Kashyyyk Clone Recon Trooper

Scout & Kashyyyk Trooperzy
http://www.bikerscout.net/
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Z całym szacunkiem do CRL-i Podam przykład z mojego projektu. To jest DC-17m pokazany w CRL-u http://www.501st.com/mw501/images/4/44/ ... _dc17.jpeg
Tak wyglądał w grze: http://static4.wikia.nocookie.net/__cb2 ... _rifle.jpg
A tak wygląda moja "interpretacja": https://lh6.googleusercontent.com/-6Ytk ... C_0050.jpg Za jakość zdjęcia przepraszam.

Tak więc ciągnijmy w górę a nie w dół w stronę CRL-u :wink:
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

No tutaj akurat nie chodzi o obniżanie poziomu bo doklejenie prostokątnego kawałka drewna czy uciecie tych pasków o 5 mm to żaden problem tylko zastanawiałem się co jest bliższe orginałowi ,celownik praktycznie jest pewne że był przy wszystkich musze jeszcze luknać na te paski i na to wzmocnienie lufy,nawiasem mówiąc pod chłodnicą chyba jest jakaś prowadnica na którą zatrzaskuje się szyna (czy też kolba jak twierdza niektórzy)
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Chodzi mi po prostu że to co pokazane w CRL właśnie nie zawsze oddaje to co pokazane w filmie, jako że są to zdjęcia czyjegoś wyrobu który został zaakceptowany. To teoretycznie jest składana kolba, zainspirowana tą z E-11, natomiast gdyby ją rozłożyć to uniemożliwiła by obsługę spustu. Więc i tak trzeba to zamontować na stałe.
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

powoli ruszam z butami ,zobaczymy jak sie sprawdzi patent z mocowaniem pancerzy stóp...niestety nowy klej mimo iż powinno to być wedle oznaczeń to samo co miałem,
zachowuje się totalnie inaczej bardziej topiąc niż klejąc elementy...ale jakoś trzeba brnąć.
Obrazek
naramienniki chyba bede musiał dodatkowo zamocować rzepami,gdyż mimo mocowań dokładnie takich jak stosują ludzie na BSN jeżdża mi przód/tył.
Obrazek
kolorki mi aparat prześwietlił,zdaje się z deka te na butach sa bliższe oryginalnemu wyglądowi.
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

ponieważ musiałem wrzucic złom na plecy do przymiarki cumberbundu to podsyłam jak to wyglada na dzien dzisiejszy ,piekielnie ciezko to samemu załozyc,pewne mocowania,zwlaszcza naramienników i bicepsów wymagaja zmian,tak że sorry ze to wszystko takie "poprzesuwane" i w nieładzie,no i znów przeswietlone:/musze cos pokombinowac z tym aparatem bo widac że nie łapie autoustawiania lampy błyskowej albo co :/Obrazek
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: KamelM »

Wygląda trochę jak zdjęcie figurki :D
Ogólnie git, ale potrzeba lepszych zdjęć zdecydowanie.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Się to nazywa umiejetnośc pozowania ;P a bardziej serio ledwo zdazyłem na druga strone pokoju i się odwrócić zanim samowyzwalacz pstryknał ;p Wiem wiem to takie ot było wrzucenie po prostu zreszta jeszcze brakuje całej kamizelki ,ładownic i paru innych szpejów.
Właśnie miałem się zapytać jak klony mają naramienniki mocowane?
bo strasznie mi to jeździ przód/tył,a nie chce ich spinać do bicepsa bo raczej bedzie zrywac tasmę przy podniesieniu reki,i zastanawiam sie co zrobić czy rzepy/napy do rekawów i paddingu,
czy wystarczy ciasniejszy elastyk dookoła ramienia i podciecie głebiej paddingu.
Awatar użytkownika
KamelM
Eagle Base Inactive
Posty: 597
Rejestracja: 09 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Zielona Góra/ Wrocław

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: KamelM »

Niby ludzie robią mocowanie w kształcie T gdzie górną częścią do pasów na ramionach a dołem do bicepsu, a naramiennik chyba powierzchniowo (tam wchodzi jeszcze jakieś wypchanie).
Ja mam Y- do ramion w 2 punktach, w 1 do bicepsu i w 3 do naramiennika. Problem jest taki, że zrywał przy podnoszeniu ręki (zbyt sztywno) i teraz wypinam jeden z naramiennika i jest zazwyczaj ok.

W tym przypadku bym chyba zrobił podobnie jak u siebie- z 2 miejsc na ramieniu do naramiennika zamocować żeby ograniczyć ruch. Gdzieś tam fotki mam, ale po wprowadzeniu google+ picassa gdzieś się ukryła kuffa to musiałbym poszukać.
It'll be done, my Lord...
Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

no u mnie jest ten tzw ich t connector czyli pas schodzacy z paska łączacego klate z plecami i elastyk dookoła ramienia,elastyki już widzę ze są za lużne ale obawiam się że samo zaciesnienie nie wystarczy,mozliwe że u Ciebie trzyma sie lepiej bo masz 2 pasy z ramienia albo przez zwiazanie z bicepsem.
Nic na początek spróbuję zacieśnić elastyki rzepy odbicepsów i tak bede musiał chyba przeszyć,więc najwyzej doszyje na próbe rzepoa pod shoulderpad tez i zobaczymy co to da,jak nie no to spróbuje spiac naramiennik z bicepsem. Dzięki .:)
Awatar użytkownika
YangObi
Polish Garrison / Eagle Base
Posty: 5100
Rejestracja: 07 kwie 2006, 19:21
Lokalizacja: Gdańsk
TKID: 7061
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: YangObi »

