Sandtrooper z Kamino

Sandtrooperzy
http://www.mepd.net/
Awatar użytkownika
JARO-KAMINO
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:21
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Post autor: JARO-KAMINO »

Mi tam sie obecnie bardzo podoba, moznaby faktycznie zastosowac patent z kocykiem. Plecak ma IMHO troche za krotka rure z boku, ale jak dojda czesci od detonatora to powinno byc ok. Giwera pierwsza klasa, zamontowalbym jeszcze ta rurke srebrna.
You have allowed this dark lord to twist your mind until now... Until now you have become the very thing you swore to destroy....
Herbu
Posty: 70
Rejestracja: 17 kwie 2005, 23:02
Lokalizacja: Coruscant
Kontaktowanie:

Post autor: Herbu »

tyle się znam na zbrojach co na obecny rząd na polityce, ale ten brud wygląda zarąbiście :)

ps. kolejne zdjątka rób od dołu, będzie bardziej monumentalnie ;) :)
Awatar użytkownika
Darth Cinold
Polish Garrison Retired
Posty: 269
Rejestracja: 16 lip 2006, 22:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontaktowanie:

Post autor: Darth Cinold »

Az sie boje, jest juz 2 sandow i 2 tuskenow w polsce! Co ja biedny jawa zrobie? Nawet zlomu nie ukradne!

Teraz na powaznie, brudzing mi sie podoba ale podzielam zdanie niektorych osob ze jest za duzo, wydaje mi sie ze do plecaka mogl bys dodac kilka bajerow :)
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

" i od tylu " :P - co miales na mysli? :twisted:

http://img201.imageshack.us/my.php?image=1003146fm6.jpg
http://img19.imageshack.us/my.php?image=1003148jh0.jpg

to efekt moich wypocin :wink: Mysle ze do piatku skoncze, to bedzie nastepne MG.

Co do plecaka , od wtorku zaczynam robic nowy, wiec bedzie mozna sledzic jego budowe w odpowiednim temacie.
Tak wiec zachecam do lukniecia co i jak :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

Nie za bardzo wiedziałem gdzie to wrzucić... bo tematów o Sandtrooper-ach juz kilka jest więc postanowiłem zapodać to tutaj. Zacząłem zabawę z przygotowywaniem zbroi (na pierwszy rzut poszedł hełm). Malowany glossem co okazało się błędem... no i oczywiście przy pierwszym podejściu przesadziłem z brudzingiem. Dlatego mam pytanie jak usunąć farby akrylowe tak bym nie musiał zaczynać od przemalowania hełmu.

Poza tym drugie pytanie, czy przed malowaniem zbroi matujecie ją w jakiś sposób.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BountyHunter
Posty: 996
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:49

Post autor: BountyHunter »

ee ja tam znawca nie jestem, ale co to za helm? a co do brudzingu... juz jeden przegnity sand jest ;) ( patrz fotki z CE

hehe z tego helmu bylby niezly helm bobiego
zwą mnie Gragon Dett...
życie zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg rusznicy...
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

Hehe... dzięki za 'pomoc'... to że jest kiepsko to wiem. Wbrew temu co widać na fotkach - nie ma tam zielonego koloru. Pierwsza próba nie udana... Nie zmienia to faktu, że muszę częściowo to jakoś usunąć. Próbowałem metod z for o modelarstwie... ale chyba jednak nie obędzie się bez malowania. Bo hełm strasznie się przebarwił :)

A skoro pytasz co to za hełm... no cóż kupiłem go na ebay-u (A.N.H. Stunt Kit) nic w tym holerstwie nie pasowało. Na fotce przedstawiajacej gotowy hełm prezentuje się spoko :twisted:

Obrazek

EDIT: Obyło się bez rozpuszczalników itp. eksperymentów (które nie wiem jakby wpłynęły na pozostałe farby)... po dłuższym traktowaniu hełmu za pomocą Mr. Muscle mogę dalej z tym walczyć.
TI-1415
Polish Garrison Retired
Posty: 3095
Rejestracja: 28 lut 2006, 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TI-1415 »

POWIEM CI ze helm wyglada OK :D
Baron Soontir Fel
the 181st Imperial fighter group-Leader
Obrazek
Obrazek
"Fel is the best Imperial pilot alive."
Obrazek
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

Sam helm jest ok. Ja jednak podniosl bym troche "brew" nad wizjerami , zlikwidowal czarne pasy na naklejkach pod oczami.
I co wazne, nie przesadzal z mocnym brudzingiem :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

lysy pisze:Sam helm jest ok. Ja jednak podniosl bym troche "brew" nad wizjerami , zlikwidowal czarne pasy na naklejkach pod oczami.
łups... małe nie porozumienie... fotka gotowego hełmu pochodzi z ebay-a (zaporzyczyłem ją z aukcji - w której kupiłem hełm). Tak jak pisałem wcześniej nic w tym hełmie nie pasowało... łącznie z 'brwią' jak ją nazwałeś nad wizjerem, naklejki chyba pochodziły od innego hełmu - i były przeznaczone dla 'zwykłego' szturmowca. Dlatego namalowałem je na hełmie od nowa i są bez czarnych pasków... zgodnie ze zdjęciami referencyjnymi i z e wskazówkami jakie znalazłem na forach.

