Royal Guard

Gwardziści Imperium i Republiki, Kir Kanos, Carnor Jax
http://www.forcepike.net/
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Strona, ktora pokazuje jak zrobic pike znajduje sie pod tym adresem.
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Panie (sa tu juz jakies?) i Panowie, mozna powiedziec, ze to juz wersja finalna, choc zawsze rozwojowa.

zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5.

Interesuje mnie opinia na temat koloru rekawow i rekawiczek. Bez problemu moge miec czerwone, ale nie wiem czy to nie bedzie kolorystycznie troche dupne, choc blizsze oryginalowi.
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Ciesze sie, ze w koncu Royal Guard w 100% gotowy :)

Wyglada naprawde niezle, gratuluje.

Jesli chodzi o mnie to oczywiscie sugeruje, zeby koncowy wyglad stroju zblizyc tego z filmu tak mocno jak to tylko mozliwe. Proponuje takze zrezygnowac z tego czubka piki ;)
Awatar użytkownika
Ante Gregu
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2005, 0:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: Ante Gregu »

Uważam, że wygląda rewelacyjnie. I w przeciwieństwie do Mike'a dodałbym jeszcze więcej czarnych akcentów, by wyglądać bardziej jak Carnor Jax, a nie reszta przeciętnego mięsa armatniego, umierającego z uśmiechem i imieniem Palpatine'a na ustach.

A czubek piki wygląda z pewnością lepiej, niż ten kurek na drugim końcu.
Vita sine litteris mors est et hominis vivi sepultura
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Aha, zapomnialem napisac o procesie szycia. Szate wykonala moja stara znajoma imieniem Kasia. Troche to trwalo z racji jej problemow osobistych, bo samo szycie jest procesem na kilka dni. Nie jest profesjonalna krawcowa, sama sie uczyla szyc przed laty i widac ma w tym wprawe. Przyszla, rzucila okiem na zestaw przygotowanych zdjec Gwardzistow, porozmawialismy chwile nad wizja i spytala jedynie o moj wzrost. Przygotowana na oko peleryna pasowala niemal idealnie, trzeba bylo tylko naniesc kilka malych poprawek i wszyc poduszki na ramiona.

Jak widac na zdjeciach rozciecia nie ida do samej ziemi. To bardzo dobry patent, bo tym samym material opina mnie calego, nie ma problemu z tym co ubiore pod spodem (poza bluza oczywiscie). Aha, jesli ktos ma pojecie to informacja, ze nie dalo sie uszyc z kola, gdyz bylo na to za malo materialu (bylo nieco ponad 5 metrow, powinno byc 6). Nie znam sie na szyciu, ale moze komus w przyszlosci informacja ta sie przyda.

Bede mial bluze i taka i taka. Zawsze bedzie mozna zmienic. Ante zaplaci za zdjecia, to bedzie czarna ;)

Pika. Opinii negatywnych nie slysze. Wystepuje albo brak uwag, albo uwagi skrajne typu - czy nie za krotka, czy nie za dluga. Moze pomaluje kurek na czarno. Czubek zostaje, bez niego bylaby lufa karabinu jak sam Mike to okreslil ;)
Bynajmniej w wakacje popracuje nad lepszym egzemplarzem, wierniejszym oryginalowi. Na te chwile i tak ludzie na premierze kumaci nie beda, a podjaraja sie wszystkim :)
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Ante Gregu pisze:dodałbym jeszcze więcej czarnych akcentów, by wyglądać bardziej jak Carnor Jax.
Na to pewnie nigdy nie jest za pozno, ale pragne przypomniec, iz na ta chwile Rif jest Imperialnym Gwardzista. Aby wygladac jak Carnor Jax trzebaby wprowadzic wiele modyfikacji, chociazby malowanie helmu.
Rif pisze:Moze pomaluje kurek na czarno.
To, ze kurek musi byc pomalowany jest jasne, ale jesli juz, to tylko na srebno, bo takiego koloru powinien byc domyslnie.
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

hm rif, proponuje zebys jeszcze kupil pancerz fx i pomalowal go na czerwono tak jak w "karmazynowym imperium" :) ciekawe czy jestes takim napalencem ? :D
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Magi pisze:hm rif, proponuje zebys jeszcze kupil pancerz fx i pomalowal go na czerwono tak jak w "karmazynowym imperium" :) ciekawe czy jestes takim napalencem ? :D
Akurat do konca nie jestem przekonany czy pomysl z FX jest taki dobry. Stosowany przez pare osob, ale Kir Kanos mial pod spodem inny pancerz. Myslalem juz troche nad tym, by miec druga wersje - z peleryna i pancerzem, ale to piesn przyszlosci :)
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

szkoda kasy i tak wygladasz mega :)
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

nie wie ktos moze czy jest jakas alternatywna szansa zakupu helmu royal guard niz z ebaya ?
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Naprawde trudno znalezc jakas alternatywe przy zakupie akurat tego helmu. Poza tym trzeba wziac pod uwage fakt, iz helm gwardzisty nie pasuje na kazda glowe.

Gdyby Rif byl tak dobry, podalby obwod swojej czachy :)
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

czesc don post ma chyba 23 cale wiec calkiem duzo a swoja droga Mike nie dalo by sie zalatwic wlasnych odlewow ?:>
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
TK-1410
Posty: 1170
Rejestracja: 21 paź 2004, 0:15
Lokalizacja: Gdynia, Poland
Kontaktowanie:

Post autor: TK-1410 »

Spytaj sie Rifa, moze powoli Ci na odlew swojego helmu ;)
Awatar użytkownika
Magi
Posty: 49
Rejestracja: 28 maja 2005, 16:15
Lokalizacja: Yinchorr
Kontaktowanie:

Post autor: Magi »

oki spytam :)
The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force
Awatar użytkownika
Rif
Polish Garrison
Posty: 791
Rejestracja: 23 lut 2005, 19:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Rif »

Magi pisze:oki spytam :)
Odpowiadam: Musialbys miec mega luja, ktoremu bym zaufal widzac, co robi, jak robi. Musialbym po prostu miec 100% pewnosc, ze to co zostanie z helmu bedzie wygladalo identycznie jak przed operacja, hehe

Co do rozmiaru glowy, to chyba podejscie moje bylo nieco szalone. Ale jak moze juz wczesniej wspominalem - moja glowa raczej jest z tych mniejszych, wiec jakos nie mialem obaw. Zreszta nie wiem nawet czego oczekiwalem. Dobrze, ze mi sie udalo i jestem cholernie zadowolony z zakupy. Jesli jednak bedziecie kupowac z aukcji, to spytajcie sprzedajacego o rozmiar glowy, ktory sie zmiesci :)
Loyalty Never Dies
2009: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2010: Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sovereign Protectors”