty' charakter ;)
Przełomem - co prawda dziwnym - było natknięcie się w jednym ze sklepów obuwniczych na buty, które wyśmienicie nadawały się do stroju znanego z Trylogii Thrawna - mianowicie Mary jako 'Ręki Imperatora'. Nie omieszkałam zakupić rzeczonego obuwia, zaś w myśl zasady, iż 'jeśli mówi się 'A', trzeba powiedzieć 'B'' rozpoczęłam poszukiwania reszty rekwizytów.
Jako punkt wyjścia i podstawę stroju zaopatrzyłam się - z braku odpowiedniego kombinezonu - w spodnie tzw 'legginsy' w kolorze czarnym (na chwilę obecną dość kiepskie jakościowo, co dało się we znaki i jest widoczne m. in. na jednym ze zdjęć z Alderaanu '04 ;) :P) oraz koszulkę bez rękawów tej samej barwy.
Kolejną część 'ubraniową' stanowi kaptur w kolorze beżowym, na potrzeby stroju i z braku czasu uszyty z bluzki :roll: (aktualnie wersje kaptura są dwie, jednak żadna z nich nie spełnia funkcji, jaką powinna, w związku z czym planuję uszycie tegoż, jakże funkcjonalnego i estetycznego ;) nakrycia głowy u krawca, wg opracowanego przez mnie wykroju :)).
Kolejnym zadaniem było znalezienie gogli - najbardziej odpowiadający rzeczywistości (czy fikcji? ;)) rekwizyt był dostępny jedynie w gustownym kolorze lila ;), w związku z czym wymagał retuszu farbką modelarską i pokrycia lakierem oraz pozbycia się logo firmy produkujacej ów sprzęt z paska mocującego - czego dokonałam przy pomocy tuszu do flamastrów :P firmy (sic!) Pilot (<-- to nie je reklama :P)
Pas, jako integralna część ekwipunku, początkowo stanowił połączenie dwóch pasków skórzanych (w kolorze brązowym), co nastręczało jednak problemów z mocowaniem miecza świetlnego made by Kaczor (o ile się nie mylę, skonstruowanego z elementów latarki, kurka od kranu i czegoś jeszcze...) oraz blasterka (zakupionego w sklepie z zabawkami :P) - który także, dzięki uprzejmości Kaczora, mogłam zmodyfikować, pokrywając jedynie pewne elementy czarną matową farbą modelarską.
Buty - na potrzeby stroju - zostały przemalowane na czarno przy pomocy spray'u do zamszu oraz pasty do butów (odpowiednio).
Tak, wzbogacony o ochraniacze na kolana (użyczone uprzejmie również przez Kaczora), prezentował się całokształt na Alderaanie '04.***

Na potrzeby CorusConu**** wprowadziłam do stroju parę poprawek - głównie pasa - który to gruntownie zmodyfikowany, zyskał kaburę (uszytą z części torebki skórzanej w kolorze brązowym), łączenia elementów za pomocą klamr, jak również zasobnik na baterię do blastera - wykonany z własnoręcznie uszytego pokrowca do multitoola i paru części metalowych. Całość powstała w żmudnym procesie destrukcji pasków skórzanych (szt. 5 :P), torebki, żabki od identyfikatora ;), wzmiankowanego pokrowca i paru innych, zaś trzyma się 'kupy' dzięki sporej ilości superglue oraz dratwy szewskiej :).
Buty zostały ponownie przemalowane, w szczególności zaś klamerki od pasków - przy pomocy czarnego lakieru.
Całości dopełniają skórzane rękawiczki w kolorze czarnym i ochraniacz na lewy nadgarstek.
Obecnie planowane zmiany w stroju to oczywiście znalezienie odpowiedniego kombinezonu - jako całości (najprawdopodobniej jakiś lateks :P - w ramach poszukiwań rzeczonego, przeprowadzam obecnie akcję rozpoznawczą warszawskich sexshopów :D) plus wzmiankowany kaptur.
Z detali i spraw 'kosmetycznych' - nóż z pochwą, mocowany na cholewie prawego buta - takowy miałam do dyspozycji na czas CorusConu, aczkolwiek z uwagi na 'pożyczność' i niemożność zmiany koloru, odstawał kolorystycznie (khaki) od reszty stroju - w wersji ostatecznej pochwa i oplot rękojeści będą miały barwę czarną. Planuję też dosztukowanie do butów ochraniaczy na łydki (przód) oraz kupno nowych nakolanników, plus - w fazie projektu - zasobnika mocowanego na plecach (metal) przy pomocy dwóch pasków skórzanych, z klamrami regulującymi długość.
Sam miecz - j/w - w fazie projektów. Z uwagi na ograniczony obecnie dostęp do warsztatu, planuję jego wykonanie w okolicach świąt - kiedy to będę miała możliwość obróbki mechanicznej/technicznej elementów :)