W sumie bardziej chodziło mi o pomoc co zrobić z brudzingiem, który po moich eksperymentach wyglądał jakby ktoś potraktował hełm kulką błota - jak to określili moi znajomi (po przyjrzeniu się hełmowi z bliska) niż nad samą oceną jakości hełmu (który naprawdę był nie szczególny - sporo szpachli samochodowej mi na niego poszło). Na szczęście udało mi się ten problem rozwiązać dzięki pomocy znajomego modelarza.

Teraz pozostaje kwestia zbroi, mam już sporo gadzetów i nie zdecydowałem się jeszcze na zbroje... jest tego sporo na rynku, więc w sumie sam zakup to nie problem. Jednak w większości są to zbroje wykonane z połyskującego ABS-u, na matową według tego co wyczytałam na tym forum sporo się czeka... więc ponawiam pytanie co z kwestią zbroi czy przed malowaniem powinno się ja matować w jakiś sposób (hełm przejechałem trochę 800tką), czy pozostawić tak jak jest i malować z połyskiem. W jaki sposób podejść do tej kwestii - może to śmieszne pytanie ale naprawdę nie bawiłem się z tym nigdy wcześniej...

Patrząc na zdjęcia z sandtrooperami zastanawia mnie też fakt, ze rękawice, bodysuit są zawsze idealnie czyste... czy to normalne... czy powinno się też je trochę 'pobrudzić' ? Bo wydaje mi się to raczej logiczne... zresztą...
Awatar użytkownika
TD-1408
Polish Garrison Retired
Posty: 3500
Rejestracja: 13 lis 2005, 16:36
Lokalizacja: Freie Stadt Danzig - Brösen
Kontaktowanie:

Post autor: TD-1408 »

LC pisze: Tak jak pisałem wcześniej nic w tym hełmie nie pasowało... łącznie z 'brwią'
To standart, w zbrojach ANH ktore mamy, tez byly problemy z dopasowaniem elementow. Wiec to nic nowego :wink:
LC pisze:naklejki chyba pochodziły od innego hełmu - i były przeznaczone dla 'zwykłego' szturmowca
Wszystkie zbroje jakie sa dostepne, przeznaczone sa dla zwyklych szturmowcow. 8)
LC pisze: Dlatego namalowałem je na hełmie od nowa i są bez czarnych pasków... zgodnie ze zdjęciami referencyjnymi i z e wskazówkami jakie znalazłem na forach.
I bardzo dobrze :wink:

LC pisze: W sumie bardziej chodziło mi o pomoc co zrobić z brudzingiem, który po moich eksperymentach wyglądał jakby ktoś potraktował hełm kulką błota -
Ja brudzing robilem farbami akrylowymi ( 3 kolory + bialy), metoda suchego pedzla i szmatki. Farbe nakladalem stopniowo ,dokladajac kolory do uzyskania "w miare" dobrego efektu.
Matowej zbroji nie kupisz, wszystkie maja polysk. Do malowania nie musisz matowac zbroji, mozesz ja pozostawic z polyskiem. To nic nie przeszkadza.
Bodysuit i rekawice oczywiscie mozna przybrudzic, ale ja po kazdej imprezie piore bodysuit, wiec... :P

Zbroji na ebayu jest sporo, ale nie kupuj z Ameryki Poludniowej! I nawet nie mysl o zakupie zbroji typu FX. Tylko sprawdzeni sprzedawcy 8)

Jesli masz pytania, to pisz smialo 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
LC
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2007, 0:27
Lokalizacja: Londyn
Kontaktowanie:

Post autor: LC »

lysy pisze:Bodysuit i rekawice oczywiscie mozna przybrudzic, ale ja po kazdej imprezie piore bodysuit, wiec... :P
no tak :oops: myślałem o realizmie a zupełnie pominąłem praktyczność kostiumu :)
lysy pisze:Zbroji na ebayu jest sporo, ale nie kupuj z Ameryki Poludniowej! I nawet nie mysl o zakupie zbroji typu FX. Tylko sprawdzeni sprzedawcy 8)
FX-a brałem pod uwagę tylko w ostateczności... ale zastosuje się do tego co napisałeś i już zapominam o FX.
lysy pisze:Jesli masz pytania, to pisz smialo 8)


Na pewno skorzystam z oferty - dzięki za porady...

...i biorę się od jutra ostro do pracy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mos Eisley Police Department”