Bardzo fajnie to wygląda, jednak tak jak pisał KamelM, lepsza jakość zdjęć. Podmienił bym również wizjer, chyba że jest to standardowy jaki dostałeś z hełmem.
501st Legion - Member since September 2006
Rebel Legion - Member since June 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

Witaj ,wizjer jest standartowy,aczkolwiek tak jak pisałem przy zbliżeniach hełmu folia chwyciła niespecjalnie,stąd te kropki na nim,więc bede go chyba wymieniał w całości gdyż użyte plexi jest bardzo ciemne,kiedy jest dodatkowo przyciemnione folią lustrzaną przy słabszym oświetleniu praktycznie nic w tym nie widać.
Tak więc bede albo próbował dac białe plexi z zieloną folią odblaskowa albo znaleźć jakieś plexi ,które bedzie podobne do wizjerów z filmu.
Tutaj co prawda jest dziwnie bo na tych screenach z filmu ten wizjer raczej wygląda na matowy
Obrazek
ale zrobienie takiego efektu przy zachowanej jako takiej przeźroczystości jest chyba niemożliwe,
z tego co rozmawiałem z ludźmi na BSN stosują odblaskową folię okienną.
CRL mówi ze ma ten wizjer być odblaskowy więc sprawę może rozwiązać chyba tylko własnie folia ,lub zastosowanie plexy z jakiegoś bo ja wiem hełmu gogli itp,tutaj jednak jest problem taki że u mnie wizjer jest płaski,wiekszość gogli czy szyb do hełmów jest profilowana.
Moja folia jest folią zewnetrzna,być może lepszy efekt dałaby folia wewnetrzna klejona od środka hełmu
Zdjecia beda lepsze mam nadzieję w najbliższym czasie ,i już bardziej gotowej "produkcji"
cieżko się w tym robi zdjęcia samowyzwalaczem ;)ale mam nadzieje ze jak zrobię cumberbund to się zgadam z Jokiem na jakąś sesje zdjeciowa :)
Awatar użytkownika
Delta13
Polish Garrison Retired
Posty: 358
Rejestracja: 08 cze 2012, 20:49
Lokalizacja: Wrocław/Kamino

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Delta13 »

Pewnie to co powiem jest dość oczywiste ale jeśli użyjesz przeźroczystej pleksi i podkleisz ją od spodu na zielono to otrzymasz efekt lustrzanego połysku. Na odwrót będzie bardziej matowa, natomiast nie wydaje mi się żeby udało się osiągnąć taki kolor wizjera zachowując i widoczność i brak widoczności właściciela.
Całość jak zostało już podsumowane wygląda dobrze, i resztą dodatków pewnie będzie wyglądało jeszcze lepiej. :wink:
Czy ty masz na zdjęciu hybrydę DC-15a i "s"?
Do you want this to be the luckiest day of your life? or the last?
Awatar użytkownika
Stele
Eagle Base Inactive
Posty: 87
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Stele »

Jak patrzę na te naramienniki, to aż przypomina się Luke w zbroi Kamela. :D
Awatar użytkownika
gerald
Polish Garrison Retired / Eagle Base Inactive
Posty: 308
Rejestracja: 08 sie 2013, 14:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: gerald »

coś będe kombinował z tym wizjerem bo widocznośc jest kiepska przejrzystośc tej folii wynosi 70% bede musiał sie rozejrzec za innymi albo poszukac jasniejszego plexi zeby zachowac w miare zgodny z filmem wyglad i jednoczesnie cos widziec ;) kamizelka i ładownice wedruja jutro do fachowej krawcowej,więc mam nadzieje że wyjda spoko,pozostanie malowanie ich.
Własnie tutaj sie chciałem jeszce upewnić ,tego nie ma w CRL-u ale gadałem z zbrojmistrzem Kashyyków,i dwie podłużne ładownice po bokach łądownic znajdujacych sie stricte na kręgosłupie mają być jasniejsze,mimo iż nie ma to logicznego uzasadnienia to na filmie faktycznie w różnych ujeciach definitywnie sa jasniejsze,czyli rozumiem pitolic logike robic jasniejsze ?;)
tutaj je widac ładnie:
Obrazek
Tak Delta to jest to hasbrowskie dziwadło pól na pół krótki i długi decek ;)
Hehe no wszystkie klony ponoć mają takie "napompowane" a że ja jestem dośc patyczak to na mnie wyglądaja jak wyglądają ,moge troche paddingu wyciąć ;)
Awatar użytkownika
Jok
Polish Garrison GML+PMS Leader / Eagle Base
Posty: 6111
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:12
Lokalizacja: Busko/Kraków
TKID: 8665
Kontaktowanie:

Re: Kashyyyk Clone Recon Trooper

Post autor: Jok »

Delta13 pisze:Pewnie to co powiem jest dość oczywiste ale jeśli użyjesz przeźroczystej pleksi i podkleisz ją od spodu na zielono to otrzymasz efekt lustrzanego połysku.
A może zielona pleksi i folia wenecka od środka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pathfinders”