... no i jeszcze kolor włosów :roll: - niestety - natura nie obdarzyła mnie właściwą tej postaci barwą, co nadrabiam od jakiegoś czasu przy pomocy odpowiednich specyfików ;) Dobrze chociaż, że nie muszę zaopatrzać się w szkła kontaktowe :roll: ;)

Ogólnie strój powstawał nieco chaotycznie i przy zastosowaniu różnych kuriozalnych środków (np. dopasowywanie koloru kabury do reszty pasa przy pomocy mieszanki farb plakatowych i tłuszczu garbarskiego :P), acz całość nie prezentuje się chyba aż tak źle ;) - a propozycja zasilenia szeregów PO - przyznam się - zmobilizowała mnie nieco do poświęcenia czasu na dopracowanie szczegółów. Co - mam nadzieję - zaowocuje wkrótce prezentacją w miarę profesjonalnej i wiernej oryginałowi całości :)

Planując strój nie wzorowałam się na jakimś konkretnym rysunku, choć przy dopracowywaniu detali konsultacji dokonywałam z okładką komiksu 'Mara Jade - by the Emperor's Hand' (zeszyt 1.) autorstwa pana Plunketta* oraz postacią Mary rysowaną przez duet Vaatine & Blanchard w komiksach serii 'Trylogii Thrawna'.**

W przeciwieństwie do większości fanowskich strojów Mary, które można podziwiać w Internecie, nie zdecydowałam się na wzbogacenie stroju o płaszczyk, gdyż - ogólnie rzecz biorąc - jego kolor jest mi wstrętny :P

EDIT: THX Kaczor & Mike (vel TK-1410 - gwoli ścisłości ;)), za prop. proj. miecza ;)

BIBLIOGRAFIA ;):
*M. J. btEH
**M.J. HttE
***Alderaan '04
***Alderaan '04
****CorusCon '05
****CC '05
*****home prodakszyn
*****home prodakszyn2
*****home prodakszyn3
*****home prodakszyn4
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Czekamy, czekamy :D
Twoje leginsy na żenadze podobały się wielu osobom :D

Co do miecza, to faktycznie tan z karty jest chyba najfajniejszy, choć przyznaje że do dziś znałem tylko ten model (thx Kaczor za linka - moze w końcu sobie cos zbuduję)
Obawiam się, że łatwiej jednak będzie wykonać tan Vaderowy :/

Zaś w sprawie ochraniaczy, jeśli nie masz dosyć po Laser-Trapach, to zapraszam - odpalimy cudowną maszynę :P i się coś zmajstruje.
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

To zawodowo że Mara Jade zasili szeregi PO, teraz jeszcze by się jakiś Emperor przydał skoro jest już jego ręka ;). A tak swoją drogą to coś czuje że już niedługo będziemy świadkami narodzin Polskiego Garnizonu :).
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Nom, pożyjemy - zobaczymy. Na chwilę obecną zabiła mnie cena lateksowego wdzianka, które znalazłam na Allegro - http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=72578274 (po pozbyciu się rękawów i stójki kołnierzyka chyba by się nadawał :P)
Chyba, że poproszę o taki prezent na Gwiazdkę :P
Albo będę musiała trochę się wstrzymać, albo zastąpić lateks czymś innym - ale raczej zdecyduję się na pierwszą wersję :P
...chyba, że ceny w sklepach okażą się jakieś sensowniejsze :roll:

