Sandtrooper CRX

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

Witam wszystkich serdecznie :)
Jestem w trakcie robienia zbroi sanda. Odlewy zrobione (jak w załącznikach) materiał to kydex. Hełm jest, wiem że zrobił i malował go użytkownik Arakyel 8) . Nie powiem bo robię taką rzecz pierwszy raz a nie jestem pod tym względem za mocno uzdolniony jeśli chodzi o te bardziej techniczne sprawy. Chcę się wyrobić do premiery myślę. Na razie priorytetową sprawą jest sama zbroja gdyż ograniczają mnie fundusze więc o ładownicach będę myślał gdy to co ma być będzie gotowe (wyjątkiem może być pauldron który mogę kupić/zamówić jeżeli ktoś ma). Chcę by była akceptowana przez 501. O MEPD się nie staram póki co choć mam na uwadze że w przyszłości może być taka opcja.


Czytałem wymogi i chciałem się zapytać o Wasze doświadczenie. Czy po wycięciu łączyć te rzeczy na nity (chociaż już słyszałem że to nie do końca dobry pomysł), napy czy może magnesy ? Jak to zrobić żeby było dobrze ? Mógłby ktoś też dać zdjęcie jak u niego zbroja wygląda od środka co naświetliło by mi trochę w głowie. Jestem bardzo szczupły (a do tego 170cm) więc myślę że wyzwaniem jest też dopasowanie tego wszystkiego do ciała i tutaj też pytanie jak zrobić żeby ze mnie to nie spadało :lol: .

Przepraszam za chaotyczność postu ale pisałem na szybkości. Z góry dziękuję :)

zbroja:

http://iv.pl/images/95182145894736844672.jpg
http://iv.pl/images/32545533568306543732.jpg
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: TD-1408 »

Czołem!
Ciekawy tutorial ze składania zbroi jest TU
Pauldrony, pisz do usera Sternik.
Widzę że to chyba zbroja kupiona u nas, kiedy ją kupiłeś? :)
Z jakiego jesteś miasta?
Obrazek
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

TD-1408 pisze:Czołem!
Ciekawy tutorial ze składania zbroi jest TU
Pauldrony, pisz do usera Sternik.
Widzę że to chyba zbroja kupiona u nas, kiedy ją kupiłeś? :)
Z jakiego jesteś miasta?

Tak tak robiona przez kogoś legionu niestety nie jestem w stanie powiedzieć przez kogo (a zakupiona przez już chyba nie aktywnego członka). Może stwórca dopatrzy się swojego dzieła :mrgreen: . Zbroje kupiłem zaraz na początku sierpnia. Dopiero teraz jednak mam się jak za nią zabierać. Mieszkam w Wyszkowie. To Warszawa, Wołomin w tych okolicach. Może ktoś z tych rejonów kiedyś mógłby się ewentualnie spotkać żeby nakierować prace albo coś :wink: Natomiast a' propos linka którego podałeś to na pewno skorzystam. Tylko tutaj dalej pytanie czy faktycznie nity czy napy albo magnesy :D
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: sternik »

Tak jak ci pisałem na PM , proponuje ci do łączenia zastosować nappy . W tym tutorialu zapodanym przez Mariusza koleś tez używa nap (napów :D? ) :)
tu masz fotke mojej zbroi z albumu do którego linke ci podałem .
ObrazekHosted on Fotki

Skontaktuj się z użytkownikiem Gibon :) Możesz podjechać na jakąś imprezę na której Gibon będzie ze swoją zbroją w wawie i wtedy wszystko dokładnie oblukać .

Proponuje ci również zaopatrzyć sie na Alle.. w zestaw żywica + mata szklana i wzmocnić sobie od razu całą cześć klatki piersiowej . W zależności od ilości godzin w tropingu ta część zbroi jest najbardziej narażona na pęknięcia i lepiej ja zawczasu wzmocnić .
Obrazek
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

sternik pisze:
Proponuje ci również zaopatrzyć sie na Alle.. w zestaw żywica + mata szklana i wzmocnić sobie od razu całą cześć klatki piersiowej . W zależności od ilości godzin w tropingu ta część zbroi jest najbardziej narażona na pęknięcia i lepiej ja zawczasu wzmocnić .
Kydex nie powinien pękać z tego co słyszałem ale może lepiej kierować się przysłowiem przezorny zawsze ubezpieczony :D
Awatar użytkownika
Wasyl
Polish Garrison Retired
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2015, 0:54

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: Wasyl »

Kolego, jeśli jesteś szczupły i niski, to trochę roboty przed tobą. :D
Ja mam 185cm i też jestem chudy - trochę walczyłem żeby to dopasować do swojej sylwetki...

Plus masz taki, że nie będziesz musiał jak Gibbon czy Sternik zbroi przedłużać :D

Ja u siebie łączyłem na napy + łydki i przedramiona na rzepy.
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

Wasyl pisze:Kolego, jeśli jesteś szczupły i niski, to trochę roboty przed tobą. :D
.
No właśnie mamy tutaj kogoś kto miał/ma podobny "problem" ? :)
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: sternik »

CRX pisze:.....Kydex nie powinien pękać z tego co słyszałem ....
Po 10h tropingu z plecakiem nawet kydex się poddaje :D

Wasyl zapodaj może foty z produkcji ,jeżeli masz takowe .
Obrazek
Awatar użytkownika
Wasyl
Polish Garrison Retired
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2015, 0:54

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: Wasyl »

sternik pisze:Wasyl zapodaj może foty z produkcji ,jeżeli masz takowe .
Takich nie mam, mogę najwyżej sfotografować samą zbroję - tak jak ty.

CRX - napisz do mnie na PW, to ci opowiem co i jak ja robiłem.
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

Słuchajcie, a tak a propos brudzingu to myślicie że jeżeli zmieszać farbę akrylową żółtą z brązową, nałożyć to na pociętą gąbkę (dla nieregularnych kształtów), poczekać niech trochę wyschnie i nakładać to powinno się to trzymać ? Mogłoby wyjść w miarę ok ? :)
Awatar użytkownika
Wasyl
Polish Garrison Retired
Posty: 71
Rejestracja: 30 sty 2015, 0:54

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: Wasyl »

Ja tak robiłem - porwana gąbka + akryle + lekko wilgotna szmata.
Najpierw sobie wszystko wytnij i poskładaj a na samym końcu jednym rzutem pobrudź.
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

Muszę się pochwalić bo dzięki pomocy pewnej osoby udało mi się wszystko wyciąć :mrgreen: teraz tylko składanie :D stąd pytanie o brudzing. Skoro lepiej zostawić na koniec to tak też zrobię.
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

http://zapodaj.net/7f987bdf9d7ce.jpg.html

tutaj prowizoryczny efekt żmudnej pracy :D oczywiście jeszcze wiele do zrobienia. Przede wszystkim umocnić łączenia. Obniżyć jajochron i dokleić "diament" do nogi. Ale tak to się prezentuje na chwilę obecną :P
Awatar użytkownika
sternik
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 2478
Rejestracja: 14 wrz 2006, 20:07
Lokalizacja: Bruksela
TKID: 12370
Kontaktowanie:

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: sternik »

Co nic nie piszesz ze pauldron dojechał ? :)
Wygląda ok ale pasek na lewym udzie musisz też przymocować
ObrazekHosted on Fotki
Obrazek
CRX
Posty: 8
Rejestracja: 30 lip 2015, 18:32

Re: Sandtrooper CRX

Post autor: CRX »

Właśnie miałem się pochwalić ale chwili nie było. A sprawuje się perfekcyjnie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”