Sandtrooper z Kamino

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Sandtrooper z Kamino

Post autor: Pazdzioch »

Tak więc po dwóch dniach ciężkiej harówy wśród szczęku nitów i odrobiny kleju oraz bejcy miło mi zaprezentować efekt końcowy ( choć jeszcze bez naramiennika ukończonego blastera oraz ładownic)

Obrazek


Oto właśnie mój brudzing


Obrazek

Powyżej plecaczek

Więcej zdjeć niebawem. Kolor naramiennika pomarańczowy właśnie się robi w dalekim Jantarze
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Wiec, brudzing moze byc, choc moze jest za duzo tego . Ale nie jest az tak przesadzony.

Plecak, ja jednak probowal bym zrobic bardziej podobny do ktoregos z ANH. Bylo ich 5-6 rodzaji, wiec jest w czym wybierac :wink:
Wlasnie zabieram sie za robienie nastepnego, dla kolejnego sanda :D

MG-15, proponowal bym ci zaczac od nowa. Korpus jest takiej samej grubosci jak lufa, a nie powinien.
Mysle ze troche krytyki sie przyda :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

korpus będzie pogrubiony to pierwsza rurowa wartwa dopiero. Co do plecaka uważam że choć niekanoniczny to "wygląda" i jest praktyczny a przy projektowaniu go na to postawiłem bo nie dałbym rady 6 kg na plecach nosic
Awatar użytkownika
Sizar
Polish Garrison / Eagle Base Inactive
Posty: 3572
Rejestracja: 20 gru 2006, 23:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Sizar »

jak dla mnie za bardzo "usmarowany".. a co do plecaka to zgadzam sie z "łysym"...osobiscie razi mnie ten widoczny stelarz od plecaka "górskiego" (chyba plecaka)...ale warto dopracować, a bedzie kolejny sand w naszym kraju :wink:
p.s.. nikt ci nie każe nosić 6 kilo na plecach :wink: chodzi o wyglad zblizony do orginału
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

tak więc stelarz zostaje wywalony w licho lecz muszę powiedzieć że po przejzeniu fotosów z ANH stwierdzam że mój plecak jest jakby pośrodku każdej z wersji a tak na dobrą sprawę co sand to inny plecak. Pamietajmy ze anh to byl film niskobudżetowy i panowie od conspect artu siedzieli nad kupą plastiku i jak to skrecili tak im wyszlo. tak wiec wydaje mi sie ze poza wymiana ukladu nosnego nie dokonam modyfikacji
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Mi się brudzenia BARDZO podobają - są naturalne! Stelaż musisz wywalić w kibiny - tak jest ok, no i nad giwerą musisz popracować :).
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Faaaajny :D

Ale co do brudzeń, o ile same w sobie sąświetne to razem są zbyt schematyczne (i wszędzie równie intensywne).

Jeśli się jeszcze choć trochę ścierają, narzuciłbym na zbroję jakiś koc i tak pochodził. miejsca które wycierają się w sposób naturalny (naramienniki, klata, wystające krawędzie) wytrą się przynajmniej do jaśniejszego odcienia i wtedy, IMHO, efekt będzie wysoce naturalny.

A plecak mi się bardzo podoba. Może niekoszerny ale jak dla mnie bomba, do wyjścia "w ludzi", moim zdaniem, lepszy niż gdyby to miała byćdokładna replika...
Ostatnio zmieniony 12 lut 2007, 11:27 przez Jonny, łącznie zmieniany 1 raz.
Han shot first!
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

po głębszej analizie plecak jest zbyt mały dlategoteż zdemontowałem części i jadę dzisiaj po nową walizkę która będzie większa. Lecz układ częsci pozostanie podobny.
Awatar użytkownika
OBIWAN00
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Coruscant, dzielnica:Słupsk

Post autor: OBIWAN00 »

Brudzenie świetne, ale rzeczywiście jak mówi Jonny, należy zastosować zróżnicowanie odcieni brudu :) i będzie jeszcze lepiej. Może jakieś czarne, czarno-brązowe odpryski tu i ówdzie?
!!Nie lekceważ potęgi KARTONU!!
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

zawsze chcialem miec taakie cooos...
aby sobie
ponosci go...

(a teraz chorek)
zrobilem czarny plecak ...
zrobilem czarny plecak ...


ale powiem szczerze.. jestem bardzo zdziwiony az taka wielka iloscia powstajacych troopersow :) i to zdziwiony pozytywnie, czy to wina naplywu nowych zbroii czy az nadmiar pojawiajacych sie starych... niewazne, efekt i tak jest pozytywny :) jeszcze jesli ktos by mnie oswiecil ile taka zabawa w zbroje moze kosztowac w obecnej chwili... moze i ja bym sie zastanowil nad byciem troopersem :) bo samemu robic to szczerze mowiac w chwili obecnej nie mam zapalu... chyba sie wezme za mojego nieszczesnego Bobe... a i juz pare zamowien na bron mam, zatem mam co robic :)
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
Kara
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, 11:17
Lokalizacja: KAMINO

Post autor: Kara »

wiesz jeżeli chodzi o cene to przede wswzystkim zaley jakiej firmy z czym się równa jakoś. Czy Sheperton DS czy zwykły f/x
Herbu
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2005, 23:02
Lokalizacja: Coruscant
Kontaktowanie:

Post autor: Herbu »

Kara pisze:wiesz jeżeli chodzi o cene to przede wswzystkim zaley jakiej firmy z czym się równa jakoś. Czy Sheperton DS czy zwykły f/x
głęboka ta myśl... :twisted:
Awatar użytkownika
JORUUS
Polish Garrison Retired
Posty: 668
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:17
Kontaktowanie:

Post autor: JORUUS »

Herbu czasem wystarczy prosta myśl, a mimo wszystko jakże głeboka może ona być gdy płynie z wnętrza 8)
Obrazek

My life frozen at zero!
Awatar użytkownika
Jonny
Polish Garrison Retired
Posty: 651
Rejestracja: 29 lis 2004, 15:12
Lokalizacja: Montreal / Białystok
Kontaktowanie:

Post autor: Jonny »

Tłumacza mi tutaj! Gdzie jest 3PO? :D
Han shot first!
Awatar użytkownika
Pazdzioch
Polish Garrison Retired
Posty: 445
Rejestracja: 20 cze 2006, 9:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pazdzioch »

UP DATE

Po kilku konsultacjach z "sandem wytyczającym szlak" doszło do poprawy plecaka brudzingu w niektórych miejscach oraz przebudowy plecaka zgodnie z uwagami obiega na wersję większą choć też raczej niekanoniczną. Oto zdjęcia:

Obrazek

Od boku

Obrazek

I od tyłu byście plecak mogli zobaczyć

Obrazek


Co do giwery po wielu przystawkach do nawet Lewis guna zdecydowałem się na dobrze znaną z "troops" wersję mg 15 z paskiem mocującym i nóżkami natomiast bez magazynków. Naramiennik na akcję walentynkową ( stamtąd zdjęcia) porzyczył łysy lecz do końca przyszłego tygodnia będę już dysponował identycznym. W najbliższym planie są doskonalenia plecaka ( ukrycie stelaża) , zamontowanie prawdziwych replik lunetek do guna ( to to prowizorka) oraz do lata zakup jakiegoś mniejszego hełmu ( pewnie jakiejś kopii ANH)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”