Tak sobie dziś przysiadłam rzetelnie i uczciwie nad wszystkimi komiksami z Marą i stwierdzam, że zarówno w MJbtEH jak i całej Trylogii Thrawna strój Mary ma tyle wariantów i modyfikacji (również kolorystycznych) - zarówno pasa, kaptura, rękawiczek jak i peleryny, że czuję się jako ten osiołek Fredry, co to mu w żłoby dano :P
Falcon pisze:Zaś w sprawie ochraniaczy, jeśli nie masz dosyć po Laser-Trapach, to zapraszam - odpalimy cudowną maszynę :P i się coś zmajstruje.
Nom, trzeba będzie coś zakombinować ;) :D Kopytko! :D
Co do miecza, to najbardziej pasi mi jednak ten decipherowy i nawet mam mglisty pomysł na jego wykonanie ;)

Ogólnie będę musiała uzbroić się w duuużą dozę cierpliwości, ale mam nadzieję, że efekty będą tego warte.
Tak to, damnit, jest - niby mam strój, a w zasadzie go nie mam :roll:
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2005, 0:09
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Post autor: Kaczor »

Kolejne fotki miecza, który jest wg. mnie jest bardzo fajny :) Jak widać na drugiej focie, w USA można sobie prawdopodobnie kupić replikę...
http://img.photobucket.com/albums/v419/Kaczor/image.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v419/ ... saber2.jpg
http://dewbackwing.com/buyerstrikesback ... jsaber.jpg
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Kaczor pisze: :) Jak widać na drugiej focie, w USA można sobie prawdopodobnie kupić replikę...
Praktycznie jestem pewny, ze ta tabliczke sobie ktos sam zrobil. Nie widzialem do tej pory miecza Mary nigdzie w sprzedazy.
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2005, 0:09
Lokalizacja: Ciechanów
Kontaktowanie:

Post autor: Kaczor »

Ale część mieczy z tej strony http://www.yourprops.com/view_items.php ... &do=search jest zrobiona przez jakąś firmę (poza oczywiście MR)... ale może się mylę...
ceta
Polish Garrison Retired
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2005, 8:05

Post autor: ceta »

Fault_Fett pisze:Tak sobie dziś przysiadłam rzetelnie i uczciwie nad wszystkimi komiksami z Marą i stwierdzam, że zarówno w MJbtEH jak i całej Trylogii Thrawna strój Mary ma tyle wariantów i modyfikacji (również kolorystycznych) - zarówno pasa, kaptura, rękawiczek jak i peleryny, że czuję się jako ten osiołek Fredry, co to mu w żłoby dano :P
heh, znam to skądś :) ale nie zniechęcaj się.
Miałam dokladnie tak samo - w pewnym momencie dół "kolorystyczno-materiałowo-i jak to ma leżeć do ciężkiej chol..i" jak wszędzie jest inaczej !! grrrr
:D
There is no weakness, there is the Dark Side
___________
DZ 3320 Guri
Awatar użytkownika
faultfett
Polish Garrison / Eagle Base CO
Posty: 3752
Rejestracja: 17 lis 2005, 17:04
Lokalizacja: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system

Post autor: faultfett »

Chyba jednak stanie na beżowych rękawiczkach i beżowym płaszczyku/beżowym kapturze (zamiennie :P) - tylko nie mogę nigdzie znaleźć wzoru klamry :( W tygodniu mykam do krawcowej z wzorami płaszcza & kapturka - i zastanawiam się nad materiałem, ale to chyba już na miejscu skonsultuję - nie wiem, czemu ubrdał mi się aksamit, ale to się będzie kijowo układało mam wrażenie :roll:
I w końcu znalazłam dokładne wzory tej uprzęży, co to pani Jade na plecach miała (acz - mimo najszczerszych chęci, nigdzie nie natknęłam się na opis tego ustrojstwa - w sensie, czemu ono służyło :?: )
Obrazek

Obrazek
.
Nie kop się z koniem i nie karm trolla!
Falcon
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5079
Rejestracja: 27 kwie 2005, 10:05
Lokalizacja: Warszawa /Wołomin
TKID: 8484

Post autor: Falcon »

Co do uprzęży to poszukaj na allegro w dziale militaria- moze będzie coś dosyc podobnego -np Alice czy jakiś inny system nośny dla ekwipunku
2009: x 24Obrazek x 1 2010: x 24Obrazek x 3
ceta
Polish Garrison Retired
Posty: 255
Rejestracja: 25 maja 2005, 8:05

Post autor: ceta »

There is no weakness, there is the Dark Side
___________
DZ 3320 Guri
ODPOWIEDZ

Wróć do „Flagship Eclipse”